Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Problema Asus x552m Instalare windows diferit de windows 8

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
iiluzii

iiluzii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 28.11.2012

View PostMelkazen, on 11 ianuarie 2015 - 21:38, said:

imi pare rau ca ai pierdut datele de pe fostul sistem de operare. modelul si frecventa procesorului nu are nici o legatura cu versiunea de bios. Ai pierdut totul pt ca tu ai facut downgrade nu upgrade al windowsului. Ma bucur ca ti-a fost de folos tutorialul meu.

Intelegeam ca se pierd datele de pe partitia unde aveam instalat vechiul sistem nu si cealalta partitie unde aveam restu, dar na daca stiam ca se pierde tot faceam niste copiii pe memory stick ca sa nu pierd :). Sa zic cam 75% am recuperat din ce am pierdut din alte surse, dar 25% nu mai pot recupera.... :(

#38
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007

View PostMelkazen, on 09 ianuarie 2015 - 17:38, said:

Acesta este un Tutorial cum sa dai Upgrade la BIOS de la versiunea 205 la versiunea 300 al unui Notebook ASUS X552MD.
Succes , si sper ca de data asta ati inteles despre ce e vorba. Nu am refolosit imaginiile prezentate in tutorialul facut in engleza, daca aveti nedumeriri , puteti sa vedeti imaginiile acolo.
Melkazen.
Super util topicul.
M-am chinuit cu un Asus X552M aproape 2 zile sa il pun pe Win7. Mai aveam putin si returnam laptopul.
Pana am citit pe aici. Bios-ul ver. 300 din link a functionat perfect desi am tremurat putin ca mai aveam o experienta nereusita cu un update de bios.
Felicitari.

#39
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Mai am o intrebare. Acum ca am pus Bios 300 am instalat Win7, care functioneaza perfect, pot sa pun inapoi Bios-ul 206, asa cum il avea original, fara sa afecteze functionalitatea SO-ului?
Nu neaparat ma intereseaza sa fac asta, intreb din curiozitate...

#40
iiluzii

iiluzii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 28.11.2012

View Postbonygy, on 07 februarie 2015 - 20:38, said:

Mai am o intrebare. Acum ca am pus Bios 300 am instalat Win7, care functioneaza perfect, pot sa pun inapoi Bios-ul 206, asa cum il avea original, fara sa afecteze functionalitatea SO-ului?
Nu neaparat ma intereseaza sa fac asta, intreb din curiozitate...

nu stiu sa iti raspund la intrebare, la mine cu win 7 nu merge chiar asa perfect ... nuj ce sa zic ... poate am eu pretentii prea mari ....

#41
georgio_80bz

georgio_80bz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.02.2015
Melkazen ms pentru idee mi-a functionii cu biosul at instalarea perfect cu toate sincer ca am avut emotii cu biosul....iar in legatura cu garantia nu se pierde fiind un upgrade la bios m-am interesa ,singura problema este sa urmezi pasii in tocmai altfel in caz de brick pierzi garantia si ajungi sa platesti un servis...mersi si multa BAFTAPosted Image

#42
sorel83ro

sorel83ro

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.08.2015
Salut...am folosit si eu metoda spusa de voi...dar..dupa ce fac partitiile imi spune urmatoarele..Setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition..see the setup log files for more informaion.....pls help

Edited by sorel83ro, 01 August 2015 - 10:21.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate