Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

DESPRE IGUANE

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#1
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
acum vreo 3 ani am primit cadou o iguana.
problema este ca habar nu am daca este mascul sau femela.
asadar, cum imi dau seama ce e? cine ma poate ajuta?
poza este de mai bine de 1 an... a mai crescut destul de atunci.

ps: nu sariti cu raspunsuri de genu "da' ce-are sub coada", ca n-are nimic in afara de o "gaura".

Attached Files

  • Attached File  i.jpg   30.81K   639 downloads


#2
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002
vai ce dulcica e ;)
se creste greu o dracie d-asta?
are idee careva de unde se pot cumpara / cat costa?
also, imi lasa testoasele in pace (sunt mici) sau nu se impaca?

#3
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
nu te pot ajuta cu asa ceva, dar trebuie sa apreciez poza si subiectul sunt reusite :)

btw: sugerez sa-ti deschizi o Galerie la FOTO si sa pui poze acolo cu animalutul daca ai foto digital :)

si inca o chestie: de 3 ani de cat timp zica ca o ai, nu ai reusit sa aflii de ce sex e?

hmm, am gasit asta: http://www.greenigso.../malefemale.htm
mi se pare destul de bine prezentat totul ... sa ne zici si noua ce a iesit !

#4
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
ce misto e iguana asta...asa mi-0 venit un chefsa ma joc cu un animal de casa ca nush ce sa fac..
in legatura cu problema ta..ai fost la un doctor veterinar? sau ai vb cu unu care vinde animale de casa..si care vinde si iguane?

#5
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
din ce vad eu in poza aia, iguana ta seamana cu masculu din poza de pe situl ala

#6
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
site-ul ala stia despre tot !
v-ati uitat atent peste el !

#7
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
@alice: se creste FOARTE usor. tot ce trebuie este sa-i dai sa "crape" (bobite speciale sau fructe) si sa bea (apa). in rest, doar sa ai unde s-o tii: un acvariu cu 1 bec si o buturuga. atat. de cumparat se gasesc la magazinul de pe selari (langa lipscani). una mica (<1 an) costa 2-3 milioane, iar una mai mare (ca a mea) ajunge si la 200 de euro. cu celelalte animale nu stiu cum se impaca.

@BIGphAntom: merci pt site. am mai citit niste documente asemanatoare, dar nu m-au lamurit prea mult. inca nu stiu ce sa zic...
oricum, galerie nu o sa imi fac, dar o sa mai pun aici o poza cand o sa am timp sa mai fac cateva.

@indianu: si eu credeam ca e de joaca... dar m-am inselat... si asa am ramas cu vreo 10 cm de coada in mana... zvarcolindu-se 5 min. nu am fost cu ea nicaieri. nu am scos-o din camera. vreau sa-i cumpar un ham (special pt ea) si s-o plimb pe afara cand se face mai cald.

#8
Paragusul

Paragusul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.12.2003
Am si eu o iguana si si-a rupt coada.

Poti sa-mi spui daca i-a crescut coada la loc?

La alte soparle creste (gusteri etc).

Pls, si-a rupt-o acum o saptamana, am bandajat-o si astept cu infrigurare daca ii creste la loc.

#9
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
hehehe... sigur ca o sa-i creasca... da' nu la fel de frumoasa...
...in vreo cateva luni va fi aproape la fel ca la inceput. aproape.

#10
Paragusul

Paragusul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.12.2003
Thanx, acum am mai citit si eu pe net si m-am linistit.
Peugeot al meu (asta e numele dragonului verde) are vreo doi ani si sper sa fie femela. Am inteles ca masculii sunt foarte agresivi (unii din ei).

#11
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
deci nici tu nu stii ce e... nasol.

#12
Zoot

Zoot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 13.03.2003
De cand am citit topicu asta am 'nebunit de cap. VREAU DOMNULE IGUANA DE AIA VERDE CA A TA. Am pus background cu ea. E fenomenala.

ce vreau sa intreb musca, e rea, agresiva sau e cuminte ? :D

cum se creste, face mizerie? trebuie sa o invatza sa isi faca nevoile ca pisicile? Miroase sau chestii de genu asta ?

Ce ma intereseaza cel mai mult daca o pot plimba cu masina pe bord sau pe scaunu din dreapta, sa nu dea reku iguana coltzu la mine in masina.

daca e cinva din cj si stie unde ash putea achizitiona un astfel de dihanie il rog sa ma contacteze.

#13
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
scuze pt delay, da' chiar am uitat de acest thread.

comportamentul ei depinde de cum o cresti: eu am crezut ca e de joaca, astea... caterinka, si o trageam de coada, o speriam... chestii pe care le-ai face unei pisici. e, animalu' asta e foarte bulangiu. tine minte si nu iarta nimic. ca sa-ti raspund la intrebare: asta a mea musca, e rea, agresiva, si nu e deloc cuminte. acuma sa nu-ti inchipui ca daca nu-i faci nimic vine si sare pa tine. da' daca-i dai destu' pa la nas, s-ar putea sa ti-l inhate. cand era mica, imi permiteam sa fac lucru asta, si tot ma durea un pic... dar acum NO WAY. are o "priza"...

de crescut se creste foarte usor. iti trebuie un acvariu si gata. sau daca vrei sa o lasi prin casa... treaba ta. nu stiu daca o poti invata ceva. mizerie nu face, numai kk. din cate am observat eu, nu prea miroase mai deloc.

nu cred ca ar avea vreo problema in ceea ce priveste plimbatul cu masina.

daca vrei sa cumperi din BWUKHALE, te pot ajuta... so, PM me.

numa' bine!

#14
kenny/southpark

kenny/southpark

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 29.05.2004
Frumos rau animalu. Vreau si eu sa imi iau o iguana verde ca a ta .. dar problema e ca sunt in craiova si nu as vrea sa ma duc pana in bucuresti sa`mi iau o iguana... daca stie cineva de unde pot sa`mi cumpar din craiova sau daca ar cineva drum din bucuresti pana in craiova il rog sa  ma ajute si pe mine. Nu exista nici un serviciu de curierat de animale ?

#15
kenny/southpark

kenny/southpark

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 29.05.2004
Am fost la un Petshop din craiova si a zis ca cele care le aduce importatoru acum sunt cam bolnave... :( vreau o iguana

#16
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
asta a mea n-are nici pa dreaq! ...si o am de mai bine de 2 ani.

#17
kenny/southpark

kenny/southpark

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 29.05.2004
Nu cica acum le`a adus cam bolnave...

#18
iguana

iguana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.06.2004
iguana e iguana ;) k orice animal! iguanele nu au fost lasate pe pamantul asta pentru a fi tzinute in casa dar din moment ce itzi iei angajamentul asta trebuie sa ai mare atentzie cu ea sa`i acorzi atentia care merita! stiti cu ce potzi sa compari o iguana intr`un fel cum ar veni cu un husky! am avut de`amandoua si amandoua is incapatzanate! :o)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate