Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

Ocular pentru Mirrorless

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Am un aparat foto Mirrorless Olympus EPL5 si vreau sa-l utilez cu un vizor, intrebarea mea e daca e de ajuns varianta aceasta care e mai ieftina, cel nou e mai scump cu 500 lei .
Am mai gasit un model ff ieftin, ce ziceti ?

#2
katran

katran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,983
  • Înscris: 20.01.2005
Toate cele trei vizoare electronice (VF-2, VF-3, VF-4) sunt facute pentru PEN-uri, deci merg si pe camera ta.
VF-4 este ultimul si cel mai performant, similar cu cel de pe E-M1. Este mai mare si are rezolutie de 2.3 MP, in timp ce primele doua au in jur de 1MP.

Varianta ieftina din comentariul tau nu cred ca este un vizor, cred ca este doar partea de cauciuc care se monteaza pe vizor.

Uite aici un VF-4 SH la 550 Ron:
http://www.foto-maga...i.php?ID=170631
Te poti intalni cu omul, il poti proba....etc.

Daca urmaresti anunturile de olympus-romania sau foto-magazin o sa mai apara vizoare pentru PEN la pret bun.

-

Edited by katran, 22 October 2014 - 18:17.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate