Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

local area connection

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
Shahrukhkhan

Shahrukhkhan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 30.07.2009
Salut am si eu internet de la rds pe fiberlink, si de o saptamana am problema asta. Se incarca windows-ul mai greu cand e conectat la internet si imi apare langa ceas in dreapta jos limited or no connectivity, desi internetul merge si conexiunea ppoe se conecteaza. Cine stie daca pot sa ii fac ceva? Iam sunat pe cei de la rds si mi-au spus ca e din windows (am schimbat si windows-ul nici o diferenta) si mai ma invatau cum sa fac sa ascund problema, acest lucru neajutandu-ma cu nimic, si au mai zis ca daca internetul merge ei nu au nici-o vina. Vechiul windows l-am schimbat nu numai din cauza ca mi-au zis cei de la rds, dar in ultima vreme imi aparea o eroare cu don't send error raport, error win32 ii dadeam don't send si imi spunea ca trebuie sa inchid toate programele deoarece windows se va inchide in 1 minut, care banuiesc ca mi-a aparut tot din cauza rds-ului dar nu stiu sigur astept lamuriri, acesta care l-am instalat acum merge bine dar tot limited or no conectivity imi apare (am schimbat si placa de retea tot degeaba) si mi-e frica sa nu se strice si acesta. Care stie sa imi spuna si mie ce sa fac sa nu mai imi apara asta (inafara de metoda de ascundere), astept raspuns  :mellow:

#2
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
LOL.
Virusache cat casa. E vechi rau virusul asta.

#3
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007
Deci te asteptam pe aria vesela Devirusare & Raportare virusi

Ciuly,do the needful.

Edited by cristian0007, 20 October 2009 - 18:14.


#4
marchand

marchand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 26.06.2008
Intri la start - control panel - network connection - local area connection click dreapta - properties - si aici se debifeaza   optiunea Internet Protocol (TCP/IP).

#5
Shahrukhkhan

Shahrukhkhan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 30.07.2009
Mersi marchand acum merge, dar sper ca nu afecteaza cu nimic internetul ca la task menager nu mai afiseaza decat conexiunea ppoe

#6
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Nu e virus! E RDS!

#7
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Buna extrapolare :lol:

#8
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007

 miki07, on 20th October 2009, 19:40, said:

Nu e virus! E RDS!


:down: Ehhh,asta e...poate data viitoare.

#9
cipy1185

cipy1185

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 11.04.2007

 miki07, on 20th October 2009, 19:40, said:

Nu e virus! E RDS!
nu e RDS, e Windows!

#10
Rhadoo824

Rhadoo824

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 03.03.2006
Mai mult ca sigur ai Windows XP fara nici un service pack sau cu service pack 1. Instaleaza-ti service pack 3 pentru Windows XP si scapi automat de problema cu virusul respectiv.

#11
Shahrukhkhan

Shahrukhkhan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 30.07.2009
Nu sunt singurul din oras caruia ii face netul figuri c-am toti prietenii mei din Slatina care au internet de la rds au aceasta problema, ma indoiesc sa avem toti acelasi virus  :mellow:, am windows xp sp2, inainte am avut media center

Edited by Shahrukhkhan, 20 October 2009 - 20:08.


#12
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
Shahrukhkhan, debifeaza TCP/IP de la LAN si gata, asa cum ti-a spus marchand.
Asa trebuie la RDS fiberlink. Nu afecteaza calitatea internetului de la RDS cu nimic.

#13
4me

4me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 11.04.2007
Daca eroarea arata ca cea din imagine atuncea este virus. Acest virus facea ravagi in anul 2003, ma mir ca mai sunt useri care "poseda" acest virus.

Attached Files

  • Attached File  rpc.gif   29.92K   241 downloads

Edited by 4me, 20 October 2009 - 20:27.


#14
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
sharkukukurcane posteaza un SS cu eroare ceva

#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 marchand, on 20th October 2009, 19:05, said:

Intri la start - control panel - network connection - local area connection click dreapta - properties - si aici se debifeaza   optiunea Internet Protocol (TCP/IP).

best answer.
asta e problema cunoscuta @ xp sp1/2 atat timp cat ai o conexiune pppoe ( nu neaparat RDS, si la Romtelefon face asa ;) )

#16
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008
Cum sa stai cu Win XP Sp2 cand Sp3 e de mult pe piata...si dupa aia sa zici ca e de la RDS. Si pe deasupra sunt sigur ca nici un antivirus ca lumea nu ai! Updateaza-ti sistemul de operare, pune un anivirus ca lumea si scapi de asta. Nu da vina pe ISP cand esti tu de vina.

#17
Shahrukhkhan

Shahrukhkhan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 30.07.2009
La windows media center imi aparea eroarea care arata 4me, dar l-am schimbat cu sp2, am avast antivirus professional edition updatat la zi si debifata optiunea tcp/ip, din local area connection, si firewall de la windows activ si imi merge normal acum. :thumbup:

#18
GeraltOfRivia

GeraltOfRivia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.07.2010
cand incerc sa dezactivez Internet Protocol (TCP/IP) imi zice "Your current selection will also disable: Client for Microsoft Networks/File and Printer Sharing for Microsoft Networks .Are you sure you want to disable these components?" am facut asta si mia cam stricat niste chestii.am reinstalat windows'ul dar vad ca tot apare.va rog ajutor :((

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate