Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...
 COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 

Magazin GSM pe Mosilor

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
corinaal

corinaal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 50
  • Înscris: 25.04.2005
Am intrat in magazin sa iau o cartela vodafone care stiam ca are cam acelasi pret peste tot, dar nu aveam nici o idee (ar fi trebuit totusi sa ma gindesc ca 5 dolari + TVA nu e mai mult de 14 ron, dar nu m-am gindit). Mi-a cerut 25 ron si cind a fost sa-mi dea chitanta s-a facut ca ploua. Am zis si cu ea, si fara, nu ma mai cert cu vinzatorul. Dar am vazut pretul la mega image de la eminescu - 17.5 ron. M-au tepuit. La intoarcere, dupa vreo 15 minute,  am intrat in magazinul dubios sa le cer banii inapoi. Era altul (parea patronul; nu pot spune daca era arab sau dintre cei care faceau diverse afaceri in fata la Bucur Obor dupa revolutie) care mi-a ris in nas ca e magazin particular si pune pretul cit vrea. I-am raspuns ca e ok, dar de ce nu e pretul afisat si de ce nu mi-a dat bon. A, ca e pretul afisat, trebuie sa fie pe aici (a inceput sa caute si cind sa plec l-a gasit victorios pe o foaie decolorata, ascuns pe la nivelul soldului pe un perete). Iar bonul era problema colegului care nu mi l-a dat.
Gata, m-au pacalit (se vedea satisfactia pe fata lui) si nici macar nu am ce spune, ca eu am fost proasta.
Magazinul e pe partea drapta cum se merge de la Bucur la Eminescu, imediat pe o intrare spre blocuri. Ocoliti-l. Mai bine sa nu aveti de-a face cu tipii aia. Oricum nu cred ca traiesc din vinzarea marfurilor din magazin, dar asta nu-i impiedica sa insele cu placere.

#2
dade

dade

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 643
  • Înscris: 10.03.2006

View Postcorinaal, on Jul 13 2007, 11:59, said:

Am intrat in magazin sa iau o cartela vodafone care stiam ca are cam acelasi pret peste tot, dar nu aveam nici o idee (ar fi trebuit totusi sa ma gindesc ca 5 dolari + TVA nu e mai mult de 14 ron, dar nu m-am gindit). Mi-a cerut 25 ron si cind a fost sa-mi dea chitanta s-a facut ca ploua. Am zis si cu ea, si fara, nu ma mai cert cu vinzatorul. Dar am vazut pretul la mega image de la eminescu - 17.5 ron. M-au tepuit. La intoarcere, dupa vreo 15 minute,  am intrat in magazinul dubios sa le cer banii inapoi. Era altul (parea patronul; nu pot spune daca era arab sau dintre cei care faceau diverse afaceri in fata la Bucur Obor dupa revolutie) care mi-a ris in nas ca e magazin particular si pune pretul cit vrea. I-am raspuns ca e ok, dar de ce nu e pretul afisat si de ce nu mi-a dat bon. A, ca e pretul afisat, trebuie sa fie pe aici (a inceput sa caute si cind sa plec l-a gasit victorios pe o foaie decolorata, ascuns pe la nivelul soldului pe un perete). Iar bonul era problema colegului care nu mi l-a dat.
Gata, m-au pacalit (se vedea satisfactia pe fata lui) si nici macar nu am ce spune, ca eu am fost proasta.
Magazinul e pe partea drapta cum se merge de la Bucur la Eminescu, imediat pe o intrare spre blocuri. Ocoliti-l. Mai bine sa nu aveti de-a face cu tipii aia. Oricum nu cred ca traiesc din vinzarea marfurilor din magazin, dar asta nu-i impiedica sa insele cu placere.

Da ai muscat-o :) dar multumiri ca atragi atentia.

Mai atenta data viitoare. :)

#3
chitziman

chitziman

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 839
  • Înscris: 08.11.2004
da chiar atat de disperata ai fost..eu unul nu mai iau nimic de la vreun delear voda nici sa crap in doua..mai ales...de la din astia noname

#4
***MIHAI***

***MIHAI***

    Pot totul în Hristos care mă întărește

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.804
  • Înscris: 24.02.2007

View Postcorinaal, on Jul 13 2007, 11:59, said:

Am intrat in magazin sa iau o cartela vodafone care stiam ca are cam acelasi pret peste tot, dar nu aveam nici o idee (ar fi trebuit totusi sa ma gindesc ca 5 dolari + TVA nu e mai mult de 14 ron, dar nu m-am gindit). Mi-a cerut 25 ron si cind a fost sa-mi dea chitanta s-a facut ca ploua. Am zis si cu ea, si fara, nu ma mai cert cu vinzatorul. Dar am vazut pretul la mega image de la eminescu - 17.5 ron. M-au tepuit. La intoarcere, dupa vreo 15 minute,  am intrat in magazinul dubios sa le cer banii inapoi. Era altul (parea patronul; nu pot spune daca era arab sau dintre cei care faceau diverse afaceri in fata la Bucur Obor dupa revolutie) care mi-a ris in nas ca e magazin particular si pune pretul cit vrea. I-am raspuns ca e ok, dar de ce nu e pretul afisat si de ce nu mi-a dat bon. A, ca e pretul afisat, trebuie sa fie pe aici (a inceput sa caute si cind sa plec l-a gasit victorios pe o foaie decolorata, ascuns pe la nivelul soldului pe un perete). Iar bonul era problema colegului care nu mi l-a dat.
Gata, m-au pacalit (se vedea satisfactia pe fata lui) si nici macar nu am ce spune, ca eu am fost proasta.
Magazinul e pe partea drapta cum se merge de la Bucur la Eminescu, imediat pe o intrare spre blocuri. Ocoliti-l. Mai bine sa nu aveti de-a face cu tipii aia. Oricum nu cred ca traiesc din vinzarea marfurilor din magazin, dar asta nu-i impiedica sa insele cu placere.
parerea mea ca cel ce inseala isi primeste rasplata
si cine rade la urma rade mai bine  :peacefingers:

#5
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.636
  • Înscris: 23.09.2006
Parerea ta e parerea celor slabi si nu incalzeste pe nimeni. Fata nu vrea sa il vada pe ala arzand in focurile iadului, ea vroia doar sa nu se arda cu 9 RON. E de inteles.

Oricum, o reclamatie la garda financiara i-ar face pe aia sa scape de minim 500-1000 de RON sub forma de spaga sau de 5-10 ori mai mult sub forma de amenda.

Nimeni nu scapa de garda financiara daca i-a intrat pe usa. Asta in opinia mea e cea mai buna razbunare. Eu m-as duce impreuna cu ei in magazin la control si as considera cei 9 RON un bilet la un spectacol marfa.

#6
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.108
  • Înscris: 05.02.2006
L-ai facut slab pe Mihai, ca apoi sa spui si tu acelasi lucru ? :lol: anume ca "oricum" rade mai bine cine rade la urma cu razbunare cu tot.
Corina, intra in fiecare zi pe acolo si intreaba-i daca nu li se pare ca miroase a benzina. Asa o sa razi zilnic, nu doar la urma.

#7
george892

george892

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 29
  • Înscris: 16.07.2007

View Postcorinaal, on Jul 13 2007, 11:59, said:

M-au tepuit.
Tzeapa cea mai mare ai luat-o cumparandu-ti cartela Vodafone. Un  produs infect cu valabilitate mica si tarife exorbitante.

Ala de la magazin ti-a dat o tzeapa minora... vodafonii te vor jupui zilnic!  :death:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate