Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Probleme Casti cu microfon

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Deian

Deian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 08.06.2007
De obicei castile mergeau perfect cand vorbeam cu cineva,la fel si microfonul.La un moment dat nu au mai funcionat deloc,iar azi le-am facut sa mearga,dar cu o problema.Pur si simplu aud orice sunet din jur in casti.In mod normal nu ar trebui sa aud nimic,doar in momentul in care am o convorbire cu cineva pe skype/msn/yahoo.Nu stie nimeni de la ce setare ar putea fi problema?

Edited by Deian, 03 December 2008 - 15:07.


#2
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,765
  • Înscris: 01.10.2002
O posibilitate: mergi la Cotrol panel, sound and audio devices, volume advanced si bifeaza mute la microfon.

A doua posibilitate: Cand ai reasamblat casca nu ai facut-o corect si ai spatii libere pe unde culegi sunetul inconjurator..

#3
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,765
  • Înscris: 01.10.2002
Ciao,

Ai reusit? Care era cauza?

#4
Deian

Deian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 08.06.2007
Salut,mi-am cumparat alte casti,mult mai bune,dar problema este aceasi si pe deasupra,daca am bagate boxele cu microfonul,in momentul in care se apropie una de alta,se produce un sunet foarte tare.Dar daca dau Mute la microfon,nu cumva nu o sa se mai auda cand vorbesc cu prietenii pe yahoo/skype etc?

Edited by Deian, 07 December 2008 - 21:44.


#5
tataia

tataia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 04.05.2008

View PostDeian, on Dec 7 2008, 21:43, said:

Salut,mi-am cumparat alte casti,mult mai bune,dar problema este aceasi si pe deasupra,daca am bagate boxele cu microfonul,in momentul in care se apropie una de alta,se produce un sunet foarte tare.Dar daca dau Mute la microfon,nu cumva nu o sa se mai auda cand vorbesc cu prietenii pe yahoo/skype etc?
Dute in control panel si la vol mic da-l mai incet !!! La tine se produce microfonie .

Edited by antinari, 08 December 2008 - 00:25.


#6
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,765
  • Înscris: 01.10.2002
daca-i dai mute nu mai auzi tu miceofonul, interlocutorul te aude.
Eu asa il folosesc la skipe, ascult in boxe si las castile pe masa (microfonul pe "boost").

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate