Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Măgării de la 380 cu AdSENSE?

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
catalinu789

catalinu789

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 24.03.2007
Eu nu i-as fi reclamat, poate nu e chiar atat de grav ca acestia ascund logo-ul caci nu cred ca influenteaza aceasta rata per click, si de partea cu banatul are grija MR. Google de toti, toate la randul lor.Nu mai fiti asa rai :rolleyes:

Edited by catalinu789, 18 March 2008 - 21:46.


#20
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
ba da influenteaza pentru ca cei care intra pot crede ca este un meniu ... ceva fac pariu ca trei sferturi din hi5 nu stiu ce e ala adsense ? stiu ca e vb de 380 dar e cam acelasi target

#21
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
se pare ca cei de la 380.ro si-au primit pedeapsa. Eu nu le mai vad reclama, desi codul este acolo. Asta e simptom de cont suspendat.

#22
GoogleBot

GoogleBot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.12.2005
Salut
Ce parere aveti despre site-ul http://www.ministerulfinantelor.ro ?
Nu e site-ul meu, insa l-am vazut la refereri, m-am uitat mai bine pe surse pentru ca link-urile sunt dubioase si mi se pare ca ascunde reclame google.
Practic cred ca isi pune artificial link-uri la cei care isi fac reclama pe google, ca mine, fara ca link-urile sa afiseze google ads sau ceva de genul. Ce parere aveti?
P.S. Cautati in surse dupa googlesyndication.com

#23
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
ministerulfinantelor.ro este un domeniu parcat, deci nu e nici o problema legat de reclame.

#24
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
parcat, neparcat, atata vreme cat folosesti ilegal codurile adsense e chiar o MARE problema

asta ce e?
<a class="ad_headline hover_red" href="/catch.php?ps=3bd58d5bb70bef25e1f9652757cd798a&dn=ministerulfinantelor.ro&vu=www.globalcar.ro&ru=http%3A%2F%2Fpagead2.googlesyndication.com%2Fpagead%2Ficlk%3Fsa%3Dl%26ai%3DBgsQ8UO_7R_HyK5-02ATAmMHlCenztjzFpuDKBsCNtwGA8QQQARgBIJCOnAYoCjgAUI2YoaQCYIOl4YXoG5ABArIBF21pbml
zdGVydWxmaW5hbnRlbG9yLnJvyAEB2gEfaHR0cDovL21pbmlzdGVydWxmaW5hbnRlbG9yLnJvL4ACAakC
DUXflzyYsD6oAwHoA9kD6ANZ6AMM9QNAAAAA%26num%3D1%26adurl%3Dhttp%3A%2F%2Fwww.globalcar.ro%26client%3Dca-dp-namedrive13_3ph_xml&cc=0.1&sk=a9442beed680d0d0d5a5c10e2e33809b&no=1&rn=10&aq=inmatriculari+firme&qt=browse&tg=56041bdf8bd1bb5d2407e01f7234af93">Volkswagen Audi Globalcar</a>


#25
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Revenind la 380.ro , mie nu îmi mai merge deloc site-ul. Au închis cumva tot site-ul pentru că au fost scoși din AdSense ?

#26
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Daca esti "firma de domain parking" (exemplu: sedo.com), banuiesc ca ai voie sa modifici reclamele astfel sa apara cum vrei.

De exemplu ledu.com (site luat la intamplare de pe sedo.com) e tot domeniu parcat si de asemenea are linkuri de genul ministerulfinantelor.ro, de aceea am spus ca nu cred ca e nimic ilegal.

PS: nici mie nu imi merge 380.ro

#27
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Probabil l-au inchis, ca nu mai aveau bani de hosting :P
Ma bucur ca munca mea a dat roade, un hot in minus pentru un serviciu mai bun ;)

#28
designweb

designweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2007

View Postradetzy, on Apr 9 2008, 11:37, said:

Daca esti "firma de domain parking" (exemplu: sedo.com), banuiesc ca ai voie sa modifici reclamele astfel sa apara cum vrei.
daca indeplinesti niste conditii de trafic, poti face un parteneriat cu google.
http://www.google.co...nd/02brand.html

Linkurile alea de la ministerulfinantelor.ro sunt bazate pe ce cauta vizitatorii folosind casuta aia de Search

#29
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 29.03.2006
Asa is romanii sa fure ei repede :(

#30
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
hahaha :)) a picat =)) probabil s`au mutat pe alt domeniu =))

#31
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Astazi am primit un telefon anonim cu amenintari din partea unuia care se da drept administratorul 380.ro :)
Prin faptul ca a ales sa sune cu anonim nu demonstreaza decat ca este mucosul perfect.

#32
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
Toti se cred mari si puternici un spatele unui telefon anonim sau al unui ID de messenger :)
Ce vrei, atat pot si ei...

#33
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
De parca ar fi primul care o face :) Ce m-a amuzat este faptul ca s-a trezit dupa 2 ani sa ma ameninte  :roflmao: :tomato:

#34
otisweb

otisweb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 26.02.2009
eu chiar nu va inteleg...dc vreti sa faceti rau omului?
daca el se risca sa incalce regulile lasati-l in pace.il vor judeca cei care au dreptul..voi nu aveti ce face toata ziua decat sa faceti plangeri la google?:))
cand o sa-l prinda o sa-l prinda daca o sa-l prinda....

#35
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
L-au judecat cei care au dreptul :) Eu unul nu fac plangeri la google doar celor care incalca orice regula de bun simt pe langa cele de la GA. Si pana acum tot ce am reclamat s-a cam finalizat in cont dezactivat pentru parat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate