Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

Masina noua

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,765
  • Înscris: 13.10.2003
Cumnata mea doreste sa-si cumpere masina noua, bani disponibili: 8500 Euro.

Solutia la indemana: Sandero Preference 1,4 MPI 8050 Euro  la care adauga: vopsea metalizata 255Euro => 8305 Euro.

Ce alte alternative mai are la banii astia?

Edited by radumiki, 12 June 2008 - 16:37.


#2
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Fiat Punto clasico si majoriatatea masinilor de clasa mica, spark, matiz, i10, panda,

#3
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
sandero. insa eu as face un mic efort si as sari la un laureate. pt ac mai ales. Si i-as pune si airbaguri laterale. toata distractia: 9150 de euro ddp. Nu are rost sa arunce cu bani pe vopsea metalizata

#4
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,765
  • Înscris: 13.10.2003

 romaximusro, on Jun 12 2008, 17:42, said:

sandero. insa eu as face un mic efort si as sari la un laureate. pt ac mai ales. Si i-as pune si airbaguri laterale. toata distractia: 9150 de euro ddp. Nu are rost sa arunce cu bani pe vopsea metalizata

ac nu foloseste.
o mai las sa conduca Octavia mea dotata cu ac climatronic si-l inchide intotdeauna, zice ca-i face rau. asa ca, nu-si are rostul... :notangel:
fiind tanara, normal ca tine la design, culoare, etc, asa ca nu poate sa-si refuze culoarea dorita. bineinteles, cele standard nu-s fain!  :deadtongue:

m-ar interesa si ceva preturi.
exclus matiz...

#5
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
http://www.daciagrou...ne__4_iunie-704 dotarile de pe Logan. Eu totusi as lua cu ac, o da la o "viteza" mai mica, ii da sa bata aerul in alta parte decat direct in fata etc. Vezi ca daca o iei pe credit ai si un an de casco dat gratuit. Ce ar mai fi de stiut. ai 3 ani garantie standard la care mai poti adauga inca 2 ani suplimentari. Reviziile se fac la 20.000 km sau un an. Distributia am inteles ca se schimba la 90k. Prea multe alternative nu ai in banii astia, de obicei in banii astia gasesti masini de clasa mini cu spatiul interior mic, cu portbagaje mici pe care le umplii cu 2 baxuri de apa minerala etc. Bafta la cumparaturi

#6
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
suzuki splash? e destul de cocheta si e fainuta. si cred ca intra in bani ;)

http://www.suzuki-ro...0-gc-ac_42.html

sunt ceva alternative ...

#7
bogdan2007

bogdan2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 11.01.2007
Zic si eu, ceva din clasa mica ...cum ar fi...jucaria asta?

#8
chitziman

chitziman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 08.11.2004

 bogdan2007, on Jun 13 2008, 18:35, said:

Zic si eu, ceva din clasa mica ...cum ar fi...jucaria asta?

am vazut si eu ca e C3 la promotie si e 8011...da nu stiu cat e de buna aceasta masina..

#9
26WRC

26WRC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 13.06.2008
Polo Happy e fix 8500 si e bine bine dotat ;)

#10
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,730
  • Înscris: 22.11.2007

 26WRC, on Jun 14 2008, 02:33, said:

Polo Happy e fix 8500 si e bine bine dotat ;)
Bine dotat ?! Nu are nici macar abs, nu are niciun geam electric, e vorba de motorul de 1.2 de 60 de cp,nu are inchidere centralizata cu telecomanda...
Nu mi se pare asa bine dotat :)

#11
RedLabel1

RedLabel1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 31.10.2006
Bai copii ...fiti ma atenti ca multe preturi din zilele astea sunt cu taxa de casare inclusa .... aveti si voi grija ce indicatii dati ....

Radumiki .... si eu sunt intr-o situatie asemanatoare ....o chichineata pana in 8000-9000E ...dupa ce am analizat toate preturile si dotarile am ajuns la concluzia ca Loganul le face pe toate ....in cazul tau dorind un Sandero...masina cu portbagaj mic....iti pot recomanda un Hyundai I10 .... la un ABS, geam electric, AC sunt cam pe acolo ...nu mai stiu preturile... in plus motorizarea si dotarile lui I10 intrec Sandero ....uite-te si tu.

Toate cele bune.

Tocmai ce m-am uitat inca odata ...Sandero Laureat 8900E DDP......Hyundai I10 Comfort 8300E DDp ...preturi ce nu includ prima de casare a programului "vietii". Dotari principale standard ale ambelor fiin ABS, AC, geam electr.

PS: I10 4 stele Euroncap ... http://www.euroncap....e5-1654d7094043

Edited by RedLabel1, 14 June 2008 - 21:14.


#12
dweller1999

dweller1999

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 06.02.2008
logan/sandero sunt in clasa B ca dimensiuni, in aceeasi clasa cu skoda Fabia, Suzuki swift, VW polo, etc.
I10 e o clasa mai jos ca dimensiuni, respectiv in clasa cu matiz/spark. Si i10 e facut in india, din cate stiu eu.
Sandero fara discutii, dupa parerea mea. Exista si o oferta la Ford fiesta, in jur de 9000 euro anul trecut la SIAB, cu aer conditionat si dotari cat de cat decente.

#13
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,765
  • Înscris: 13.10.2003
Gata, am platit azi Citroen-ul (36543,11 RON), maine mergem sa-l  ridicam.
dotari: ABS cu EBD si EBA, airbaguri sofer si pasager, intrerupere alimentare carburant in caz de accident, sistem de blocare usi spate, caroserie dublu galvanizata 12ani!!! garantie anticoroziune, aer conditionat, geamuri electrice, inchidere centralizata, servodirectie, radio cu CD si MP3, tetiere fata-spate, computer la bord, proiectoare ceata si altele...

Ideea a fost ca sambata am vazut Sandero la Expo Arad si nu mi-a placut.  -_- Chiar si pe modelul laureat de expozitie, plasticul avea umflaturi  :cursing: , volanul era oribil, toate finisajele se vedeau de la o posta ca sunt ,,romanesti". in concluzie, lucru prost facut, bani aproape cat la C3 fara atatea optiuni. E drept ca la C3 am prins reducere de 2400 Euro fiind promotie.

Cum masina o va conduce o tanara de 22 de ani proaspat absolventa de facultate  :D, merita o masina faina!  :OK:

#14
uxxmall99

uxxmall99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.07.2006
Noua Skoda Fabia la 8000 Euro, in cadrul prog Rabla, cu dotari standard AC, ABS, Airbag sofer si pasager, AIrbag lateral. Chiar asa e cum zic ei pe site, sau mai sunt ceva stelute?

#15
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,765
  • Înscris: 13.10.2003

 uxxmall99, on Jun 16 2008, 13:07, said:

Noua Skoda Fabia la 8000 Euro, in cadrul prog Rabla, cu dotari standard AC, ABS, Airbag sofer si pasager, AIrbag lateral. Chiar asa e cum zic ei pe site, sau mai sunt ceva stelute?

am vazut-o si pe asta la Arad.
era mai slab dotata ca Citroenul, motor de 1,2 fata de 1,4 si 75 CP.
oferte ptr. programul rabla aveau toti, dar cum nu aveam rabla de rigoare, ne-am orientat spre ce am putut...

oricum, Sandero dupa ce l-am vazut cadea din start.

#16
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
felicitari pentru masina,sa o stapaneasca sanatoasa domnisoara (doamna) :P

#17
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,765
  • Înscris: 13.10.2003

 romaximusro, on Jun 16 2008, 13:28, said:

felicitari pentru masina,sa o stapaneasca sanatoasa domnisoara (doamna) :P

merci romaximus!  :peacefingers:
pana maine mai monteaza radio-CD-ul si finalizeaza actele.

P.S. mi-a plcut ca nu te-ai suparat ca am zis ca nu-i fain Sandero.  :) asa am vazut-o eu, in plus la aprox. aceeasi bani Citroenul are mai multe optiuni , plus finisaje de calitate, plus aveau masina pe stoc pe cand la sandero mai asteptam 2-3 saptamani.

#18
rocco2006

rocco2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.08.2006

 dweller1999, on Jun 14 2008, 22:15, said:

logan/sandero sunt in clasa B ca dimensiuni, in aceeasi clasa cu skoda Fabia, Suzuki swift, VW polo, etc.
I10 e o clasa mai jos ca dimensiuni, respectiv in clasa cu matiz/spark. Si i10 e facut in india, din cate stiu eu.
Sandero fara discutii, dupa parerea mea. Exista si o oferta la Ford fiesta, in jur de 9000 euro anul trecut la SIAB, cu aer conditionat si dotari cat de cat decente.

De la ce dealer ai luat C3-ul? Au vreun site? Si ce motorizare ai ales?
Multumesc...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate