Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Nu mai am subtitrare

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
canalet

canalet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 24.07.2005
Dupa citeva update de pe net, s-a intimplat sa nu se mai deschida subtitrarea odata cu filmul. Am media player 10,iar codecuri divx G400, avi defrez, ac3, ffdshow. Merge sub doar daca o caut manual in divx G400 dar e enervant. Am citit ca dix G400 e setat by default sa caute sub in fisierul cu filmul dar ceva se pare ca nu merge. Se poate seta de pe undeva ceva? Ffdshow nu e compatibil ? Mersi anticipat ca nu ash vrea sa schimb mediaplayerul ca mergea bine.

Canalet...

#2
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 08.06.2003

View Postcanalet, on Nov 7 2005, 11:24, said:

Dupa citeva update de pe net, s-a intimplat sa nu se mai deschida subtitrarea odata cu filmul. Am media player 10,iar codecuri divx G400, avi defrez, ac3, ffdshow. Merge sub doar daca o caut manual in divx G400 dar e enervant. Am citit ca dix G400 e setat by default sa caute sub in fisierul cu filmul dar ceva se pare ca nu merge. Se poate seta de pe undeva ceva? Ffdshow nu e compatibil ? Mersi anticipat ca nu ash vrea sa schimb mediaplayerul ca mergea bine.

Canalet...

Vad ca ai instalate doua filtre ptr subtitrare, G400 si ffdshow. Va trebui sa debifezi din cel pe care nu doresti sa-l folosesti ptr afisarea subtitrarii, aceasta optiune. Vezi ca ambele au in setari posibilitatea de a da calea catre un folder unde s-ar afla subtitrarile. Verifica daca subtitrarile au ACELASI nume ca si filmul respectiv.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate