Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

vraji si farmece

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Post0b11, on 9th March 2009, 02:28, said:

mă tu ești nou pe aici sau ai făcut alt topic la comandă? dă o căutare înainte să faci topice aiurea...


"0b11" are dreptate , mai "xavier" mai !

Vrajile si farmecele tin de epoca primitiva sau cel mult de evul mediu intunecat , trebuie sa fi plecat de acasa cu sorcova ca sa mai crezi in basme !

Edited by Teophileos, 30 July 2009 - 11:02.


#20
andreyb14

andreyb14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.07.2009
nu cred

#21
adu2

adu2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.10.2009
cum pot sa vb si eu cu xaviers?

#22
eni_cri

eni_cri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.02.2010

View Postxaviers, on 9th March 2009, 02:26, said:

Salut,

De mic copil am auzit de farmece si vraji.Farmece care leaga un barbat de o femeie,farmece de spor,de saracie,de moarte,de boala,argintul viu si multe altele.Persoanele in varsta cred in asa ceva si am auzit multe povesti in care medicina a fost de prisos,fiind nevoie de ajutorul unei vrajitoare sau lecuitoare.un caz.Pot sa spun ca am trait si eu un caz asemanator..sa va povestesc..

Pe la varsta de 4-5 ani mi-au aparut niste bube pe corp,asemanatoare psoriazisului.in cateva saptamani mi-au cuprins tot corpul si pur si simplu nu mai eram in stare sa imbrac un tricou.parintii mei au inceput sa ma plimbe din spital in spital pana pe la vreo 10 ani,incercand tot felul de medicamente din tara dar si din afara.au cheltuit mult timp si multi bani incercand sa afle ce am si sa ma vindece,fara succes insa.cineva ia spus mamei mele sa mai "umble si prin babe" cu mine.zis si facut..a ajuns la o asa zisa prezicatoare care ia spus ca am argintul viu in mine.aceasta doamna ne-a trimis in comuna Albesti jud. Arges la un domn Matanie.cand m-am intalnit prima oara cu el aveam in jur de 12 ani si eram destul de mare ca sa imi dea de gandit ce o sa se intample.tin minte ca am intrat intr-o camera,domnul sa asezat la o masa si a inceput sa o miste.dupa cateva secunde ii spune mamei mele ca am argintul viu in mine,face un descantec,ia un ac si ma inteapa in degete.imi picura sangele in sticla cu apa adusa de acasa si sangele se transforma in 3 bobite de mercur.in maxim o saptamana m-am vindecat de boala ce o aveam si nu mai am nici o problema nici pana acum,la 23 de ani.

Sunt curios daca il mai cunoaste cineva pe respectivul domn din albesti sau daca s-a mai lovit cineva de chestii asemanatoare,in special farmece..


daca cunoasteti vreo persoana care descanteca impotriva argintului viu va ror sa imi raspundeti pe eni_cri.


#23
verdila

verdila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.10.2008
eni_cri

oameni care descanta sunt prin multe sate(sau orase) ,trebuie doar sa intrebi in stanga si-n dreapta prin zona unde locuiesti sau in satele din jur in caz ca locuiesti in oras(exclus tigancile care iti cer si casa).

PSORIAZISUL   --este argint viu--am scapat de pete prin descantec.

Edited by verdila, 08 July 2010 - 23:53.


#24
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010
Ma straduies sa ma pun in locul celor care nu au avut vreodata tangenta cu un fenomen numit in zilele noastre, paranormal, si, da, chiar pot sa le inteleg pesimismul,
Nu inteleg insa cum de nu accepta ca exista posibilitatea.
De ce oamenii repeta mereu si mereu greselile trecutului care au dus la prigoana, inchizitie, crime fara numar, marginalizare, nerecunoastere etc?

#25
iami_adi

iami_adi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.02.2008
Acum 1 luna am sunat la o vrajitoare, numar gasit in ziar. Faceam caterinca cu niste prieteni. Dupa ce ne-a intrebat ce vrem si a vazut ca e misto, a inceput sa ne injure. Eu, mai al dracu` ce sunt, i-am zis numele intreg si i-am cerut sa ma blesteme, i-am zis  ca vreau sa mor calcat de masina a doua zi. Rasete, vrajitoarea ne injura, ne blestema, noi radeam mai tare. Dupa ce a boscorodit ceva in tiganeste ( cred ) am inchis.

A doua zi nimic.
A treia zi nimic.

Dupa o saptamana m-a saltat o masina pe trecerea de pietoni, cu frana pusa, urma de frana ~ 10 metri. M-a lovit in tibie si m-a aruncat pe capota. N-am patit nimic, am schiopatat cateva zile si atat.

N-am ramas cu traume psihice, am ramas doar cu niste poze pe care le-am facut la locul accidentului.

Dar tot nu cred in porcarii de genul, a fost coincidenta.

Edited by iami_adi, 17 July 2010 - 13:22.


#26
alexandru_viorel

alexandru_viorel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 16.07.2010

View Postiami_adi, on 17th July 2010, 14:21, said:

i-am zis  ca vreau sa mor calcat de masina a doua zi.

a fost coincidenta.
:naughty: :naughty:  
hehe
Mai stii ?

#27
xaviers

xaviers

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.01.2009
Eu am postat ce am patit.Nu sunt atat de dobitoc incat sa nu-mi fi pus si eu semne de intrebare,dar altfel nu am putut sa-mi explic.In ultimii ani m-am documentat mai bine si tot la convingerea ca vraji si farmece exista.Pana si preotii admit lucrul asta

#28
tgvgreg

tgvgreg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.11.2010
salut daca vreti mai mule detalii despre Victor tamaduitorul de la Albesti este prea târziu,caci nu mai este printre noi a trecut in lumea celor drepti(dumnezeu sa-l odihneasca in pace). Dar pot sa confirm ce a spus mai sus  xaviers am fost la el cu copilul meu care avea 3 anisori  atunci mai exact in anul 2002 si avea aceleasi simptome plus bubite care se unflau si se spargeau singure si i se unflau picioarele si capul  si medicii nu stiau ce are am fost si la bucuresti cu el dar degeaba asa am ajuns prin babe care nea spus sa mergem la Albesti la el si nea spus ca are argint care a fost adresatla o alta persoana dar a calcat copilul pe el i la scos in 3 sedinte exact cum a spus xaviers cu intepatura in deget si acum baiatul meu are 12 ani si e bine sanatos.cu parere de rau am trimis pe cineva la dinsul  era bolnav apoi sa stins din viata.

View Postxaviers, on 26th October 2010, 01:35, said:

Eu am postat ce am patit.Nu sunt atat de dobitoc incat sa nu-mi fi pus si eu semne de intrebare,dar altfel nu am putut sa-mi explic.In ultimii ani m-am documentat mai bine si tot la convingerea ca vraji si farmece exista.Pana si preotii admit lucrul asta

xavier cum am povestit mai sus am trecut prin asta cu copilul meu e adevarat, ce ai spus acum crede cine vrea, si nu doresc la nimeni sa treaca prin asa ceva.daca vrei poti sa imi raspunzi prin forum sau prin id meu tgvgreg.......unde ai avut bubitele tiau ramas semne ? copilul meu are  pete albe foarte mici unde avea bubitele.merci

#29
anonimxxx

anonimxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.11.2010
tot ce a spus xaviers e edevarat, eu il cred.pe nea Matanie il cunosc si eu.acum din pacate este grav bolnav.

View Posttgvgreg, on 7th November 2010, 13:56, said:

salut daca vreti mai mule detalii despre Victor tamaduitorul de la Albesti este prea târziu,caci nu mai este printre noi a trecut in lumea celor drepti(dumnezeu sa-l odihneasca in pace). Dar pot sa confirm ce a spus mai sus  xaviers am fost la el cu copilul meu care avea 3 anisori  atunci mai exact in anul 2002 si avea aceleasi simptome plus bubite care se unflau si se spargeau singure si i se unflau picioarele si capul  si medicii nu stiau ce are am fost si la bucuresti cu el dar degeaba asa am ajuns prin babe care nea spus sa mergem la Albesti la el si nea spus ca are argint care a fost adresatla o alta persoana dar a calcat copilul pe el i la scos in 3 sedinte exact cum a spus xaviers cu intepatura in deget si acum baiatul meu are 12 ani si e bine sanatos.cu parere de rau am trimis pe cineva la dinsul  era bolnav apoi sa stins din viata.



xavier cum am povestit mai sus am trecut prin asta cu copilul meu e adevarat, ce ai spus acum crede cine vrea, si nu doresc la nimeni sa treaca prin asa ceva.daca vrei poti sa imi raspunzi prin forum sau prin id meu tgvgreg.......unde ai avut bubitele tiau ramas semne ? copilul meu are  pete albe foarte mici unde avea bubitele.merci
Spune-mi si mie te rog cand a murit nea Victor daca sti...

#30
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,576
  • Înscris: 11.06.2010
Atacul clonelor.

#31
anonimxxx

anonimxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.11.2010
cunoaste cineva o vrajitoare adevarata?una buna care stie ce inseamna vrajile?daca da, astept raspuns.

#32
Metallman

Metallman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,608
  • Înscris: 29.07.2006

View Postanonimxxx, on 30th November 2010, 00:29, said:

cunoaste cineva o vrajitoare adevarata?una buna care stie ce inseamna vrajile?daca da, astept raspuns.
Cat de adevarata? Una de-aia boita pe la ochi ce sta in cort si la intrare doar cranii infipte in tarus?

Toate sunt la fel de bune, apeleaza cu incredere la oricare din ele.
Acum ca una foloseste aschii de scaun in loc de aschii de sicriu... au acelasi efect, nu ai de ce sa-ti faci griji.

Edited by Metallman, 30 November 2010 - 00:33.


#33
mossel

mossel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 26.04.2009

View Postanonimxxx, on 30th November 2010, 00:29, said:

cunoaste cineva o vrajitoare adevarata?una buna care stie ce inseamna vrajile?daca da, astept raspuns.

Ți-aș sugera atenție maximă, că te arzi la ceas! Pe moment în funcție de puterea ei (probabil puterea demonilor) vei găsi cu certitudine o rezolvare, dar pe viitor ești mâncat. Ascultă-mă, că știu despre ce vorbesc, nu te lua după toți habarniștii cocliți...

Încrede-te în Dumnezeu și te va scoate din orice căcat!!!

Edited by mossel, 30 November 2010 - 00:50.


#34
Metallman

Metallman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,608
  • Înscris: 29.07.2006

View Postmossel, on 30th November 2010, 00:49, said:

Ți-aș sugera atenție maximă, că te arzi la ceas! Pe moment în funcție de puterea ei (probabil puterea demonilor) vei găsi cu certitudine o rezolvare, dar pe viitor ești mâncat. Ascultă-mă, că știu despre ce vorbesc, nu te lua după toți habarniștii cocliți...

Încrede-te în Dumnezeu și te va scoate din orice căcat!!!
Sa stii ca este foarte interesanta chestia asta.
Ca sa apelezi la vrajitoare, trebuie clar sa crezi cel putin ca Dumnezeu exista.
Altfel trebuie sa fii beteag sa crezi ca vrajitoriile au efect dar Dumnezeu nu exista.
Vrajitoriile cica se fac cu ajutorul satanei - incantatii, schelete, aschii de sicriu, etc. (chestii sumbre)

Si acum stau si ma intreb: ok, crezi ca Dumnezeu exista... nu ar fi mai usor si corect sa apelezi la El?
Trebuie neaparat sa apelezi la ala cu coarne?

Totusi, eu ca ateu imi dau alta explicatie: omul a vazut ca Dumnezeu este absent si din disperare apeleaza la vrajitorii :)

Edited by Metallman, 30 November 2010 - 01:44.


#35
Cortex187

Cortex187

    Imaginatia te va duce oriunde!

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 17.08.2008

View PostMetallman, on 30th November 2010, 01:42, said:

Sa stii ca este foarte interesanta chestia asta.
Ca sa apelezi la vrajitoare, trebuie clar sa crezi cel putin ca Dumnezeu exista.
Altfel trebuie sa fii beteag sa crezi ca vrajitoriile au efect dar Dumnezeu nu exista.
Vrajitoriile cica se fac cu ajutorul satanei - incantatii, schelete, aschii de sicriu, etc. (chestii sumbre)

Si acum stau si ma intreb: ok, crezi ca Dumnezeu exista... nu ar fi mai usor si corect sa apelezi la El?
Trebuie neaparat sa apelezi la ala cu coarne?

Totusi, eu ca ateu imi dau alta explicatie: omul a vazut ca Dumnezeu este absent si din disperare apeleaza la vrajitorii :)

Daca atribui lucrurile bune din lume lui Dumnezeu si cele rele lui Satan, Satan este in castig.
Oamenii sunt mai mult rai decat buni.
Deci apelezi si tu la ala mai capabil.

#36
mossel

mossel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 26.04.2009

View PostMetallman, on 30th November 2010, 01:42, said:

Vrajitoriile cica se fac cu ajutorul satanei -

Exclusiv cu ajutorul lui.

View PostMetallman, on 30th November 2010, 01:42, said:

Si acum stau si ma intreb: ok, crezi ca Dumnezeu exista... nu ar fi mai usor si corect sa apelezi la El?
Trebuie neaparat sa apelezi la ala cu coarne?

Dacă cel neprihănit va scăpa cu greu, metale, tată, crezi că e la îndemâna oricui credința? Toți credem în El, puțini ne încredem. Nu ai mărturisit tu cu gurița ta sensibilă pe alt topic despre procentul de 1% de credință?

Ceea ce voi repeta până la moarte: de fiecare dată după ce am cunoscut puterea lui Satan Diavolul, am cunoscut și puterea lui Dumnezeu!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate