Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Blocare/Afisare Site

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
HackTor

HackTor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 17.11.2004
Sa zicem ca vreau ca un anumit calculator dintr-un lan sa vada un anumit site intr-un anume fel (mai bine zis sa nu-mi vada mama notele la faculta :) ). Asta ar insemna ca site-ul respectiv ar trebui sa fie afisat insa un link sa nu poata fi accesat de la acel calculator, desi exista. Ca totul sa para cat mai real, ce imi recomandati ?

#2
sm0ker

sm0ker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 11.02.2004
ce mi-a trecut mie prin cap:
1. la ie la bocked sites baga paginile care nu vrei sa se vada...cel mai simplu :D


la 2 ce vroiam sa scriu e mai complicat...sa downladezi site-ul in compu tau, activezi iis, redirectionezi din compu ala pagina originala spre pagina ta..sau de la server...ufff mai complicat...

Edited by sm0ker, 15 November 2005 - 11:13.


#3
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
blocheaza site.... vezi ce patesti daca iti inveti parintii informatica?!? :)

#4
HackTor

HackTor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 17.11.2004
Solutia cu ie si block sites nu merge... adica link-urile html si textul oricum le afiseaza, plus ca mai si zice ca e blocked site.

Ma gandeam la o solutie de restrictionare a ip-ului serverului direct din firewall dar e cam instabila treaba daca firewallul face figuri... so nu stiu ce as mai putea sa fac da poate mai sunt ceva idei. :)

#5
lucianf

lucianf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 03.10.2004

View PostHackTor, on Nov 16 2005, 12:58, said:

Solutia cu ie si block sites nu merge... adica link-urile html si textul oricum le afiseaza, plus ca mai si zice ca e blocked site.

Ma gandeam la o solutie de restrictionare a ip-ului serverului direct din firewall dar e cam instabila treaba daca firewallul face figuri... so nu stiu ce as mai putea sa fac da poate mai sunt ceva idei. :)
Cred ca ai putea din fisierul hosts din windows sa redirectezi IP-ul serverului cu pricina catre masina ta/alta masina, pe care rulezi un web server cu o pagina facuta de tine.

#6
HackTor

HackTor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 17.11.2004

View Postlucianf, on Nov 16 2005, 15:47, said:

Cred ca ai putea din fisierul hosts din windows sa redirectezi IP-ul serverului cu pricina catre masina ta/alta masina, pe care rulezi un web server cu o pagina facuta de tine.

Nu am gasit nici un fisier Hosts in windows, fii te rog mai explicit. Mersi

#7
catalaur

catalaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 24.09.2005
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts aici gasesti fisierul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate