Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Excursie scurta dar ieftina

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#73
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
poze, ceva?

ca asa e usor sa denigrezi.

#74
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005

View Postfoxman, on 12th April 2010, 13:04, said:

Postez pentru a atrage atentia tuturor celor care doresc sa se cazeze in Roma la hostel. Atentie la rezervarile facute prin intermediul internetului. 90% din rezervari au probleme. Attention, sunt firme care nu exista si carora le platiti in avans un procent din cazare si cand ajungeti la locul de cazare constatati ca nu exista. Deasemenea, pteti avea sansa sa faceti rezervarea si cand ajungeti la locatie e plin tot hostelul, va promit ca gasesc alta locatie si stati in asteptare cu bagajele langa voi vreo 5 ore. daca aveti noroc de alta locatie pt cazare e bine. Daca nu fluierati si ramaneti cu ele pe strada.
Atentionez toti turistii sa nu se cazeze la Cherry Hostel, adresa Via Napoleone III, 75/1st floor - ROME.
E infect,  inimaginabil de murdar, sunt nesmtiti si mincinosi. Promit ca gasesc alta locatie si cand intrebi de manager, patron sau director spun ca ei sunt angajati si nu stiu cine este responsabilul. NU MERGETI!!!!!!!!!
Acolo am ajuns si eu, numai ca omul ne-a dus in alta locatie - via Bixio. Erau doua camere cu cate 5 paturi... cine a stat in camin studentesc poate intelege cum sta treaba.
Nu extraordinar de curat (nota 5 din 10, unele fete au dat nota 1). Lumea se plange de lipsa curateniei, asternuturile nu au fost foarte "proaspete", la baie nu foarte curat.
Daca ar fi sa puna si un punct bun, pozitia in oras e foarte buna, se ajunge repede oriunde.
Noi am prins si doua zile de ploaie = in camere era umezeala.
Eu personal stiam ca in hostel nu te poti baza pe asternuturile lor asa ca mi-am luat de acasa fata de perna, prosop, etc.

Cazarea a fost "cu mic dejun" - asta inseamna ca in fiecare dimineata a venit un nene si a adus lapte, unt, paine, dulceata, cafea. Bucataria avea aragaz si frigider (in caz de nevoie , puteai sa-ti gatesti si pranzul acolo, cu "materie prima" din banii tai).
A fost acces la internet (nu a mers bine, dar macar puteai sa-ti citesti posta).

Locatia din via Bixio arata ca o casa in care nu a trait niciodata o femeie, si pe locatari nu i-a interesat niciodata nimic.
Concluzia mea (de baiat): nota 5 din 10, dar pentru 4 nopti nu prea a contat (cred ca pe asta se bazeaza si ei).

Edited by ciureanuc, 26 April 2010 - 14:04.


#75
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008

View Postfoxman, on 12th April 2010, 12:04, said:

Postez pentru a atrage atentia tuturor celor care doresc sa se cazeze in Roma la hostel. Atentie la rezervarile facute prin intermediul internetului. 90% din rezervari au probleme. [/b]
cred ca e bine ca ai atentionat despre acel loc, insa imi permit sa-ti atrag atentia in privinta procentului: e in fct de experienta...

#76
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Iti inteleg dezamagirea, dar sa spui ca 90 % din rezervarile pe net sunt cu probleme sincer e exagerat! Sunt atatia useri pe site (inclusiv eu) care merg in vacante aproape exclusiv pe rezervari facute pe net. Acum doi ani la un singur concediu am avut 10 cazari rezervate asa (in Europa) si nu am avut nici cea mai mica problema. Conteaza si ce rezervi, daca e ceva chiar foarte ieftin nu trebuie sa ai asteptari prea mari. Desi am avut surprize placute si in acest caz!
Uite mai jos o vila (Spania) inchiriata de pe net de Paste cu 600 ron camera/familie/saptamana! Cu toti banii dati in avans! Fara facutura... pe incredere... sunt multi oameni seriosi in turism (in afara)!

Attached Files


Edited by T Irina, 27 April 2010 - 08:45.


#77
capodecina

capodecina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 15.03.2009
@T Irina... In Spania, unde? Adresa, ceva?

#78
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Vila este in Cumbre del Sol, se numeste Ladera. Noi am aterizat la Valencia, am inchiriat 2 masini (6 persoane) - 195 euro/masina/saptamana, vila a fost toata (3 familii) 375 lire/saptamana cu totul inclus (curent electric, lenjerie, prosoape, curatenie finala).
Vezi ca am pus mai multe poze la subiectul Valencia! Zona este superba dar trebuie obligatoriu masina, nu am vazut cat am stat acolo nici un mijloc de transport in comun! Preturile la magazinele din zona sunt sensibil mai mici decat la noi (avand bucatarie complet echipata, gratar in curte, ne cumparam noi mancare si gateam acolo).

#79
capodecina

capodecina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 15.03.2009

View PostT Irina, on 28th April 2010, 14:03, said:

Vila este in Cumbre del Sol, se numeste Ladera.

Merci.  :kisstogether:

Edited by capodecina, 08 May 2010 - 11:50.


#80
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005

View Postcapodecina, on 8th May 2010, 12:40, said:

Merci.  :kisstogether:
titlul topicului este "excursie scurta dar ieftina". Cea din Dublin a costat 150 de euro (3 nopti la hostel).
Va dau si detalii daca (mai) e cineva interesat. :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate