Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Cel mai indicat AV

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
170 replies to this topic

#1
darth_maul

darth_maul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.08.2005
...adresez intrebarea numai celor care au avut o vasta experienta cu toti antivirushii posibili: sunt in cautarea unui antivirus care sa-si faca cat mai bine treaba si sa manace resurse intr-un mod rezonabil pe o configuratie de bun simtz (CPU>1.5GHZ, 512 MBRAM, WXPSP2) .  Can u help me ???

#2
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005

darth_maul, on Aug 16 2005, 19:30, said:

...adresez intrebarea numai celor care au avut o vasta experienta cu toti antivirushii posibili: sunt in cautarea unui antivirus care sa-si faca cat mai bine treaba si sa manace resurse intr-un mod rezonabil pe o configuratie de bun simtz (CPU>1.5GHZ, 512 MBRAM, WXPSP2) .  Can u help me ???

<{POST_SNAPBACK}>


la o astfel de configuratie poti folosi aproape orice AV........dar totusi eu recomand NOD32  :coolspeak:

#3
Sub-Zero

Sub-Zero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 27.11.2003
Kaspersky Anti-Virus Personal Pro 5.0.383

#4
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Kaspersky Anti-Virus Personal 5.0 (fara Pro). de ce? Pentru ca mananca mai putine resurse decat varianta Pro. Si e arhisuficient in combinatie cu un firewall bun.

#5
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005

Maurice, on Aug 16 2005, 21:58, said:

la o astfel de configuratie poti folosi aproape orice AV........dar totusi eu recomand NOD32  :coolspeak:

<{POST_SNAPBACK}>

subscriu
nod32 kicks arse

#6
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 20.08.2004
am folosit vreme indelungata Kaspersky Personal. pana am "descoperit" Nod32. KAV-ul incetinea calculatorul, pe cand Nod32-ul nici nu-l simt. si Nod32 e mult mai rapid. scanarea calculatorului dura cam 90minute cu KAV si ... 20minute cu Nod32! la acelasi numar de fisiere scanate (~130.000). update-uri dese, optiuni ca la orice AV de top, Nod32 e favoritul meu. si review-urile Nod32-ului sunt dintre cele mai bune, intrecand multi AV mai cunoscuti.

#7
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004
Eset NOD32, indubitabil.

#8
VaKe

VaKe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 19.08.2005
NAV 2005 cu un up-date de virusi cat se poate de recent. Intr-adevar consuma ceva resurse dar merita. Nu mai trebuie sa-ti instalezi firewall si tot felu de prostii.
Eu asta folosesc si nu am nici o problema atat acasa cat si la servici. Trebuie sa apara NAV 2006!!! :)

#9
TAPAS

TAPAS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,816
  • Înscris: 22.04.2005
Daca vrei economie de resurse si totusi o protectie "state-of-the-art" >>> testele antivirus o dovedesc fara discutie <<<<<< NOD32, fara nici un dubie. NU exista ceva mai buna la capitalul asta.

Intr-adevara, Norton e mai complex insa pe partea de firewall exista programa mai bune decat firewall ul de la Norton. Eu iti recomand o combinatie NOD32 cu Sygate 5.5 Pro.

Asa ca mai bine pui 2 programe separate, insa foarte bune.

#10
cprogrammer2005

cprogrammer2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 29.07.2005
Antivir XP sau AVG

#11
Memo

Memo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 08.02.2005
AVG Free Edition  ^_^

#12
monpeleu

monpeleu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 21.08.2005
BitDefender are: Antivirus, Firewall, Antispam, ( Cookie Control, Script Control, Dial Control) si un Live Update actualizat FOARTE DES.

Il folosesc de mai bine de un an si nu am avut ABSOLUT nici o problema in domeniul acesta!

+ II FACUT DE ROMANI... :coolspeak:

Edited by monpeleu, 21 August 2005 - 23:04.


#13
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Am o ruda in provincie si nu are net .As vrea sa-i dau un antivirus dar caut ceva la care update-ul sa se poata face si indirect ,adica sa downloadez eu fisierul(fisierele)  inscriptionez pe un cd si el sa-l instaleze..cam in genul Win xp hotfix..cred ca ati inteles ce vreau sa zic.
Deci m-ar interesa un antivirus si un anti adware&spyware care sa corespunda cu ceea ce am spus mai sus.

#14
SnowWhiteKilla

SnowWhiteKilla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.09.2005
cele mai bune av aici se afla http://www.torncity.....php?XID=128701

#15
nane

nane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 03.12.2001
NOD32 mananca aproape la fel de multe resurse ca si KAV daca le folosesti cu setarile la max. In cazul in care renunti la scanarea all files si/sau heuristica, amandoua merg brici (nu se cunoste mai declo prezenta lor pe calc).

#16
Ladislau

Ladislau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 30.08.2004
Zone Alarm Security Suite-are tot ce trebuie si uiti de probleme.

#17
bully

bully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.11.2003
Nod32 + CounterSpy...the best solution...

#18
groaznicu

groaznicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 29.12.2004
AVG free edition e ok, are update-uri la zi, nu consuma resurse, n-am luat un virus de pe niciunde, net sau disk!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate