Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

vraji si farmece

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,576
  • Înscris: 11.06.2010

 mossel, on 30th November 2010, 03:11, said:

de fiecare dată după ce am cunoscut puterea lui Satan Diavolul, am cunoscut și puterea lui Dumnezeu!
Da ma , da' era de fapt Xenu in amandoua cazurile .

Edited by Handicarpati, 30 November 2010 - 08:41.


#38
crisanca

crisanca

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 04.09.2010
Exista farmece si blesteme, inexpicabil si incredibil dar exista, sunt reale, numai ca nu se prind de oricine, trebuie sa existe o indreptatire ca sa se prinda de tine, dintr-un anumit motiv trebuie sa fii iesit de sub protectia Lui Dumnezeu

#39
Radu_Popaa

Radu_Popaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.06.2011
:) ) Observ aici o gramada de raspunsuri “inteligente” de la oameni “informati” Geniilor care cred ca nu exista Dzeu le recomand sa asiste la o sedinta de exorcizare,unde,cand cineva se apropie chiar si prin spate de o persoana posedata cu o cruce,incep…lucruri nasolae.De asemenea le recomand sa mearga la un maestru psiholog care ii hipnotizeaza pana inaintea momentului in care s-au nascut.Din moment ce “stiinta explica totul” inseamna ca totul se trage din acel big-bang…dar el din ce se trage…?Toate elementele se trag unul din altul insa oricat de idiot ai fi tot realizezi ca trebuie sa existe un element primar,care nu poate exista necreat.Ma rog…nu voi intra in polemici aici fiindca cel mai inelept e sa il lasi pe om sa se convinga singur.Insa,exista Dzeu=exista diavol=exista farmece.Si nu doar ca exista farmece ci si oameni la care apelezi (cum as fi eu) de ex. cand toate analizele iti ies bune,dar tu cazi din picioare…sau cand simti cum te strange cineva de gat prin somn iar dimineata esti rosu pe gat,sau cand la o ora exacta copilul incepe sa planga si auzi zgomote prin casa… etc..cum iar atunci cand vezi ca problema ta se rezolva,poate e cazul sa nu mai fii legat la ochi.Asta va spune un om cu 9 ani de teologie si 3 ani de psihologie,care se ocupa cu asta.Daca aveti nevoie de ajutor,uite emailul meu: [email protected]

#40
money_geld

money_geld

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 656
  • Înscris: 30.01.2011

 Radu_Popaa, on 18th June 2011, 12:45, said:

.Daca aveti nevoie de ajutor,uite emailul meu: [email protected]
Marsh ba cu reclama ta!

Quote

nu voi intra in polemici
Pentru ca nu esti in stare sa-ti sustii aberatiile.

Quote

cand toate analizele iti ies bune,dar tu cazi din picioare…sau cand simti cum te strange cineva de gat prin somn iar dimineata esti rosu pe gat,sau cand la o ora exacta copilul incepe sa planga si auzi zgomote prin casa…
Stim stim. Trebuie sa venim la expertii in vrajeli ca tine. Hai sictir!

Edited by money_geld, 18 June 2011 - 15:04.


#41
RazvanBV91

RazvanBV91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.05.2009
Nici eu nu cred in magie ghcititori si tot felu de chestii dastea dar sunt  2-3 cazuri in familie legate de magie si ma  cam pun  pe ganduri.

1.Caz real 100% povestit de bunicu meu acum vo 10 ani.  Tatal lui, strabunicul meu era vanator si intr-o zi o ghicitoare sa oferit sa ii ghiceasca fara bani, pe gratis si i-a spus ca o sa fie omorat de o fiara salbatica (asta sa intamplat acum aproximativ 40 de ani). De atunci el a lasat pusca de o parte si  nu a mai mers in padure. Dupa vo 10 de la ghcitoare, ani avand grajdul langa padure un urs ia omorat o oaie iar el sa dus dupa urs sa il omoare dar... a fost omorat de acel urs cum a prezis ghicitoare... coincidenta?

2.Unchiului meu ia fost furata masina iar matusa mea a mers pe la mai multe vrajitoare din mai multe zone incercand sa afle  cate ceva despre masina. Toate vrajitoarele i-au zis acelas lucru, ca va gasi marina dar nu va mai avea ce face cu ea ca e numa piese si pe langa asta i-au mai spus ca fata ei va lua om imbracat in hainele statului  si asa sa si intamplat... coincidenta din nou ?

#42
money_geld

money_geld

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 656
  • Înscris: 30.01.2011

 RazvanBV91, on 23rd June 2011, 22:07, said:

Nici eu nu cred in magie ghcititori si tot felu de chestii dastea dar sunt  2-3 cazuri in familie legate de magie si ma  cam pun  pe ganduri.

1.Caz real 100% povestit de bunicu meu acum vo 10 ani.  Tatal lui, strabunicul meu era vanator si intr-o zi o ghicitoare sa oferit sa ii ghiceasca fara bani, pe gratis si i-a spus ca o sa fie omorat de o fiara salbatica (asta sa intamplat acum aproximativ 40 de ani). De atunci el a lasat pusca de o parte si  nu a mai mers in padure. Dupa vo 10 de la ghcitoare, ani avand grajdul langa padure un urs ia omorat o oaie iar el sa dus dupa urs sa il omoare dar... a fost omorat de acel urs cum a prezis ghicitoare... coincidenta?

2.Unchiului meu ia fost furata masina iar matusa mea a mers pe la mai multe vrajitoare din mai multe zone incercand sa afle  cate ceva despre masina. Toate vrajitoarele i-au zis acelas lucru, ca va gasi marina dar nu va mai avea ce face cu ea ca e numa piese si pe langa asta i-au mai spus ca fata ei va lua om imbracat in hainele statului  si asa sa si intamplat... coincidenta din nou ?
Cum se face ca toti astia care povestiti chestii de acest gen sunteti agramati?  :rolleyes:

0)Tu nu crezi in vrajitoare, dar in acelasi timp crezi.  :deadtongue:
1)S-a lasaat de vanat din cauza unei tiganci nespalate. Penibil.
2)N-am priceput ultima parte. Ce plm inseamna ,,om imbracat in hainele statului"?

#43
RazvanBV91

RazvanBV91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.05.2009

 money_geld, on 23rd June 2011, 21:34, said:

Cum se face ca toti astia care povestiti chestii de acest gen sunteti agramati?  :rolleyes:

0)Tu nu crezi in vrajitoare, dar in acelasi timp crezi.  :deadtongue:
1)S-a lasaat de vanat din cauza unei tiganci nespalate. Penibil.
2)N-am priceput ultima parte. Ce plm inseamna ,,om imbracat in hainele statului"?

Nu suntem toti impecabili in scris ca tine .... citeste in alta parte de nu-ti convine

0.Mi se pare o prostie toata treaba cu vrajitoarele dar nu inteleg cum unele lucruri chiar se adeveresc. Si nu sunt oameni  care sa se duca sa boaceasca la vrajitoare apoi aia sa ii ghiceasca. Le-a ghicit fara ca ei sa zica nimic.


1. Da  sa lasat de vanat din cauza unei tiganci  si uite ca tiganca aia a avut dreptate.

2. Sa mori tu ca nu ai inteles? Asa  om cult te-ai dat cand m-ai facut agramat si acuma nu intelegi o expresie?  M-am exprimat exact cum a zis tiganca dar nu credeam ca e asa greu de inteles. ,, Om imbracat in hainele statului" = Om care lucreaza pentru stat (bugetar)
.

#44
money_geld

money_geld

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 656
  • Înscris: 30.01.2011

 RazvanBV91, on 24th June 2011, 09:06, said:

.
Eu cred ca tu esti fiul unei tiganci si vrei sa faci reclama.

#45
RazvanBV91

RazvanBV91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.05.2009

 money_geld, on 24th June 2011, 09:29, said:

Eu cred ca tu esti fiul unei tiganci si vrei sa faci reclama.


Ups,  m-ai prins, acu' vezi-ti de treaba!

#46
claudiaa

claudiaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 07.03.2009

 RazvanBV91, on 23rd June 2011, 22:07, said:

Nici eu nu cred in magie ghcititori si tot felu de chestii dastea dar sunt  2-3 cazuri in familie legate de magie si ma  cam pun  pe ganduri.

1.Caz real 100% povestit de bunicu meu acum vo 10 ani.  Tatal lui, strabunicul meu era vanator si intr-o zi o ghicitoare sa oferit sa ii ghiceasca fara bani, pe gratis si i-a spus ca o sa fie omorat de o fiara salbatica (asta sa intamplat acum aproximativ 40 de ani). De atunci el a lasat pusca de o parte si  nu a mai mers in padure. Dupa vo 10 de la ghcitoare, ani avand grajdul langa padure un urs ia omorat o oaie iar el sa dus dupa urs sa il omoare dar... a fost omorat de acel urs cum a prezis ghicitoare... coincidenta?

2.Unchiului meu ia fost furata masina iar matusa mea a mers pe la mai multe vrajitoare din mai multe zone incercand sa afle  cate ceva despre masina. Toate vrajitoarele i-au zis acelas lucru, ca va gasi marina dar nu va mai avea ce face cu ea ca e numa piese si pe langa asta i-au mai spus ca fata ei va lua om imbracat in hainele statului  si asa sa si intamplat... coincidenta din nou ?
1. Era vanator si a fost atacat de urs. Ce coincidenta.
2. Ai idee cate masini furate ajung sa fie dezansamblate? Foarte multe.

Stii de ce "dansul ploii" avea intotdeauna efect? Pentru ca indienii nu se opreau din dansat pana nu incepea ploaia.

#47
SERGIU POP

SERGIU POP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.10.2005
De 5 minute ma uit pe aria asta si rad incontinuu... deja e favorita mea
eu nu credeam in vraji si farmece, da' daca a ajuns lumea sa-l voteze pe basescu si a doua oara, clar am inceput sa cred.

#48
Radu_Popaa

Radu_Popaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.06.2011
:)   Observ aici o gramada de raspunsuri “inteligente” de la oameni “informati” Geniilor care cred ca nu exista Dzeu le recomand sa asiste la o sedinta de exorcizare,unde,cand cineva se apropie chiar si prin spate de o persoana posedata cu o cruce,incep…lucruri nasolae.De asemenea le recomand sa mearga la un maestru psiholog care ii hipnotizeaza pana inaintea momentului in care s-au nascut.Din moment ce “stiinta explica totul” inseamna ca totul se trage din acel big-bang…dar el din ce se trage…?Toate elementele se trag unul din altul insa oricat de idiot ai fi tot realizezi ca trebuie sa existe un element primar,care nu poate exista necreat.Ma rog…nu voi intra in polemici aici fiindca cel mai inelept e sa il lasi pe om sa se convinga singur.Insa,exista Dzeu=exista diavol=exista farmece.Si nu doar ca exista farmece ci si oameni la care apelezi (cum as fi eu) de ex. cand toate analizele iti ies bune,dar tu cazi din picioare…sau cand simti cum te strange cineva de gat prin somn iar dimineata esti rosu pe gat,sau cand la o ora exacta copilul incepe sa planga si auzi zgomote prin casa… etc..cum iar atunci cand vezi ca problema ta se rezolva,poate e cazul sa nu mai fii legat la ochi.Asta va spune un om cu 9 ani de teologie si 3 ani de psihologie,care se ocupa cu asta.Daca aveti nevoie de ajutor,uite emailul meu: [email protected]

#49
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

 Radu_Popaa, on 20th October 2011, 16:40, said:

:)   Observ aici o gramada de raspunsuri “inteligente” de la oameni “informati” Geniilor care cred ca nu exista Dzeu le recomand sa asiste la o sedinta de exorcizare,unde,cand cineva se apropie chiar si prin spate de o persoana posedata cu o cruce,incep…lucruri nasolae.De asemenea le recomand sa mearga la un maestru psiholog care ii hipnotizeaza pana inaintea momentului in care s-au nascut.Din moment ce “stiinta explica totul” inseamna ca totul se trage din acel big-bang…dar el din ce se trage…?Toate elementele se trag unul din altul insa oricat de idiot ai fi tot realizezi ca trebuie sa existe un element primar,care nu poate exista necreat.Ma rog…nu voi intra in polemici aici fiindca cel mai inelept e sa il lasi pe om sa se convinga singur.Insa,exista Dzeu=exista diavol=exista farmece.Si nu doar ca exista farmece ci si oameni la care apelezi (cum as fi eu) de ex. cand toate analizele iti ies bune,dar tu cazi din picioare…sau cand simti cum te strange cineva de gat prin somn iar dimineata esti rosu pe gat,sau cand la o ora exacta copilul incepe sa planga si auzi zgomote prin casa… etc..cum iar atunci cand vezi ca problema ta se rezolva,poate e cazul sa nu mai fii legat la ochi.Asta va spune un om cu 9 ani de teologie si 3 ani de psihologie,care se ocupa cu asta.Daca aveti nevoie de ajutor,uite emailul meu: [email protected]
De ce ti-as da tie un email???cine esti tu....corect un nimeni, hai zbasti ca ne plictisesti....auzi ma la el, 9 ani de teologie si 3 de psihologie.....nu ai avut viata omule, mai ai putin din ea....TRAIESTE-O

#50
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 30.07.2010
nu cred in farmece si vrajitorii

#51
ele83

ele83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.02.2012
Jaleeeeeeeee romani nebuni ce sunteti.habar nu aveti ce e cuvoi si ce e mai rau ca invatati copii aceleasi rahaturi
1.argintul viu sau mercurul e acelasi lucru si e stiut din antichitate.este imposibil sa nu apara la analize. dati.o naibii de treaba chiar nu ieseau la analiza sangelui oamenibuni .veniti cu prostii ca un tampit de preot a stiut iar medicina oricat de proasta e la noi,nu.umblati cu rahaturi si umpleti capul noilor generatii cu asemenea idiotenii.faceti naibii niste cercetari amanuntite ca de aia aveti internet nu la tigani si preoti aceeasi cultura subdezvoltata.promovati toate rahaturile si dati vina pe lucruri inexistente doar sa va agatati de orice rahat sa aveti o justificare pentru creierul vostru limitat .
2.v.ati gandit vreodata ca toate vaccinurile astea dupa'89au fost fortate in Romania ca si cele din prezent fara a se sti ce contin este un motiv pentru care copii se inbolnavesc fara a se sti cauza si fara a se cerceta amanuntit medicina la noi fiind cu mult in urma .si acum toti buluc la intepat fara sa caute sa afle amanunte ,muriti prin somn,faceti boli da.ti vina pe vraji si tampenii ,mentineti aceeasi conceptie de oameni ratati in viata fara a incerca singuri de la sine sa intelegeti anumite fenomene stiintific.rusine sa va fie si vai de capul nostru cu oameni indobitociti ca voi.lasa-ti prostiile si puneti mana pe invatat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate