Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

laptopul nu se conecteaza la wireless daca semnalul nu e full

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
airammaria

airammaria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.12.2014
Salut!
Am o problema cu conexiunea wireless a laptopu-lui.acesta se comecteaza doar cand semnalul wireless e full(cinci linii din cinci:). Adica atunci cand e foartea aproape de router. Altfel doar imi arata conexiunile dar nu se poate conecta.daca semnalul e bun(patru linii din cinci) tot nu se conecteaza.de asemenea,nu se conecteaza de multe ori atunci cand o retea este publica,nu are parola.
Nu stiu care ar putea fi problema. Daca cineva ma poate lamuri sau ajuta va sunt tare recunoscatoare.
Multumesc anticipat.

#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Normal sa nu se conecteze daca semnalul e slab. Acum, de ce-i slab, e alta poveste. poate routerul tau sa fie de vina, poate laptopul tau are placa bulita, antenele, cablul ciupit/strivit la o demontare/montare gresita. Legat de retelele publice, esti sigur ca-s publice? O retea wireless nu-i obligatoriu sa aiba parola, poate face filtrare dupa mac, sa accepte doar anumite ip-uri.
Sa te lamuresti, incearca sa folosesti o placa wireless pe usb.

#3
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

 airammaria, on 23 decembrie 2014 - 05:13, said:

Salut!
Am o problema cu conexiunea wireless a laptopu-lui.acesta se comecteaza doar cand semnalul wireless e full(cinci linii din cinci:). Adica atunci cand e foartea aproape de router. Altfel doar imi arata conexiunile dar nu se poate conecta.daca semnalul e bun(patru linii din cinci) tot nu se conecteaza.de asemenea,nu se conecteaza de multe ori atunci cand o retea este publica,nu are parola.
Nu stiu care ar putea fi problema. Daca cineva ma poate lamuri sau ajuta va sunt tare recunoscatoare.
Multumesc anticipat.
Nu ai specificat nume OS si numele placii de retea,cred ca ai nevoie de un driver dedicat de pe site producator,nu cel generic de OS (win).

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Vezi setarile de Multicast Rate de la router!
Pune ~ 5Mbs.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate