Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

The Avengers (2012)

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
Automatism

Automatism

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 21.08.2012

 Dany noob, on 27th May 2012, 02:06, said:

Te "dezgusta" ? Cam dur.

Nu uita ca acest film se foloseste de povestile de background a caracterelor din filmele anterioare ( Iron Man 1/2 , Hulk 1/2 , Thor , Cpt America).
Eu zic MC că am văzut desenele astea prin 90... așa Thor/Hulk(nici nu știam că au scos Hulk2) nu am văzut și nici nu o să mă uit prea curând la asemenea filme.
Vreau ceva gadget nene: Ceva să gândești oleacă: Ba o armură cu toate astea se mai poate, o poveste plăcută, un personaj carismatic: Nu un nene Thor din poveștile cu fetițe cu codițe, sau un Nene Hulk cu probleme de personalitate.
Batman de ce nu a fost? Sau asta vine în The Avengers 2...
Obsesia mea cu Iron Man: În serialul de desene animate avea o întreagă Sală a Armurilor... în Iron Man 1 - Iron Man 2 - The Avengers tot folosește armura aia veche și subțire: Baga nene ceva nou: Putere/O armură groasă de război și toate cele.

Edited by Automatism, 28 August 2012 - 15:09.


#56
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Batman e de la DC Comics.

Ceva, ceva, trebuie sa scoata si ei, nu ? Adica scot azi ceva original, maine altceva original. Dar pana cand ? Se inspira de unde pot si ei, fac tot felul de combinatii. Important e ca banul sa iasa.

#57
Automatism

Automatism

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 21.08.2012
Ce chestie... am zis că tot de acolo sunt.
Oricum aia au deja Justice League!
Superman/Batman/Lanterna Verde/etc...
[ http://static.cinemarx.ro/stiri-cinema/wp-content/uploads/2012/08/justice-league3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#58
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010
Filmul chiar a fost entertaining, în ciuda cliseelor, nu m-am plictisit pt. nici o secunda! :)

#59
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012
Tocmai l-am vazut ... nu din initiativa proprie. Noroc cu Thor, altfel ma plictiseam si mai mult.

Edited by River_Song, 08 September 2012 - 05:38.


#60
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Am vazut si eu filmul asta la un amic pe blu-ray.
Parerea mea e ca e un film bun, nu de Oscar da' mai bun decat The Shape of Water (2017) cu

 Alex-Softpedia, on 08 martie 2018 - 14:40, said:

Elisa aia, frustrata de conditia ei, care-si rupe pisica-n cada zilnic inainte sa plece la serviciu,
Posted Image

Insa ce nu am inteles din film e urmatoarea chestie:
de ce Loki nu a putut sa ii controleze mintea lu' Tony Stark [cum a facut cu Barton/Hawkeye si Selvig] cand il atinge cu sceptrul in piept pe la finalul filmului ?
https://streamable.com/dcv3c

Attached File  The Avengers - Tony StarkLoki scene.gif   7.55MB   8 downloads

#61
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Nu-si da nimeni cu parerea ?

#62
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007
Probabil din cauza asta
http://ironman.wikia...iki/Arc_Reactor

#63
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Site-ul ala nu ofera raspunsul la intrebarea mea, ci doar o cronologie la Arc Reactor.
Asadar, ramane valabila intrebarea:
de ce Loki nu a putut sa ii controleze mintea lu' Tony Stark [cum a facut cu Hawkeye si Selvig] cand il atinge cu sceptrul in piept pe la finalul filmului ?!

#64
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
Alora le-a atins pielea si i-o fi modificat cumva. In cazul lui Tony n-a fost contact cu pielea, ci cu Arc reactor-ul.

#65
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Asta e cea mai plauzibila teorie.
Insa mai era una; ca Tony Stark nu are suflet, ca doar oamenii cu inima pot fi afectati de sceptrul lui Loki care era o piatra a infinitului ce o cauta Thanos.
Iar cand Loki l-a atins cu sceptrul in piept. pt. a-i controla mintea sa ii atace pe ceilalti Avengeri, nu a avut nici un efect.

Insa dupa mai multe cautari de info pe google, am nascocit eu o noua teorie !
Si anume ca:
Tony Stark a (re)creat o piatra a infinitului care a contracarat efectul pietrei din sceptrul lui Loki.

Pietrele Infinitului sunt ramasitele unei fiinte omnipotente creata la inceputul Universului care nu a mai indurat singuratatea si s-a impartit in sase transformandu-se in Pietrele Infinitului (Infinity Gems)...:
1) The Power Stone (in the “Orb,” Purple) din Guardians of the Galaxy (2014),
2) The Space Stone (the Tesseract, Blue) din Captain America: The First Avenger (2011) si Iron Man 2 (2010),
3) The Time Stone (the Eye of Agomotto, Green) din Doctor Strange (2016),
4) The Mind Stone (Loki’s Scepter/Vision, Yellow) din The Avengers (2012); Avengers: Age of Ultron (2015) si Captain America: Civil War (2016),
5) The Soul Stone (Orange),
6) The Reality Stone (the Aether, Red) din Thor: The Dark World (2013).

...cu scopul de a se reintregi mai tarziu.
Dar o piatra a fost distrusa si fiinta omnipotenta nu s-a mai putut reface ramanand pe vecie Infinity Gems.
Asta pana Tony Stark a (re)creat o piatra a infinitului, a pus-o in pieptul sau pt. a tine departe șrapnelurile de inima sa si alimenta costumele Iron Man.

Asadar, pe Pamant se gasesc Pietrele Infinitului la gatu' lu' dr. Strange, alta in pieptu' lu' Tony Stark [(re)creata de el] si The Space Stone (the Tesseract, Blue) care:
a fost gasita de H.I.D.R.A. si recuperata de armata americana,
folosita de Dr. Abraham Erskine sa faca un ser pt. a crea un meta-human (cpt. America),
pastrata de S.H.I.E.L.D. si folosita pt. fabricarea de arme,
furata de Loki pt. a deschide un portal pt. invadarea Pamantului, adica The Avengers (2012)  Posted Image
Asta e pur teoria mea !


l.e.:
mi-am amintit de finalul filmului Avengers: Age of Ultron (2015) cand Thor il atinge cu mana la piept pe Tony Stark si zice ca nimic nu poate ramane fara explicatie in Univers cu exceptia lui....Tony Stark facand referire la faptul ca nu a putut fi controlat de Loki in The Avengers (2012) cand l-a atins cu sceptrul  Posted Image

Edited by argonaut, 06 April 2018 - 23:47.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate