Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Sporturi de iarnă la TV

- - - - -
  • Please log in to reply
503 replies to this topic

#217
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
http://nhl.nbcsports...about-olympics/

Mai e destul pana la JO. Sper ca se vor razgandi, totusi. Ar fi pacat pentru spectacol sa nu vedem hocheistii din NHL... 3 saptamani nu reprezinta o catastrofa. Sunt convins ca pe langa Ovechkin si Kuznetsov, sunt destui hocheisti care constientizeaza ca o participare, si o medalie olimpica inseamna mai mult pentru cariera unui sportiv decat banii pe care ii primesc in NHL.

#218
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

View PostVla0d_, on 05 aprilie 2017 - 02:13, said:

http://nhl.nbcsports...about-olympics/

Mai e destul pana la JO. Sper ca se vor razgandi, totusi. Ar fi pacat pentru spectacol sa nu vedem hocheistii din NHL... 3 saptamani nu reprezinta o catastrofa. Sunt convins ca pe langa Ovechkin si Kuznetsov, sunt destui hocheisti care constientizeaza ca o participare, si o medalie olimpica inseamna mai mult pentru cariera unui sportiv decat banii pe care ii primesc in NHL.
Da, doar că prin contract ei nu pot pleca la națională dacă nu le dă voie echipa, nu degeaba iau zeci de milioane salariu. Și din ce discuții am văzut pe la nhl network jucătorii vor dar liga nu.

#219
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Noul sezon al sporturilor de iarna incepe cu o veste trista:

Începem sezonul și-l continuăm fără comentariul lui Sorin Hobana Posted Image
Tot entuziasmul pe care l-am acumulat în primele zile ale lunii noiembrie s-a risipit la aflarea acestei vești. Domnul Sorin Hobana ne-a transmis în urmă cu puține minute că nu va comenta prima parte a sezonului 2017-2018 la sărituri cu schiurile. Iar șansele să-l avem în acest sezon la Eurosport sunt destul de mici.
”... cel puţin până la 31 decembrie, eu NU VOI MAI COMENTA la Eurosport ...”, ne-a spus Sorin Hobana, omul care ne-a făcut, cel puțin pe noi, să îndrăgim acest sport de atâția și atâția ani.


Informatie preluata de pe pagina de facebook Sarituri cu schiurile | Ski jumping.

Cel mai probabil il vom auzi pe Hobana comentand sarituri cu schiurile doar la TVR, cu ocazia Jocurilor Olimpice, si apoi cu etapele feminine de la Rasnov, daca vor mai fi la TVR... E pacat, chiar m-a intristat vestea...

Traditionalul topic cu Jocurile Olimpice il voi deschide peste vreo 2 luni. Posted Image Mergem in Coreea de Sud!

Edited by Vla0d_, 07 November 2017 - 20:27.


#220
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Spusese de la sfarsitul sezonului trecut ca nu va mai comenta la ESP. Am crezut ca s-a razgandit cand l-am auzit comentand o etapa din MP de vara, dar se pare ca decizia e luata. Intr-adevar e o veste trista pentru mine, care sunt fan al ikarilor moderni :sadwalk:

O alta veste trista: retragerea campionului american Bode Miller. Mi-ar fi placut sa-l vad si in Coreea, dar se pare ca accidentarile i-au pus capac.

#221
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Chiar ca e trist ca nu va mai comenta. Speram sa-l auzim. Sper sa -i vedem vocea la Olimpiada😊

#222
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Mai transmite TVR olimpiada? Daca da, avem sanse sa-l auzim. Daca va fi numai la ESP, atunci o sa fie mai greu.

#223
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Dada, vedem si la TVR olimpiadele din 2018 si 2020!

https://www.paginade...in-2018-si-2020

#224
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
si anul trecut, primele etape nu au fost comentate de Hobana.. si parca si acum doi ani la fel...

#225
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Pe facebook:

Şi-a încheiat activitatea la Eurosport
2017 — Comentator
București
Am inaugurat varianta Eurosport în limba română pe 29 noiembrie 1997. Am comentat 20 de ani, de la tenis, fotbal sau canotaj până la sporturi extreme, sporturi exotice şi sporturi de iarnă, mai ales sărituri cu schiurile, sport pe care l-am iubit şi promovat în România prin comentariile mele şi nu numai ...


In comentarii zice ca spera sa revina la Eurosport, dar nu depinde doar de el.

#226
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,333
  • Înscris: 31.08.2006

View PostVla0d_, on 09 noiembrie 2017 - 01:12, said:

In comentarii zice ca spera sa revina la Eurosport, dar nu depinde doar de el.

  Probabil si ceva probleme legate de salariu, cine poate stii ...? In fine, nu fac supozitii, dar sa nu-l mai aud pe Hobana, acest om care mananca pe paine sarituri cu schiurile, si sa-l aud in continuare pe Costin Gheorghe comentand curse cicliste la Eurosport, asta-i prea de tot. Acum cateva saptamani, Radu Banciu spunea la emisiunea sportiva pe care o are la B1 TV, ca la Eurosport poti sa spui prostii cu sacul, ca nu te controleaza nimeni, si bani ridici tot cu sacul. Nu stiu daca o spunea din invidie, sau chiar asa o fi. In orice caz, cand spunea astea, ma gandeam la Gheorghita, "comentatorul".

#227
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 24.03.2006
Sarituri cu schiurile fara Sorin Hobana, e "trajedie". Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#228
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Cumk il cheama pe tipul putin rarait care i-a tinut locul lui Hobana la cateva etape din sezonul trecut? Parca Suciu, dar nu mai stiu sigur. Si parca l-am mai auzit si pe la tenis (un sport care nu ma pasioneaza si pe care ajung doar din greseala). Oricum tipul pare de viitor, sa speram ca se va perfectiona si ca vom putea urmari in continuare cu placere etapele de sarituri.

#229
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Da, e Dragos Suciu. Si comenteaza si tenis, pentru ca e fost jucator de tenis. A jucat si alaturi de Simona Halep in tinerete. A suferit o accidentare din cate imi amintesc, apoi a facut facultatea de drept, si acum e comentator. Dar mie chiar imi place cum comenteaza si la sarituri. S-a inscris rapid si in grupul de pe facebook, si chiar a intrat, si intra in continuare in discutii cu oamenii de acolo, s-a invatat foarte repede. Nici nu poceste numele saritorilor... Dintre toate experimentele facute de Eurosport la sarituri cu schiurile, clar el are cel mai bun comentariu. Acum 2 sezoane a comentat si Adi Dobre, si el a fost ok, chiar m-am mirat ca nu i-au mai "predat microfonul" si pentru sezonul trecut.

#230
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
De acord. In schimb Ion Viorel a fost o catastrofa. Efectiv n-am putut urmari etapele pe care le comenta el. La fotbal e relativ OK, dar la sarituri era din alt film.

#231
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Dragos Suciu a confirmat pe facebook ca va comenta in primele 2 weekend-uri!

#232
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,413
  • Înscris: 04.08.2010
Ion Sorin Hobana, pe grupul "Sarituri cu schiurile" de pe Facebook:

Quote

Bun găsit, iubitori ai săriturilor cu schiurile !
Chiar dacă nu vom fi împreună, la începutul acestei a 21-a ediții de Cupă Mondială cu comentariul în limba română pe Eurosport, vă doresc tuturor, sportivi, fani, tehnicieni, comentatori, arbitri, organizatori, un sezon frumos, cu zboruri lungi, suspans, recorduri, într-un cuvânt, spectacol ! Și, desigur, cei mai buni să câștige ! ��
P.S.
Am o mare rugăminte; nu îl mai certați pe Dragos Suciu ! Din cel puțin două motive importante:
1. NU ARE NICIO LEGĂTURĂ cu absența mea (cauzată de o decizie de principiu, luată de foarte sus, nu la noi în țară, și care se aplică pentru comentariile sporturilor olimpice în toate variantele);
2. L-am ascultat comentând sărituri, și cred că SE DESCURCĂ FOARTE BINE, deci merită să fie la microfon !
Vizionare plăcută, cele bune și … pe curând (sper) !


#233
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
Incepe un nou sezon al  Cupei Mondiale la  Sărituri cu schiurile (2017/2018 ...)...
Prima Etapa se desfasoara la Wisla, în Polonia DT 134 in Direct la Eurosport Duminica de la ora 15:45 ...
Calificari Vineri 17.11.2017 de la ora 18:45 in Direct la Eurosport 1.
La inceputul acestui an in Ianuarie  (sezonul 2016/2017) concursul desfasurat la Wisla a fost castigat de polonezul Kamil Stoch ...
Turneul celor patru trambuline
1st Willingen Five Overall
SKI FLYING WORLD CHAMPIONSHIP 2018
2nd Raw Air Overall  ...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LBfjJdswH_U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#234
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Abia astept! N=o sa mai aiba acelasi farmec fara Hobana, dar la fel am spus si cand au plecat Naum si Banciu de la ciclosm, si inca urmaresc acest sport. Asa ca ma voi obisnui si cu vocea lui Suciu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate