Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Hepatita A

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
adrian9235

adrian9235

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.04.2010
Salut! In urma cu aproximativ 3 saptamani am baut apa dupa un coleg de munca care de cateva zile este in spital si are hepatia A.Deocamdata nu am avut nici-un simptom,ma simt normal.Ar fi trebuit sa am ceva deja daca as fi luat virusul de la el?Este posibil sa nu-l fi luat chiar daca am baut dupa el?Voi face oricum analize dar ma intereseaza si alte pareri pana la rezultatul acestora.

#2
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Da este posibil sa nu fi luat. Mai sunt unii care au o imunitate foarte buna si virusul e stopat inainte de a prinde radacini. Mai sunt unii care fac o forma foarte usoara a bolii asa ca nu prezinta o simptomatica foarte clara.
Ca sa fi linistit, fa-ti analizele, daca ai fi luat virusul inseamna ca ai deja anticorpii si probabil o sa iti iasa pozitiv.

#3
alexdobre

alexdobre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,783
  • Înscris: 25.02.2011
asa am patit eu,am baut apa dupa colegul de banca..dupa 2 zile el a ajuns in spital,iar eu dupa 1 luna ..poate ai noroc!

#4
adrian9235

adrian9235

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.04.2010
In perioada aia aveai simptomele specifice hepatitei A?Sau te-a luat dintr-o data asa si ai fost nevoit sa mergi la spital?

#5
adrian9235

adrian9235

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.04.2010
Se pare ca am scapat de data asta.A fost invatatura de minte sa nu mai beau apa dupa cineva.Multumesc pentru raspunsuri.

#6
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.02.2008
Perioada de incubatie e frecvent 2 saptamani-o luna si tu ai baut ori dupa cineva pe la inceputul perioadei de incubatie ori nu era infectat acum 3 saptamani, nu-i acelasi lucru cu a bea dupa un bolnav.

#7
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Vreau sa va spun si voua ca in copilarie m-am trezit cu hepatita A. Mie mi s-a facut rau de nu puteam sa stau in picioare si vomitam incontinuu. Si m-a dus mama la dr pe mine si pe fratele meu si dr de cand mi-a vazut urina a zis ca eu am hepatita si ma trimite la spital. Si la analize aia a iesit. Maica-mea, taica-miu si frate-miu nu au avut nimic si am stat 2 zile pe acasa pana m-a dus la dr si ei n-au luat.
A durat cateva luni tratametul si regim un an. Si analize in fiecare saptamana.
Naspa ca hepatita A se ia pe cale virala. Ma mir ca nimeni de la mn din familie n-a luat. Si nici colegi de la scoala ca acolo mi s-a facut rau si invatatoarea nu a vrut sa ma lase sa plec acasa ca a zis ca mint. Cum era proasta invatatoarea daca lua jumate de clasa hepatita A

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate