Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Vreau sa-mi iau patine

- - - - -
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#145
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 das_d, on 17 februarie 2017 - 16:21, said:

Sunt complet incepator (am patinat de vreo 3 ori) in viata mea, dar vreau sa ma apuc. Nu vreau sa devin profesionist, intentionez sa merg 1-2 ori pe saptamana.
Nu stiu mai nimic despre patine, doar  ca cele care sunt la inchiriat sunt niste jafuri ordinare.

Voiam sa va intreb:
- recomandati pt. un incepator patine de hockey sau normale?
- ce parere aveti de astea? Ma atrage dicountul de 50%. Cum nu stiu daca si cat de des voi frecventa, nici nu vreau sa dau o avere pe ele. Alternativa ar fi la Decathlong.
Nu as da mai mult de 200 ron pe o pereche. http://www.emag.ro/p...5/pd/DKPLSYBBM/

Multumesc pt. sfaturi.

Du-te la decathlon si zi-le ca vrei Fila. Ale mele au fost 190 lei, in decembrie. Nu te prosti cu hockey... bafta!

#146
feri1979

feri1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 02.10.2012
Caut niste patine (si role, impreuna sau separat) pentru mine, marimea 42.
Nivel incepator, stabil pe gheata, fara figuri, intentionez sa le folosesc doar de dragul miscarii/distractiei (43 ani, 80kg) de cateva ori pe an.
Intai, nu prea gasesc mare lucru prin Cluj (Decathlon?) ca sa le pot incerca.
Apoi, as prefera ceva cu clapar inalt (cum se pot inchiria la patinoarul de langa Cora Cluj, adica plastic complet, cu 4 cleme), nici online n-am vazut ceva asemenator marimea 42. Mie mi s-a parut ca ma ajuta cu stabilitatea, la comoditate probabil se putea si mai bine. Inca nu-mi dau seama daca e o impresie sau chiar sunt mai stabile cele cu clapar.
Mersul cu role nu l-am incercat inca, dar am o pista in apropiere si eventual as putea sa le folosesc de 10/20 de ori pe an, tot in scop recreational.
Daca ar fi patine/role (2 in 1) ar fi excelent. Am incercat 3 perechi 2 in 1 cu marime reglabila de la Worker si unele au fost incredibil de incomode, altele ceva mai bine facute, dar mici pt 42, si nici stabilitatea piciorului nu m-a impresionat fata de patinele inchiriate (pe covor le-am incercat). Nu stiu daca toate cele 2 in 1 sunt la fel de "flimsy" sau doar cele cu marime reglabila.

Asadar sunt binevenite sfaturi in directia celor de mai sus (magazine in Cluj daca sunt, patine cu clapar inalt/stabilitate/confort, role, role 2in1), recomandari de patine si/sau role.

Edited by feri1979, 19 January 2022 - 02:51.


#147
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Pt varsta ta cauta unele cu lama mai lunga (in zona calcaiului) cum sunt cele de patinaj artistic nu de hokey/fitness. Reduci semnificativ riscul de a cadea pe spate. Din pacate ai varsta la care simti ca esti la fel ca inainte cand totul merge bine dar te faci praf cand ceva merge prost :)
Ceva in genul celor din dreapta nu din stanga din poza de mai jos

https://i.pinimg.com...6b66c1a3dfa.jpg

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate