Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Probleme Casti cu microfon

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Deian

Deian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 08.06.2007
De obicei castile mergeau perfect cand vorbeam cu cineva,la fel si microfonul.La un moment dat nu au mai funcionat deloc,iar azi le-am facut sa mearga,dar cu o problema.Pur si simplu aud orice sunet din jur in casti.In mod normal nu ar trebui sa aud nimic,doar in momentul in care am o convorbire cu cineva pe skype/msn/yahoo.Nu stie nimeni de la ce setare ar putea fi problema?

Edited by Deian, 03 December 2008 - 15:07.


#2
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,622
  • Înscris: 01.10.2002
O posibilitate: mergi la Cotrol panel, sound and audio devices, volume advanced si bifeaza mute la microfon.

A doua posibilitate: Cand ai reasamblat casca nu ai facut-o corect si ai spatii libere pe unde culegi sunetul inconjurator..

#3
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,622
  • Înscris: 01.10.2002
Ciao,

Ai reusit? Care era cauza?

#4
Deian

Deian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 08.06.2007
Salut,mi-am cumparat alte casti,mult mai bune,dar problema este aceasi si pe deasupra,daca am bagate boxele cu microfonul,in momentul in care se apropie una de alta,se produce un sunet foarte tare.Dar daca dau Mute la microfon,nu cumva nu o sa se mai auda cand vorbesc cu prietenii pe yahoo/skype etc?

Edited by Deian, 07 December 2008 - 21:44.


#5
tataia

tataia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 04.05.2008

View PostDeian, on Dec 7 2008, 21:43, said:

Salut,mi-am cumparat alte casti,mult mai bune,dar problema este aceasi si pe deasupra,daca am bagate boxele cu microfonul,in momentul in care se apropie una de alta,se produce un sunet foarte tare.Dar daca dau Mute la microfon,nu cumva nu o sa se mai auda cand vorbesc cu prietenii pe yahoo/skype etc?
Dute in control panel si la vol mic da-l mai incet !!! La tine se produce microfonie .

Edited by antinari, 08 December 2008 - 00:25.


#6
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,622
  • Înscris: 01.10.2002
daca-i dai mute nu mai auzi tu miceofonul, interlocutorul te aude.
Eu asa il folosesc la skipe, ascult in boxe si las castile pe masa (microfonul pe "boost").

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate