Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

The Avengers (2012)

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#37
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Te "dezgusta" ? Cam dur.

Nu uita ca acest film se foloseste de povestile de background a caracterelor din filmele anterioare ( Iron Man 1/2 , Hulk 1/2 , Thor , Cpt America).

Sau a fost cumva promovat ca film psihologic si nu stiu eu ?

#38
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010
A aparut varianta HD pe net? :huh:

#39
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Vreau sa merg saptaman asta sa-l vad, insa...sunt sanse sa inteleg ceva din el daca n-am vazut Iron Man, Hulk si Cpt America?

#40
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

 malls, on 28th May 2012, 17:10, said:

Vreau sa merg saptaman asta sa-l vad, insa...sunt sanse sa inteleg ceva din el daca n-am vazut Iron Man, Hulk si Cpt America?
Da, nu e nici pe departe asa de profund incat sa aiba fie nevoie sa vezi toate celelalte.
Toate sunt facute pentru bani, nu pentru povestea tuturor filmelor luate impreuna.

#41
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Mersi, M0n0 ;)
L-am vazut ieri seara, a fost ok, dar nu impresionant.

#42
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Si eu astept sa-l vad, tot in 3d.

#43
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
vazut. filmul e exceptional pentru un film cu super eroi. Nu se iau prea tare in serios, efectele sunt de nota 12.
Si Tony Stark e genial! Pana si Thor e mai bun decat in filmul sau. Iar Fassbender reuseste niste grimase de maniac sociopat excelente.

#44
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

 danX, on 22nd June 2012, 19:53, said:

Iar Fassbender reuseste niste grimase de maniac sociopat excelente.
Cine? :lol:
Tipul asta, vroiai sa zici?

Edited by M0n0, 22 June 2012 - 18:57.


#45
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

 M0n0, on 22nd June 2012, 19:55, said:

Cine? :lol:
Tipul asta, vroiai sa zici?
eram cu gandul la postul din threadul Prometheus si degetele mi-au luat-o inainte. Whoopsiee!

#46
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Film cu multi supereroi si foarte multe efecte speciale. Destul de dragut.

Replica mea preferata din film a fost a lui Stan Lee: Superheroes? In New York? Give me a break!

#47
FCBK

FCBK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,954
  • Înscris: 24.06.2012
O japca ordinara de film. Mai bine nu intrerupeam The Mentalist pentru ea, care e tot un fel de japca, dar nu ordinara de serial.

Edited by FCBK, 21 August 2012 - 13:38.


#48
Xoleth

Xoleth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 30.04.2012

 FCBK, on 21st August 2012, 14:37, said:

O japca ordinara de film. Mai bine nu intrerupeam The Mentalist pentru ea, care e tot un fel de japca, dar nu ordinara de serial.

N-am vazut nici unul dar sunt ambele pe lista si am asteptari mari.
Zi-mi si mie ce filme si seriale ti-au placut, ca-s curios!

#49
umilu

umilu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 04.02.2012
Bai frate ce japca de film.
1- Loki are un costum cam handicapat pentru un viitor Rege( sau ce si-o dori sa devina). Total nepractic cu casca aia idioata pe cap.
2- Umor slabut
*  operatorul care e reperat de Stark ca se joaca razboiul stelelor in timp ce  ditamai nava era in aer :D. Give me a brake, ce sa mai spunem ca avea si joystick :)).  Si dupa ce pleaca Stark revine la Joystick . GTFOH.
* Cand Hulk zice ca Lohi e nebun, Thor se ataca si-i spune ca e dincolo de orice ratiune, ca e semizeu and shit. iar la replica tipei ca a kilarit 80 de oameni in 2 zile Thor se repliaza mentionand ca e infiat. Comic probabil in Friends , de doi lei intr-un film cu eroi.
  
Faza filmului IMHO este cand da Hulk de pamant cu LOKI.  Am ras de m-am spart. Nu a fost chiar o pierdere de timp.

Faze previzibile, orgoliul super-eroilor care Americani fiind isi depasesc divergentele si reusesc sa invinga inamicul, Eroul care se sacrifica pentru binele omenirii si care ca in orice film de la Holiwood care se respecta este salvat , omul de stiinta umil si la locul lui care isi pastreaza calmul pentru a nu lasa monstrul sa iasa pana in ultimul moment, baietii rai si buni carora totul le iasa din prima , fara greseala .  O piftie de film facuta pentru ca spectatorul sa se simta erou pentru o seara si sa mearga acasa stiind ca nimic rau nu i se poate intampla gustand un pic din invincibilitatea personajelor. UHA.

#50
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011

 umilu, on 25th August 2012, 12:03, said:

1- Loki are un costum cam handicapat pentru un viitor Rege( sau ce si-o dori sa devina). Total nepractic cu casca aia idioata pe cap.
Filmul l-am vazut alaturi de mai multe persoane, dintre care una chiar a mentionat ca i se par penibile costumele. Totusi, ganditi-va ca sunt niste personaje de benzi desenate create... in ce ani ? Multi inainte de a ne fi nascut, deci pe vremea aceea pareau verosimile. Pe de alta parte, producatorii puteau adapta respectivele costumatii la timpurile noastre.

#51
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010
A aparut vesiunea HD ( nu zic unde ).
Urmeaza sa ma uit la film, dar e cam pe degeaba sa-i zic asa :lol: stiu mai tot de pe 9gag.

#52
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Cat am putut sa rad la faza asta  :roflmao:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HZrmxMqupVg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#53
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
meh, decent, dar e doar un film facut pt efecte speciale, umor slabut; poveste la fel de slabuta

#54
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
film de 2 bani, 100% americanism comercial

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate