Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Debusolat .. incotro sa apuc ?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
raptordivx

raptordivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.03.2005
Povestea .. ca e o poveste sta cam asa.
Detin o firma de taxi, care are achizitionate 2 masini prin credit bancar. Deci in acest moment se platesc ratele aferente. In urma cu 2 luni si 15 zile una dintre masini a avut un accident, care din tampenia politiei romane (care era mana in mana cu soferul vinovat) a dat CULPA COMUNA acestui accident. Acum incepe distractia. Soferul a dat in judecata politia romana si a  castigat acum asteptam alea 15 zile sa se pronunte irevocabil. Dar in acest timp masina sta intr-unul din service-urile autorizate de catre CARPATICA ASIGURARI pe motive inca nebanuite de noi. Contractul pe care il au ei cu cei asigurati spune ca despagubirile se pot da pana la 90 zile de la producerea accidentului. Acum eu ca firma nu pot sa le trimit protectia consumatorului pe motiv ca eu nu sunt persoana fizica. Pe cine si cum as putea sa dau in judecata sa imi recuperez masina intreaga si daunele provocate in tot acest timp in care masina a stat pe dreapta. EU PERSONAL m-am dus am facut poze la masina le-am dus documente de la firma de reparatii pentru ca EI SUNT FOARTE OCUPATI. Eu asemenea bataie de joc nu am vazut in toata viatza mea. La ce dracu mai platim  sigurari obligatorii.

#2
Q man

Q man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 23.05.2007

View Postraptordivx, on 20th October 2009, 15:11, said:

Povestea .. ca e o poveste sta cam asa.
Detin o firma de taxi, care are achizitionate 2 masini prin credit bancar. Deci in acest moment se platesc ratele aferente. In urma cu 2 luni si 15 zile una dintre masini a avut un accident, care din tampenia politiei romane (care era mana in mana cu soferul vinovat) a dat CULPA COMUNA acestui accident. Acum incepe distractia. Soferul a dat in judecata politia romana si a  castigat acum asteptam alea 15 zile sa se pronunte irevocabil. Dar in acest timp masina sta intr-unul din service-urile autorizate de catre CARPATICA ASIGURARI pe motive inca nebanuite de noi. Contractul pe care il au ei cu cei asigurati spune ca despagubirile se pot da pana la 90 zile de la producerea accidentului. Acum eu ca firma nu pot sa le trimit protectia consumatorului pe motiv ca eu nu sunt persoana fizica. Pe cine si cum as putea sa dau in judecata sa imi recuperez masina intreaga si daunele provocate in tot acest timp in care masina a stat pe dreapta. EU PERSONAL m-am dus am facut poze la masina le-am dus documente de la firma de reparatii pentru ca EI SUNT FOARTE OCUPATI. Eu asemenea bataie de joc nu am vazut in toata viatza mea. La ce dracu mai platim  sigurari obligatorii.
Despagubirile se pot da in cel mult 90 de zile, ceea ce inseamna ca reparatia auto nu este dependenta de termenul de plata...repari masina la service iar acesta v-a lua banii de la soc de asigurari pe baza acceptului acesteia.
Trebuie citit foarte bine contractul conditiile de plata si celelalte acte in legatura cu speta in cauza.
daca ai nelamuriri poti sa intrebi.
O zii buna.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate