Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

modificare din ip static in ip dinamic

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
stefanberbecaru

stefanberbecaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.09.2009
Salut,
Am cateva nelamuriri…Am cumparat un domeniu prin rotld, l-am activat si in momentul de fata are status-ul ok.Am internet de la rds cu ip dinamic si pentru moment vreau sa-mi tin hostingul acasa.O prima intrebare ar fi: Ce ip trec cand creez nameserver-ul pe rotld.ro(in cmd.exe apar doua ‘IP adress’ : cel din ‘ppp adapter rds’ si cel din ‘ethernet adapter local area connection’? ;iar a doua intrebare : Cum fac sa-mi actualizeze ip-ul cei de la rotld.ro automat? Am facut o multime de incercari insa cand introduc numedomeniu.ro imi returneaza :”DNS Error – Server cannot be found”.Adaug ca am instalat xampp si dyndns care merg fara nicio problema , totusi as dori sa folosesc domeniul achizitionat recent prin rotld. Va multumesc anticipat !

#2
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
nu cred ca ai voie sa ti hostingul acasa...prin internet la 28/39lei...
numai cei cu ab. de firma au voie..

#3
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Eu nu cred sa fie interzis sa gazduiasca un domeniu. Problema e daca o sa-i placa ce o sa iasa.

   Raspunsul este : Ip-ul de la PPP-adapter care este un IP public . Pe ethernet ai ceva de genul 192.168 sau 10. ....

   Un domeniu il gazduiesti undeva cu relativ putini bani si o sa fie online 99% din timp. Daca il montezi la tine acasa trebuie sa tii computerul deschis tot timpul ca altfel ala nu mai e domeniu si nu faci decat sa enervezi utilizatorii de pomana .

#4
snitel

snitel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 25.07.2009
Fa-ti cont gratis la DNSexit.com si-ti vei gazdui acolo DNS-ul. Vei avea de instalat o aplicatie pe calculator care-ti va actualiza IP-ul in DNS (la RoTLD vei avea de trecut ceva de genul ns1.dnsexit.com ns2.dnsexit.com ...), astfel vei putea gazdui saitul acasa.

#5
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Îți poți modifica abonamentul de RDS cu unul mai mare (business) și vei avea IP static.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate