Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 

Ghertoi la volan

- - - - -
  • Please log in to reply
4122 replies to this topic

#19
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Cum ziceam , iata marfa proaspata. Un nene cu un Subaru alb de Braila a blocat, din greseala sau din taranism un autobuz de ....JANDARMI! :lol:  :lol: S-au dat aia jos la el si a zbughit-o imediat dar pana a venit la masina au trecut vreo 10 minute..intre timp, blocajul intersectiei era total din cauza unuia cu o Skoda neagra care parcase in mijlocul drumului si autobuzele-rare, e drept- nu puteau sa vireze.Din FERICIRE, unul din autobuzele care trecusera deja  l-au scrijelit binisor asa ca o sa aiba de umblat in Service.
Am ditijat personal circulatia deviiind-o pe contrasens, ca se ne degajam din balamucul creat insa un nene ma tot freka la cap: chemati domne politia de Circulatie, s aia masuri.
Le-am zis ca nu am nici o legatura cu Circulatia, 'eu sunt la Omoruri domne"! :lol:  :lol: pe cuvant. S-a potoplit dupa aia.Il lua lumea la omor si trebuia sa anchetez... :lol:

Attached Files



#20
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Ajientu Sandu strikes back.... Numa ca acu nu mai e de la circulatie sa te puna sa tragi pe dreapta si sa pregatesti actele, ci de la omoruri....
Skoda aia se putea rezolva usor, o imbrancea un autobuz un pic mai in fata (nu mult, 1m-2 acolo) si gata...
Auzi, da' ala nu cumva e pe mijlocul drumului parcat din cate imi amintesc eu zona?

#21
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Pai este chiar in mijlocul drumului, asa e. Daca opreste o masina, doua, mai merge dar de regula sunt cate 10 si atunci nu mai e loc pt viraj la dreapta, ca la stanga nici nu mai poate fi vorba! Trebuie sa faci manevre ca sa virezi la stanga.
Si Skoda a fost lovita de un autobuz , desigur. D-aia nu vroia sa se bage ala, sa n-o faca pulbere de tot.

#22
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Daca omul a cerut POZE in acest thread, va rog sa va conformati si sa nu OLUATI aiurea thread-ul. Poate cei ce se recunosc, vor avea mai mult BUN SIMT in viitor :(

#23
tonks

tonks

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 15.08.2007
taranie la volan, pe soseaua bucuresti magurele, ma duceam la soacra-mea:

Attached Files



#24
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
asta e zoofilie nene, nu mai e taranie...
saraca lighioana, cu ce-a gresit oare? :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
TARE!!!

#25
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,922
  • Înscris: 25.04.2006
Prea adevarat frate: asta parca a fost taiata la montaj din filmul ala... Borat parca.

#26
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Haha cum sta inchis portbagajul  :lol: :lol:

#27
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

 paul_kelso, on Mar 3 2008, 19:39, said:

Haha cum sta inchis portbagajul :lol:  :lol:
Mey, voi nu l-ati auzit pe Monitox sa incetati cu offtopicul si cu comentariile rauvoitoare si sa treceti la treaba?
Si in plus , in porkpagaj era Bigfoot, ala din Vrancea care a fost filmat acu cateva zile.E pe Youtube. Oamenii il duceau la targ, sa-l vanda da nu puteau sa-l puna pe bancheta si l-au bagat in spate,,normal ca au inchis porkbagajul,..daca sarea ala din masina  si pierdeau banu?

#28
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Uite aproape de Udriste, la 800m, foto1 mai toata lumea se k pe indicatoru obligatoriu INAINTE SAU LA DREAPTA si fac la stanga la greu,,,in 2 minute am vazut vreo 2 ML-uri si un BMW rosu(vezi foto 3). Proba ca indicatorul e cum zic eu e in poza 1.
Iar in cealalta poza e o depasire a tramvaiului pe stanga, blocare a tramvailului de o masina de SCOALA!!!!!!galbena care se vede in imagine, etc etc...
Daca stateam vreo 2 ore cred ca imi umpleam memoria telefonulu  cu 70 de mii de poze similare...

Attached Files


Edited by sanddy1964, 04 March 2008 - 19:06.


#29
delahaye

delahaye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 19.03.2007
Va ziceam pe alt topic ca e bananiera treaba in trafic... individul din poza (a doua masina, passat-ul de generatie noua), cum statea el asa in coloana, deschide discret usa si lasa sa cada pe asfalt... o coaja de banana! Imi pare rau ca pana am scos telefonul coloana s-a mai miscat cativa metri. Dar am martori. Se incadreaza la taranie la volan?

Attached Files



#30
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
se incadreaza dar aia e o jeta nu Passat :thumbup:
Attached File  DSC00111.JPG   164.42K   920 downloads
si aici o don'soara care s-a trezit tarziu ca trebuie sa faca stanga. :rolleyes:

Edited by v3lsatis, 06 March 2008 - 08:47.


#31
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Vin si eu cu o poze de prin Cotroceni, piata. Sunt doi: unul parcat pe trecerea de pietoni, celalalt, dupa cum se vede, pe trotuar.

Attached Files



#32
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nu mi se pare ca ala e oprit la volan !
e cineva la volan si dupa bracajul rotilor mi se pare ca mergea pe prima banda si se pregatea sa depaseasca curul celui oprit pe trotuar...

#33
erik

erik

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 22.12.2004
nu pot sa nu observ ca prostia romaneasca este mai mare chiar decat nesimtirea. voi observati ca bordura este coborata pentru a facilita urcarea masinilor pe trotuar exact in dreptul trecerii de pietoni? ca la noi la nimeni...

#34
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

 erik, on Mar 6 2008, 12:53, said:

nu pot sa nu observ ca prostia romaneasca este mai mare chiar decat nesimtirea. voi observati ca bordura este coborata pentru a facilita urcarea masinilor pe trotuar exact in dreptul trecerii de pietoni? ca la noi la nimeni...
Nu e pentru masini, e pentru carucioare :)

#35
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006

 erik, on Mar 6 2008, 12:53, said:

nu pot sa nu observ ca prostia romaneasca este mai mare chiar decat nesimtirea. voi observati ca bordura este coborata pentru a facilita urcarea masinilor pe trotuar exact in dreptul trecerii de pietoni? ca la noi la nimeni...


bordura este coborata pentru a facilita accesul scaunelor cu rotile, a carucioarelor de copii, nu pentru a facilita accesul ghertoilor pe trotuar

#36
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004

 bani002, on Mar 2 2008, 12:22, said:

Aseara pe la 23 un nesimtit(sau nesimtita) parcase un Grand Cherokee nou pe Dr. Felix astfel incat a blocat circulatia tramvaielor. Sunt curios daca o sa fie al treilea dosar penal pentri obstructionarea mijloacelor de transport in comun, avand in vedere ca era o droaie de polistitsti p-acolo si se pregateau sa ii traga masina. Din pacate n-am poze.

l-am vazut si eu... era politia pe acolo deja dar retardul nu...:) oricum e general valabil pe doctor Felix cu parcarile aiurea... era a doua faza pe saptamana aia...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate