Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ansamblul Sala Sporturilor Cluj

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
trevize

trevize

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 18.04.2007
Buna,

As vrea pareri despre Ansamblul Sala Sporturilor din Cluj. A cumparat cineva acolo? S-a mutat cineva? E ok?

Mersi

#2
adnanah

adnanah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.08.2009
Am cumparat noi in ansamblu.
Inca nu ne-am mutat (nu ne-au predat apartamentul).

Probleme mari nu sunt....ele oricum se vor vedea pe parcurs...nu acum.
Am inteles ca sunt mici infiltratii de apa in corpul de cladire dinspre Canalul Morii.
centrale termice sunt doar doua la numar, desi ansamblul este destul de mare si, daca bine imi aduc aminte, promiteau centrala termica "la fiecare bloc".

Nu stiu ce inteleg ei prin bloc.
In rest, apartamentele sunt frumoase, spatioase, relativ luminoase.

Mai multe o sa aflam dupa ce ne mutam.

Ma surprinde ca nu au postat mai multe persoane pe acest forum, dintre cele care s-au mutat deja, pentru ca, din cate am inteles, cateva nemultumiri exista si aceasta e o modalitate de a le afla si de a le rezolva.

Am observat ca cei care s-au mutat pe Calea Baciului si-au facut un forum si abordeaza frontal  toate problemele.

Probabil postarile noastre vor ramane cam singurele referitoare la acest subiect.

Intrucat nu ne-am mutat (inca), ne-ar fi si noua de folos cateva observatii cu privire la Ansamblu, fireste, de la cei care s-au mutat si s-au lovit deja de problemele practice.

Cu acesta ocazie, (daca se va gasi cineva sa raspunda), as intreba pe locatarii Ansamblului daca nu au avut sau au probleme cu infiltrarea apei pe sub geamul de la balcon si daca nu li s-a deformat parchetul.

#3
tudor_turcu

tudor_turcu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 12.09.2003
Arata ok din exterior, oricum pentru cineva care cunoaste zona, e putin ciudat sa stie ca va dormi in cladirea unei foste fabrici :rolleyes: (chiar daca doar structura s-a refolosit, restul e re-construit de la zero)...
In rest, is curios cat de buna e izolatia fonica la apartamentele dinspre vest, dat fiind ca la 15m trece tramvaiul si e o artera foarte circulata. As evita si un apartament dinspre canalul Morii, care e cunsocut in tot Clujul pentru mirosurile "caracteristice", si e foarte rar curatat..

#4
newgirl

newgirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 17.06.2009

View Posttudor_turcu, on 23rd August 2009, 11:45, said:

Arata ok din exterior, oricum pentru cineva care cunoaste zona, e putin ciudat sa stie ca va dormi in cladirea unei foste fabrici :rolleyes: (chiar daca doar structura s-a refolosit, restul e re-construit de la zero)...
In rest, is curios cat de buna e izolatia fonica la apartamentele dinspre vest, dat fiind ca la 15m trece tramvaiul si e o artera foarte circulata. As evita si un apartament dinspre canalul Morii, care e cunsocut in tot Clujul pentru mirosurile "caracteristice", si e foarte rar curatat..


apropo de mirosuri ... nu au trecut nici 3 luni decand au fost mirosurile imposbile chiar prin centrul orasului ... si saracii oameni stateau cu geamurile inchise .... dar din cate am auzit s-a curatat parte de pana dupa parc .... asa ca se poate sa nu mai fie probleme o vreme

#5
GranBavarese

GranBavarese

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.08.2009
Am luat si eu un apartament acolo.
Din fericire in corpul nou construit cu vedere inspre curte si din pacate lipsit de panorama pe care se pare ca o au cei cu vedere la sala sporturilor sau inspre plopilor.
Apartamentele sunt faine....eu m-am indragostit de unul cu 2 camere.....din pacate nu prea am termen de comparatie pentru ca dupa ce l-am vazut, l-am si "arvunit" si nu am mai vizionat si altele (in alte ansambluri) ca sa pot compara.

Apartamente mari, dar construite cumva "pe lungime", astfel incat la 80 de mp

ai doar doua ferestre, deci putintica lumina.

Abia dupa ce l-am cumparat m-am gandit ca sub nicio forma nu pot sa-l transform in apartament cu 3 camere (efectiv e greu de modificat)....partea cu vedere la curte, cu ferestre. e foarte ingusta, asa ca chiar daca as compartimenta trei camere, una dintre ele ar fi fara lumina naturala.

In rest, care e treaba cu Enjoy-ul ......stie cineva?

Nu vreau sa fiu legat o viata intreaga de o anume societate furnizoare de cablu ....nu mi se pare firesc.

Imi pare bine ca a aparut forumul acesta.

multumesc adnanei care l-a revitalizat.

Trebuie sa discutam problemele astea undeva....ansamblul e destul de mare....de ce nu sunt mai multi doritori nu inteleg.

#6
cristik

cristik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.09.2004
Dupa mine, e o mare porcarie ansamblul din aripa veche!!! Am locuit in apropiere in chirie, si am vazut cand s-a construit...Nu-mi vine sa cred ca s-a aprobat asa ceva..trebuia demolat tot si refacut..dar ca la noi nicaieri...au construit toata cladirea pe fundatia, si structura veche (mai veche de 30 de ani!!) a vechii fabrici Romania Muncitoare!! Cine doreste poate sa-mi dea un mesaj pe PM, ca sa le trimit poze ca nu s-a daramat constructia veche ci s-a construit PESTE. Nu e de mirare ca au terminat totul asa repede. Mai documentati-va de la altii ce era acolo pe vremuri, cu ce substante chimice se lucra, si care sunt dezavantajele la astfel de cladire. E pacat sa platiti pe un credit 30 de ani, si sa nu stiti pe ce dati banii.
Analizati si vedeti daca merita sau nu sa va luati. Am avut prieteni care au vrut sa-si cumpere, dar s-au razgandit dupa ce s-au documentat. Alt fapt dezavantajos este ca se afla imediat in apropiere de sala sporturilor, ganditi-va cum va fac geamurile la concerte...alta chestie: in zona trec tramvaie, le simtiti trepidatiile zilnic la 10 minute....nu e chiar fain. Singurul avantaj ar fi Somesul, plimbarile ce le puteti face pe acolo..
Fiecare face ce doreste cu banii lui..insa intrebati inainte ce a fost acolo. Stiu stiu..o sa sara firmele de imobiliare cu oferte excelente, si tot felu de studii impreuna cu universitatea tehnica ca au tot felu de atestate si studii...dar credeti-ma in 5-10 ani, nu aveti pe cine sa cautati cand va crapa peretii reinforatati cu barne de otel (de ex. balcoanele sunt pe structura exterioara de otel..), studiati cu atentie inainte sa cumparati.
Multam...
PS. Nu ma intereseaza parerile contra, dar chiar absolut deloc (acest mesaj e pt cei care vor sa-si cumpere, nu agentiile interesate, patronii smecheri, sau investitorii seriosi...sunt patit si eu in alte parti).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate