Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Alegere camera video

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Freddie

Freddie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.07.2005
Salut,


Ma tot uit in ultimul timp pe internet si prin magazine si incerc sa gasesc o camera video care sa faca urmatoarea treaba:
Camera va fi montata intr-un avion Cessna 172, in cockpit, cel mai probabil in spate. Ca si montare, m-am gindit la un suction cup mounting kit, cu ventuza si brat, pe care s-o fixez pe geamul din spate. Acum ... problema e ca trebuie sa trag un cablu de la intercom in audio-in, iar majoritatea zdrobitoare a camerelor uzuale nu prea am vazut sa aiba mic-in. Microfonul incorporat nu foloseste la nimic, zgomotul motorului va fi peste ce se vorbeste, plus, toate discutiile deobicei se poarta prin intercom (casti cu microfon). Vreau sa precizez ca as prefera o camera relativ ieftina, nu este pentru filmari profesionale, ci doar un hobby sa zicem.

Daca m-ati putea sfatui in privinta modelului v-as ramine recunoscator.

Multumesc.

LE: Ideal, ar trebui sa aiba lentile cit de cit panoramice, cu distanta focala sa zicem de pe la 2 mm. De asemenea, ce sanse am sa iasa o filmare relativ ok cu o camera video ordinara avind in vedere ca jumatate din imagine va fi parbrizul (lumina, cer -> supraexpunere) iar plansa de bord va fi clar intunecata / subexpusa. Cred ca a mertat de mentionat acest aspect, ca n-as vrea sa se vada doar o jumatate de imagine :)

Edited by Freddie, 11 March 2009 - 19:40.


#2
27cry

27cry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 19.01.2008
canon hv 20 30 40

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate