Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
mai am o problema

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 

difera euro pt masinile aduse din afara?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
fami

fami

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 06.11.2008
Salut!
  as avea si eu o nelamurire, daca ma poate ajuta cineva... Am cumparat o masina din Italia (un Opel Frontera, diesel, din 2000), am adus-o in tara si am facut RAR-ul la care cei de acolo mi-au dat euro 2 (cu toate ca pe certificatul masinii scrie euro 3) pe motiv ca difera euro de la o tara la alta, sau din Italia in Romania, este adevarat acest lucru sau am luat teapa?Disperarea nu ar fi atat de mare, dar costul inmatricularii pt euro 2 este destul de mare si totusi am cumparat-o mai ieftin decat m-ar costa inmatriculare :D

#2
serpe66

serpe66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 113
  • Înscris: 28.03.2006

View Postfami, on Nov 6 2008, 09:16, said:

Salut!
  as avea si eu o nelamurire, daca ma poate ajuta cineva... Am cumparat o masina din Italia (un Opel Frontera, diesel, din 2000), am adus-o in tara si am facut RAR-ul la care cei de acolo mi-au dat euro 2 (cu toate ca pe certificatul masinii scrie euro 3) pe motiv ca difera euro de la o tara la alta, sau din Italia in Romania, este adevarat acest lucru sau am luat teapa?Disperarea nu ar fi atat de mare, dar costul inmatricularii pt euro 2 este destul de mare si totusi am cumparat-o mai ieftin decat m-ar costa inmatriculare :D


incearca sa pui intrebarea aici : http://www.totalauto...c-auto-nemtesc/
ti se va raspunde destul de prompt

#3
eskimo68

eskimo68

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 15.11.2008

View Postfami, on Nov 6 2008, 09:16, said:

Salut!
  as avea si eu o nelamurire, daca ma poate ajuta cineva... Am cumparat o masina din Italia (un Opel Frontera, diesel, din 2000), am adus-o in tara si am facut RAR-ul la care cei de acolo mi-au dat euro 2 (cu toate ca pe certificatul masinii scrie euro 3) pe motiv ca difera euro de la o tara la alta, sau din Italia in Romania, este adevarat acest lucru sau am luat teapa?Disperarea nu ar fi atat de mare, dar costul inmatricularii pt euro 2 este destul de mare si totusi am cumparat-o mai ieftin decat m-ar costa inmatriculare :D
Salut vezi bine ce scrie acolo ,in Germania cine nu e atent ia masina cu D 4 si crede ca e E 4 .....D 4 e echivalentul la E 3,in RO, asa se poate explica ,iar diferenta la bani sa nu vorbim,hai pa

#4
mykeyboy

mykeyboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 221
  • Înscris: 01.06.2006
asa am si eu o problema, am o masina Schadstoffarm 01, ceea ce inseamna euro 1 dupa anumite situri. iar cei de la RAR o "vad" non-euro doar ca e veche. nu stiu de ce mai este trecut in lege EURO 1 daca nu se da....sau defapt se da pentru masinile euro 2

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate