Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Placa video nu este recunoscuta de placa de baza!

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#73
xFLAPx

xFLAPx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 29.12.2012

View Postjohnreaper, on 31 decembrie 2012 - 16:46, said:

Salut si eu am placa de baza ASrock 970pro3 si am avut probleme o singura data cu placa video(nvidia gtx650) am incercat sa updatez driverul si dupa restart nu a mai recunoscut nimic.
rezolvarea pentru mine a fost update de bios care e foarte usor de facut si formatat,acum nu mai am probleme...multa bafta
Am ultimul model de bios (2.20) pentru placa mea de baza poti sa verifici asta daca o sa cauti placa mea de baza, iar formatul l-am dat ieri cand am urmat indicatiile unei persoane, bine inteles nu a mers , dupa care mi-a zis dute ba de aici, schimba placa video, si de ce nu i-am dat retur de parca as fi intrebat daca sa-i dau retur la placa, sau nu.
Oricum sunt recunascator pentru efortul depus prin a-mi da niste sugestii. Multumesc mult!

#74
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,264
  • Înscris: 25.01.2007

View PostxFLAPx, on 31 decembrie 2012 - 13:59, said:

Nu prietene sa-ti dau explicatia de ce asa si nu cum ai zis tu. Peste putin timp o sa imi cumpar o alta placa de baza cu soket 1155 (o cumpar pe asta pentru ca pot sa-mi cumpar dupa si un procesor foare bun - i3, i5, i7) si pastrez placa asta video pentru chestia asta!
Ai sa spui : "si daca nu merge?" O vand si imi iau alta! (si nu am avut 15 zile de retur am avut 30 Posted Image )

Poate ca acum te intrebi de ce am mai facut topicul asta daca imi iau alta placa de baza. L-am facut petru ca daca imi mergea placa video nu mai imi cumparam placa de baza acum, poate peste ceva timp asta oricum trebuie sa o fac!



Imi spune ca in sistem nu exista placa asta video

Credca problema e intre staun si monitor.
Cum sa iti spuna ca nu exista placa video cand eu o vad acolo detectata cu un semn de exclamare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate