Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Hepatita A

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
adrian9235

adrian9235

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.04.2010
Salut! In urma cu aproximativ 3 saptamani am baut apa dupa un coleg de munca care de cateva zile este in spital si are hepatia A.Deocamdata nu am avut nici-un simptom,ma simt normal.Ar fi trebuit sa am ceva deja daca as fi luat virusul de la el?Este posibil sa nu-l fi luat chiar daca am baut dupa el?Voi face oricum analize dar ma intereseaza si alte pareri pana la rezultatul acestora.

#2
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Da este posibil sa nu fi luat. Mai sunt unii care au o imunitate foarte buna si virusul e stopat inainte de a prinde radacini. Mai sunt unii care fac o forma foarte usoara a bolii asa ca nu prezinta o simptomatica foarte clara.
Ca sa fi linistit, fa-ti analizele, daca ai fi luat virusul inseamna ca ai deja anticorpii si probabil o sa iti iasa pozitiv.

#3
alexdobre

alexdobre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,783
  • Înscris: 25.02.2011
asa am patit eu,am baut apa dupa colegul de banca..dupa 2 zile el a ajuns in spital,iar eu dupa 1 luna ..poate ai noroc!

#4
adrian9235

adrian9235

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.04.2010
In perioada aia aveai simptomele specifice hepatitei A?Sau te-a luat dintr-o data asa si ai fost nevoit sa mergi la spital?

#5
adrian9235

adrian9235

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.04.2010
Se pare ca am scapat de data asta.A fost invatatura de minte sa nu mai beau apa dupa cineva.Multumesc pentru raspunsuri.

#6
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.02.2008
Perioada de incubatie e frecvent 2 saptamani-o luna si tu ai baut ori dupa cineva pe la inceputul perioadei de incubatie ori nu era infectat acum 3 saptamani, nu-i acelasi lucru cu a bea dupa un bolnav.

#7
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Vreau sa va spun si voua ca in copilarie m-am trezit cu hepatita A. Mie mi s-a facut rau de nu puteam sa stau in picioare si vomitam incontinuu. Si m-a dus mama la dr pe mine si pe fratele meu si dr de cand mi-a vazut urina a zis ca eu am hepatita si ma trimite la spital. Si la analize aia a iesit. Maica-mea, taica-miu si frate-miu nu au avut nimic si am stat 2 zile pe acasa pana m-a dus la dr si ei n-au luat.
A durat cateva luni tratametul si regim un an. Si analize in fiecare saptamana.
Naspa ca hepatita A se ia pe cale virala. Ma mir ca nimeni de la mn din familie n-a luat. Si nici colegi de la scoala ca acolo mi s-a facut rau si invatatoarea nu a vrut sa ma lase sa plec acasa ca a zis ca mint. Cum era proasta invatatoarea daca lua jumate de clasa hepatita A

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate