Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...
 COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 

un ochi sanatos?!

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
woodyman

woodyman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 14.10.2007
Salut.
Nu de mult timp am inceput nu mai vad bine, cum ieseam din casa nu mai vedeam bine de la distanta....aparea ceata/blur-ul asa ca am decis sa ma duc la o consultatie.Am ajuns la doctor , mi-a pus picaturi in ochi de chiorisem de tot si m-a pus la un aparat....dupa 1 minut ii iese rezultatul din aparatul ala si imi zice ca am -0.25 si ca nu am neaparata nevoie de ochelari si mi-a dat sa iau niste pastile "Pro-Visio" se numesc. Am luat pastilele timp de 30 de zile si ori sunt placebo ori chiar te fac sa vezi mai bine, ceata\blur-ul a cam disparut si vad numarul unei masini de la 40-50 metrii distanta.
Curiozitatea mea graviteaza in jurul unei intrebari ,care pe "goagal" nu o gasesc.
La un ochi sanatos, care este distanta normala sa vezi un nr de masina?
Voi de la ce distanta distingeti numarul de la masina?pe timp de zi...cer senin,lumina calumea :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate