Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

PLZ HELP [Knoppix Live CD]

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
ghigacristian

ghigacristian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.10.2004
:cursing:  Vreau sami instalez shi yo Knoppix shi.....    :cursing:
Bag CD , dau sa booteze de pe cd , urmez instructziunile si instalez linux .
Pana aici ok , dar chiar cand sa intre in linux se face tot ecranu negru  :death:  ca shi cum ar fi inchis monitoru shi se aude un sunet "starting sequente initiated" cum so scrie  :D shi asha ramane NEGRU  , WTF , de la ce o fi ? Am citi pe net shi am aflat ca nu sunt singuru care patzeshte asha ceva , Intrebarea este "Poate cineva sa ma ajute ? PLZZZ" nush ce sa mai fac am incercat diferite versiuni shi tot degeaba , daca stie cineva de la ce e , si ce trebuie sa fac ca sa-mi mearga plz zicetzimi si mie ca nu mai suport  :cursing:  de cand ma tot chinui sal instalez .
Este prima oara cand vreau sami instalez Linux shi nu merge , vreau sa vad shi yo cum este shi ce stie sa faca dar din pacate nu reusesc sal instalez PLZZZ HELP

#2
sartek

sartek

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 25.05.2005

ghigacristian, on Aug 3 2005, 20:33, said:

:cursing:  Vreau sami instalez shi yo Knoppix shi.....    :cursing:
Bag CD , dau sa booteze de pe cd , urmez instructziunile si instalez linux .
Pana aici ok , dar chiar cand sa intre in linux se face tot ecranu negru  :death:  ca shi cum ar fi inchis monitoru shi se aude un sunet "starting sequente initiated" cum so scrie  :D shi asha ramane NEGRU  , WTF , de la ce o fi ? Am citi pe net shi am aflat ca nu sunt singuru care patzeshte asha ceva , Intrebarea este "Poate cineva sa ma ajute ? PLZZZ" nush ce sa mai fac am incercat diferite versiuni shi tot degeaba , daca stie cineva de la ce e , si ce trebuie sa fac ca sa-mi mearga plz zicetzimi si mie ca nu mai suport  :cursing:  de cand ma tot chinui sal instalez .
Este prima oara cand vreau sami instalez Linux shi nu merge , vreau sa vad shi yo cum este shi ce stie sa faca dar din pacate nu reusesc sal instalez PLZZZ HELP

<{POST_SNAPBACK}>

sal
Knoppix este un linux live.... :cursing:  si cum stiu eu nu poti sa instalezi ca un linux normal
numa poti sa faci o copie cd pe hhd si cand rebootezi scii acolo ca unde este imageul si nu foloseste cdul numa memoria si hddul  nu are bootloader sau asa ceva....
:frust:  intelegi???

Edited by sartek, 05 August 2005 - 03:10.


#3
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

sartek, on Aug 5 2005, 03:07, said:

sal
Knoppix este un linux live.... :cursing:  si cum stiu eu nu poti sa instalezi ca un linux normal
numa poti sa faci o copie cd pe hhd si cand rebootezi scii acolo ca unde este imageul si nu foloseste cdul numa memoria si hddul  nu are bootloader sau asa ceva....
:frust:  intelegi???

<{POST_SNAPBACK}>


nu esti coerent...

la bootare scrii Knoppix 2
si pe urma knoppix-installer sau knoppix-installer-latest-web ...depinde de versiunea pe care o folosesti...daca folosesti dvd-ul cu versiunea 4.0 nu uita sa schimbi limba...

#4
sartek

sartek

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 25.05.2005

bogdanan, on Aug 5 2005, 16:48, said:

nu esti coerent...

la bootare scrii Knoppix 2
si pe urma knoppix-installer sau knoppix-installer-latest-web ...depinde de versiunea pe care o folosesti...daca folosesti dvd-ul cu versiunea 4.0 nu uita sa schimbi limba...

<{POST_SNAPBACK}>

sal
da ai spus bine (sorry) am instalat :))
si aici este un bun maual http://www.asiaosc.org/article_82.html
daca nu ntelegeti ceva.... spuneti

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate