Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Codeina Fosfat cu Augmentin+Metronidazol

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Tudy88

Tudy88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 25.08.2007
am luat metroclopamid dar nu prea ajuta. Nu prea mai pot sa continui, macar pot sa micsorez doza? sa iau doar 1 pastila la 8 ore?  ideea e ca tusea e pe 90% vindecata, mai simt doar o mica jena in gat. Dar mie ca o sa vomit toate pastilele astea daca mai continui. Nu am luat niciodata ateatea medicamente o data , mai ales antibiotice. Mi se pare prea multe...

#20
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
Pt. jena în gåt am recomandat siropul de patlagina :  )

Este o contradictie logica, nu functionala ;  )

#21
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010

 mihai_tudose2006, on 13 iulie 2014 - 09:55, said:

pot sa intrerup administrarea de metronidazol dupa 3 zile? doctora mi-a dat 5 zile, 6 pe zi, luate de 3 ori din 8 in 8 ore. Problema e ca dupa ce le iau am stari puternice de greata. Pot sa le intrerup si sa continui doar cu augmentinul? Metronidazol se ia si in caz de infectie in gat/masea?
Mai nene, daca nu ai priceput ce ti-am spus in postul anterior treaba ta. Din punctul meu de vedere metronidazol iei absolut degeaba. Poti lua  o tona de antibiotic ca nu rezolvi problema, daca nu faci ce ti-am spus in postul anterior. E o chestie de fizica pura.

 oaspetele, on 13 iulie 2014 - 10:04, said:

Asculta de nenea ala cu crucea rosie, cu anumite rezerve legate de punctu 3.
Care ar fi rezervele? De ce consideri o punctie sinusala la o sinuzita odontogena prost aleasa? Asta e cheia tratamentului. Cum am mai spus, e o chestie de fizica pura

Edited by 90210, 13 July 2014 - 20:42.


#22
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,918
  • Înscris: 31.03.2003
N-am zis ca e prost aleasa.
Zic doar ca daca nu poti suporta un tratament cu metronidazol, o punctie poate fi chiar "exploziva".

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate