Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Galaxy S6 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
10319 replies to this topic

#883
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,062
  • Înscris: 02.09.2005
se pare ca, in sfarsit, samsungul e peste iphone la camera... asta e un lucru notabil...

http://mobilesyrup.c...amera-shootout/

#884
knight28

knight28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 13.11.2007
De ce este un downgrade, pentru ca a pierdut certificatul ip67, prin urmare nu mai este rezistent la jeturi de apa si praf, nu mai poti sa-l scufunzi 1 metru si sa-l scotisi sa nu pateasca nimic. Intr-adevar au pus sticla pespate arata foarte bine e premium si metael pe margini. Dar daca ar fi putut sa-l faca si rezistent la apa ca precedentul ar fi fost super ok. Un alt lucru bun este faptul ca au pus stabilizare optica. Poate o sa mi-l cumpar prin octombrie, noiembrie.

Edited by knight28, 24 March 2015 - 09:33.


#885
sebip_sebip

sebip_sebip

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 09.03.2011
Cine ii din Cluj poate admira S6 si S6 Edge in noul Orange Shop. Din punctul meu de vedere, un om cu mana mare, mi se pare mai potrivit S6. Edge-ul are marginile prea subtiri/inguste, iti da un aer de nesiguranta.

#886
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,368
  • Înscris: 10.09.2014
Destul de greu de dezasamblat. Cine l-a scăpat pe jos accidental = bani aruncați pe fereastră. În schimb se vede calitatea execuției, toate așezate compact, șasiul de metal (orice telefon premium merită un șasiu de metal). Soluția cu spate de metal ca la iPhone sau HTC One nu-mi place.

Momentan avem 4 producători cu genul ăsta de execuție tip sandwich cu metal pe mijloc și alt material pe fețe: Samsung, Sony, Huawei și Motorola. Unde Samsung, Sony și Huawei folosesc aparent sticlă pe spate iar Motorola depinde (Kevlar, piele, policarbonat). LG încă nu se bagă.

Sper ca pe viitor toate astea de vârf să aibă măcar nanocoating-ul pentru stropiri accidentale cum are Moto. Soluția Sony cu căpăcele nu mi-a plăcut niciodată.

#887
adytd

adytd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 15.08.2013
vad ca pe okazii deja se vand accesorii pentru s6,huse,folii :))

#888
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,125
  • Înscris: 04.08.2007
L-am vazut si eu in afi. Edge arata bine rau, varianta normala e ... normala. Ecranul e deosebit se misca impecabil. Singura chestie nasoala (financiar) e ca varianta de 32 nu cred ca ajunge.

#889
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,062
  • Înscris: 02.09.2005
depinde de fiecare... daca esti gamer sau filmezi mult, mai ales 4k, umpli intr-o luna toata memoria... altfel, pentru o utilizare oarecum normala, sunt deajuns 32 gb (ma rog, 25-26 , cat mai raman)

#890
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postremvirg, on 24 martie 2015 - 17:42, said:

Edge arata bine rau

Posted Image

#891
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,125
  • Înscris: 04.08.2007

View Postjericho, on 24 martie 2015 - 17:46, said:

depinde de fiecare... daca esti gamer sau filmezi mult, mai ales 4k, umpli intr-o luna toata memoria... altfel, pentru o utilizare oarecum normala, sunt deajuns 32 gb (ma rog, 25-26 , cat mai raman)
gamer nu sunt insa pe s4 cardul de 32 e aproape plin. Avand in vedere ca pozele si filmele vor ocupa mai mult, vei umple memoria rapid. Nu zic ca nu te poti descurca cu 32 dar ca sa nu stai "stresat" cam e nevoie de 64.

#892
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Pai mai goleste-l si tu din cand in cand, ca banuiesc ca nu faci 32GB de filme/poze in fiecare zi. Daca faci, ia-ti echipament dedicat si fii atent pe unde mergi :).

#893
buburuzoiboss

buburuzoiboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 20.03.2012
Azi am văzut telefoanele in Afi. S6 e un telefon frumos, perfect ptr o mana potrivita spre mare. Ecran frumos,aspect la fel. Acuma,sa vedem cat de bun e.
Edge,m-am uitat atent si nu prea sunt curbate marginile. Si aici vorbesc de displayul din interior.E f puțin,doar sticla de afara este mai mult curbata,dar nu displayul. Nu e mare brânză. Nu vad rostul sa plătești mai mult pe ..... nimic. Plus ca nu e foarte grip,sa zic asa,in mana. E ascuțit,zici ca te taie la palme.
Prețul e mare. Ma gândeam la el,dar rămân cu nexusul meu 5 inca 1an. E puțin ,dar f puțin mai mare ca nexus.

Edited by buburuzoiboss, 25 March 2015 - 18:18.


#894
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,062
  • Înscris: 02.09.2005
si mie imi place mai mult s6 decat edge dar parca nu justifica pretul, deocamdata... poate ca sunt exagerat oarecum, dar am mari dubii in ceea ce priveste procesorul dar  timpul le va rezolva pe toate :)

#895
Unuldoitreipatru

Unuldoitreipatru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 23.07.2014
Am auzit eu bine? S6 are camera frontala cu stabilizator optic?

#896
criseb

criseb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 18.04.2008
Nu are stabilizare optica, ci doar digitala. Cea de pe spate, are stabilizare optica.

#897
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 06.02.2007

View Postjericho, on 24 martie 2015 - 08:58, said:

se pare ca, in sfarsit, samsungul e peste iphone la camera... asta e un lucru notabil...

http://mobilesyrup.c...amera-shootout/

Aici ce naiba a patit Galaxy-ul?

#898
MrNeo

MrNeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.06.2007

View PostcrazyAlex, on 26 martie 2015 - 20:31, said:

Aici ce naiba a patit Galaxy-ul?
Au pus aia numele invers. Posted Image

#899
yanqemil

yanqemil

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,638
  • Înscris: 22.08.2009
Maimutoii de la vodafone l-au scumpit de la 684 euro la 729 Euro.... niste tarabagii.

#900
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
A crescut dolarul :-)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate