Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete
 Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect
 Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering
 Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 

Am stat 3 luni cu un X5 in service pentru ca....

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
Rosca_pv

Rosca_pv

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 20.09.2007
Vara asta intre Dobrich si Silistra mi s-au spart pernele de aer pe fata la X5. O parte din vina e a mea pt ca nu i-am facut revizia la timp. O urc pe platforma si merg direct la Bucuresti impreuna cu bulgarii. Ajung exact la ora inchiderii iar acele doamne de acolo, fara sa se uite macar ce masina e imi spun sa o las in curte si sa vin maine. Le explic situatia in care ma aflu (nu sunt din bucuresti) iar ele la fel de ignorante imi spun  sa plec. A fost nevoie sa fac ridic tonul ca sa fiu bagat in seama. In cele din urma reusesc sa predau masina. Am scos-o dupa 3 luni, cand eram la un pas sa ii dau in judecata! Am dat zeci de telefoane ca sa aflu de ce dureaza atat schimbarea pernei de aer. Am primit un motiv foarte stupid dupa parerea mea! Au ramas fara furnizori de perne de aer! Cum e posibil sa nu existe aceasta piese de schimb, in conditiile in care dai 100.000 de euro pe un X5 model 2004? Acest motiv mi-a fost dat inclusiv de BMW GRUP Frankfurt! Cel mai deranjant lucru a fost atitudinea celor de la Bavaria Bucuresti! Complet nepoliticosi, ignoranti! Dupa 3 luni am facur singur rost de o perna de aer. Daca stateam dupa ei, probabil si acum inca nu o scoteam din service!

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.682
  • Înscris: 26.11.2001
Grav ce se inampla, insa nu ma pot abtine sa intreb.. sigur e X5 ? :)
Nu de alta dar X5 nu a avut niciodata suspensii pe perna de aer.
Nici macar modelul nou nu are...

Mercedes si Audi au, insa BMW stiu sigur ca nu are suspensii pe perna de aer, deci mai exact ce s-a spart la tine ?

Uite aici un site cu schemele si piesele BMW
http://www.realoem.com/bmw/select.do


Piesa ta:

http://www.realoem.c...o...hg=33&fg=50


Later edit: unele X5-uri aveau pe spate o functie ce permitea mentinerea garzii la sol in caz de supraincarcare pe puntea SPATE, nu fata.

Fișiere atașate

  • Fișier atașat  222.png   16,88K   49 download-uri


#3
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.173
  • Înscris: 19.12.2004
din cate stiu eu BMW x5 are perne de aer doar pe spate. :huh:

#4
Rosca_pv

Rosca_pv

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 20.09.2007
Daca asa s-au exprimat si cei de la Bavaria... asa zic si eu :)) cand am oprit-o.. pt ca am simtit ca ceva nu e in ordine, a facut un FSSSSSSSS lung si s-a lasat de bot urat de tot.

#5
zavalita2002

zavalita2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 205
  • Înscris: 15.02.2006

View PostRosca_pv, on Sep 23 2007, 19:44, said:

Daca asa s-au exprimat si cei de la Bavaria... asa zic si eu :)) cand am oprit-o.. pt ca am simtit ca ceva nu e in ordine, a facut un FSSSSSSSS lung si s-a lasat de bot urat de tot.
Ai spus ca ai cumparat singur piesa. Ce ai cumparat, perna pentru spate sau pentru fata ?
1. Daca ai cumparat pentru spate, iti dadeai seama ca Bavaria bate campii, si ne comunicai acest lucru de la inceput.
2.Daca nu ai cumparat perna pentru spate, atunci ai cumparat altceva pentru puntea fata.
Straniu !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate