Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Sporturi de iarnă la TV

- - - - -
  • Please log in to reply
503 replies to this topic

#199
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Si mie mi se pare ca n-a atins in mod neregulamentar zapada la aterizare. Se pare asadar ca recordul mondial merge in Austria! :) Cel putin pentru o noapte, cine stie ce ne asteapta si maine!

#200
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Imi pare bine ca a comentat Hobana cursele de ieri si de azi. N-ar fi fost acelasi lucru daca anunta altcineva noile recorduri mondiale :D

Sezonul asta a fost dominat "pe bucati" de cate un sarotir. La inceput a fost mezinul familiei Prevc, care a inceput fulminant dar s-a stins ca un foc de paie. Apoi a urmat Stochn care a castigat si Turneul celor 4 trambuline, dupa care s-a stins si el, chiar daca nu asa pregnant. e final pare a fi randul lui Kraft, dar nu putem neglija revenirea lui Stoch si ascensiunea lui Wellinger. Intr-un fel mi-a aprut rau de neamt ca a ratat total ultima saritura de azi si i-a dat turneul Raw Air pe tava lui Krafti.

Weekendul urmator e etapa de la Planica. Nu cred ca se va bate din nou recordul mondial, dar ma astept la o lupta crancena intre Stoch si Kraft. Sper sa avem vreme buna si sa castige polonezul :cheer:

#201
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Diferenta dintre cei doi e insesizabila. Oricare poate lua globul de cristal Posted Image.

Joi avem calificarile, vineri si duminica etapele individuale, iar sambata ultima etapa pe echipe. Sunt transmisiunile din ultimul weekend al sporturilor de iarna din sezonul 2016-2017. Se anunta mare spectacol.

PS: Wellinger si Kraft :).

[ https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/s480x480/17424843_1881511282124331_4192537761459781589_n.jpg?oh=097394e6f450da13d1355033482af83d&oe=595D6C3F - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Vla0d_, 20 March 2017 - 00:09.


#202
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Etapa superba azi la Planica, ultima pe echipe in acest sezon. In finalul ei, am asistat la primele zboruri oficiale de peste 250 de metri din istoria trambulinei Letalnica. Mai intai, Kraft a batut recordul trambulinei, ducandu-se la 251m. Dupa evolutia sa, organizatorii au coborat pozitia barei de start cu o unitate, dar cu toate acestea, Stoch s-a dus pana la 251.5. Am convingerea ca, daca organizatorii n-ar fi coborat bara de start, Stoch ar fi batut recordul mondial stabilit saptamana trecuta la Vikersund. Etapa de maine nu mai are o miza foarte mare. In urma rezultatelor de vineri, Kraft ar trebui sa incheie competitia undeva in primii 15 pentru a-si asigura globul de cristal, iar Stoch sa castige etapa. Lucrul asta ar fi posibil doar daca Kraft ar fi eventual descalificat in una din cele 2 manse. Reamintesc ca maine vor participa doar cei mai buni 30 de sportivi ai sezonului la start, deci Kraft are asigurata mansa secunda orice ar fi. Nici lupta pentru titlul pe echipe nu mai are asa mare miza, dupa ce Polonia (liderul clasamentului) a terminat pe 3 azi, iar urmaritorii lor, austriecii, doar pe 4.
Lupta ramane insa pentru recordul mondial. Asta cu voia conditiilor de vant, si, desigur, a organizatorilor si a intentiilor lor de coborare a barei de start.

#203
AaronRodgers1993

AaronRodgers1993

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.12.2016
Poate rateaza maine ambele sarituri kraft 😂😂

#204
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Voi ați fost atenți la ce a zis Hobana la sfârșit?!
Și anume că mâine ar fi ultima sa transmisie la Eurosport, după aproape 20 de ani.

#205
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Hmmmm. Mie mi s-a parut ca a zis ca e finalul celui de-al 20-lea sezon de sarituri cu schiurile cu comentariu in limba romana la Eurosport. Dar sa mai auzim opinii... Oricum sezonul asta a comentat foarte putin. L-am auzit la Turneul celor 4 trambuline in toate etapele, la cateva etape din turneul norvegian, inca 2-3 alte etape si acum, la Planica. Niciodata n-a comentat asa putin intr-un sezon.

#206
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Tot caut pe net ceva date sau poate ultima parte cu transmisia de azi. Sper ca tu să ai dreptate și eu să mă înșel, dar parcă suna cam așa: "Mâine, după aproape 20 de ani de comentariu, ne luăm la revedere sau adio...!"

#207
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,248
  • Înscris: 31.08.2006

View Postmatyred, on 25 martie 2017 - 14:18, said:

Tot caut pe net ceva date sau poate ultima parte cu transmisia de azi. Sper ca tu să ai dreptate și eu să mă înșel, dar parcă suna cam așa: "Mâine, după aproape 20 de ani de comentariu, ne luăm la revedere sau adio...!"

               Am ratat transmisia de azi si ma uit acum la reluare. Daca e sa fie respectat programul Eurosport 2, reluarea s-ar incheia la ora 21,55. Sper sa nu ratez faza de care pomeniti voi. Totusi, mi se pare mie, sau Hobana, parca nu mai e asa inflacarat la transmisia asta ? Parca nu mai are entuziasmul pe care il stiam. Poate ma insel eu.

#208
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,248
  • Înscris: 31.08.2006

View PostVla0d_, on 25 martie 2017 - 14:00, said:

Hmmmm. Mie mi s-a parut ca a zis ca e finalul celui de-al 20-lea sezon de sarituri cu schiurile cu comentariu in limba romana la Eurosport.

    Cam asa a spus. Oricum, din propozitia respectiva eu nu am inteles ca va fi maine ultimul lui comentariu de la Eurosport la sarituri cu schiurile, ci ca va fi  final de sezon la aceasta disciplina sportiva.

#209
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Il vom asculta oricum la TVR cu ocazia jocurilor olimpice. Sper sa continue si la Eurosport, in macar cateva etape...

#210
AaronRodgers1993

AaronRodgers1993

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.12.2016
Care jocuri olimpice? Că dacă nu ma înșel eurosport a achiziționat drepturile tv pentru jocurile olimpice din 2018

#211
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Pai au exclusivitate? Adica, au transmis jocurile olimpice si in trecut pe teritoriul tarii noastre, desi ele se vedeau si la TVR (chiar si la Dolce, Londra 2012).

#212
AaronRodgers1993

AaronRodgers1993

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.12.2016
Da...din ce știu eu au exclusivitate până în 2024 inclusiv

#213
varu_sandel

varu_sandel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 03.10.2011
Au exclusivitate parca in majoritatea Europei :P

#214
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Ah, am inteles...

// S-a terminat urat sezonul. In prima mansa n-am avut deloc probleme cu conditiile de vant, in a doua au fost ceva probleme si imediat s-a anulat mansa secunda... Urata si atitudinea Eurosport care a iesit imediat din transmisiune, fara sa vedem festivitatile de premiere. Vorbim de ultima etapa a sezonului, totusi..

In alta ordine de idei, Kraft castiga si in ultima etapa dupa un zbor de 250m, iar Noriaki Kasai se remarca incheind pe pozitia a treia.

Edited by Vla0d_, 26 March 2017 - 11:23.


#215
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
http://www.sportsnet...-olympic-games/

Urat, foarte urat!

#216
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Li se rupe lor de cerculețele ălora!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate