Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Flashing N95 cu Box sau fara (daca se poate)

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
feel_the_bit

feel_the_bit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 07.01.2008
Salut, am si eu un NOKIA N95 RM-159, si aseara am incercat sa ii rescriu firmwareul cu Phoenix, toate cele bune...pana cand la 89% , in statiul de rebootare a telefonului, a intelepint...si nu a mai vrut sa comunice cu USB-ul. Am incercat apoi sa il flashuiesc bifand si dead usb, si cu j.a.f. si cu phoenix, dar degeaba, nu imi gaseste usb-ul. Mentionez ca atunci cand aprind telefonul ledurile la taste se aprind, dar ecranu e negru, si vibreaza un pic la inceput. Si acum as vrea sa stiu si eu ce componente imi trebuiesc pt a rescrie firmwareul. Am cautat pe net si am gasit ceva de genul asta si vreau sa stiu daca doar de atat am nevoie sa pot scrie softul telefonului. Si daca da, sau daca nu...as vrea sa ma completati si sa imi spuneti si pasii pe care trebuie sa ii urmezi pt a reinstala firmwareul. Iar daca stiti alte modalitati de flashuire a uni telefon mort prin usb nu ezitati sa impartasiti cu mine :D. Merci!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate