Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Vreau sa-mi iau patine

- - - - -
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#109
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006

View Postterratec, on 25th January 2010, 10:43, said:

Mergeti la magazinul de pe Decebal. Baietii vand patine bune.  Si magazinele de sport au patine decente pentru cei care nu doresc marea performanta.
Testati, verificati, cititi pe internet.
Feriti-va de magazinele online care vand marfa dubioasa.

Marci bune: Nike, Bauer, CCM, Graf, Botas. Mai sunt si K2, reebok, Roces.
E mai ieftin sa intrebi pe forum decat sa cumperi porcarii.

  "Baietii" de la magazinul de pe Decebal sunt niste doamne foarte dragute intr-adevar, patinele sunt bune cu mici exceptii. Nu recomand Botas pentru ca: Gheata este moale, dupa 5-6 serii de patinaj apar primele zone cutate, implicit mai moi. Din constructie nu este o gheata foarte confortabila, este o adevarata aventura sa rezisti 2 ore incaltat cu ele. Lamele au un otel moale care necesita ascutire la fiecare 2-3 saptamani, lucru costisitor si mai mult decat atata,una din patine avea o lama curbata spre exterior lucru descoperit la prima ascutire. Le-am cumparat la sfarsitul lui noiembrie 2009 si dupa 2 luni de chin m-am decis sa-mi iau o pereche de patine adevarate si anume CCM Vector 08 pe care le-am termo formatat la acelasi magazin de unde le-am cumparat(nu este in Bucuresti, din pacate)!!!. Diferenta..........., INCOMPARABILA ! Botas-urile le-am facut cadou. Sfatul meu, cumparati lucruri de calitate chiar daca costa mai mult !

Despre experienta ascutitului patinelor, degeaba sunt locatii cu masini automate de ascutit patine, gen Decathlon daca nu stie nimeni sa regleze aceea masina.

Eu le ascut la Flamaropol la baietii de la inchiriat patine !


Sfat: nu cumparati patine  de pe net, mergeti la magazin si probati mai multe modele, cumparati perechea cea mai confortabila pentru picioarele dumneavoastra !

Top producatori patine: Graf, CCM-RBK, Bauer, Easton. Restul nu mai conteaza ! Nu dati cu pietre, e doar o parere !

#110
nick58

nick58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 24.04.2007

View Postterratec, on 25th January 2010, 10:43, said:

Mergeti la magazinul de pe Decebal. Baietii vand patine bune.  Si magazinele de sport au patine decente pentru cei care nu doresc marea performanta.
Testati, verificati, cititi pe internet.
Feriti-va de magazinele online care vand marfa dubioasa.

Marci bune: Nike, Bauer, CCM, Graf, Botas. Mai sunt si K2, reebok, Roces.
E mai ieftin sa intrebi pe forum decat sa cumperi porcarii.

Unde este magazinul asta pe Decebal? :confuzzled:
Multumesc!

#111
nick58

nick58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 24.04.2007
L-am gasit! :peacefingers:

#112
rms94phx

rms94phx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.11.2009
vreau si eu sa imi cumpar o pereche de patine 'de hochei' (nu cu clape , cu siret), imi puteti recomanda ceva magazine pe internet ? ( ce gasesc aici in Galati sunt ori de slaba calitate ori mici ca dimensiune.)

de asemenea m'ar interesa o pereche de patine de portar , daca gasesc in Romania sau sunt nevoie sa comand din strainatate.

multumesc

#113
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006

View Postrms94phx, on 15th November 2010, 16:15, said:

vreau si eu sa imi cumpar o pereche de patine 'de hochei' (nu cu clape , cu siret), imi puteti recomanda ceva magazine pe internet ? ( ce gasesc aici in Galati sunt ori de slaba calitate ori mici ca dimensiune.)

de asemenea m'ar interesa o pereche de patine de portar , daca gasesc in Romania sau sunt nevoie sa comand din strainatate.

multumesc



Eu mi-am luat niste CCM v08 de la un magazin din Ciuc, am mers acolo sa le formatez pe picior. Au tot ce-ti doreste inimioara  ! De seriozitate nu-ti mai spun, foarte serviabili, amabili, nota zece.
Link: http://www.kareszsport.com/

P.S. Nu face greaseala sa-ti cumperi patine fara sa le probezi. (online)
(Bafta !

#114
rms94phx

rms94phx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.11.2009

View PostAxelRo, on 17th November 2010, 18:22, said:

Eu mi-am luat niste CCM v08 de la un magazin din Ciuc, am mers acolo sa le formatez pe picior. Au tot ce-ti doreste inimioara  ! De seriozitate nu-ti mai spun, foarte serviabili, amabili, nota zece.
Link: http://www.kareszsport.com/

P.S. Nu face greaseala sa-ti cumperi patine fara sa le probezi. (online)
(Bafta !

mersi mult

#115
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Despre patinele HEAD modelul din poza de mai jos, ce parere aveti ? Vad ca recomandati numai marci de genul  Bauer ccm graf etc.

Astept un raspuns, va multumesc.

Attached Files



#116
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,483
  • Înscris: 20.10.2006
Pentru prima data in ultimii 15 ani s-a facut patinoar la mine in oras, ce as merge si eu sa incerc sa patinez, imi pare rau ca nu sunt prea mare. Pana la ce varsta se poate invata oare ? (doar just for fun, fara acrobatii) E chiar periculos ? (cum cred ai mei, de nici cat am stat in capitala nu am avut voie sa ma apropii e patine)

#117
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006

View PostLunaCrystal, on 9th December 2010, 12:48, said:

Pentru prima data in ultimii 15 ani s-a facut patinoar la mine in oras, ce as merge si eu sa incerc sa patinez, imi pare rau ca nu sunt prea mare. Pana la ce varsta se poate invata oare ? (doar just :coolspeak:  for fun, fara acrobatii) E chiar periculos ? (cum cred ai mei, de nici cat am stat in capitala nu am avut voie sa ma apropii e patine)

Varsta de la care poti merge la patinoar este de minim 4 ani. Iar varsta maxima.........cat te tin balamalele. Sunt cateva exemplare sexagenare pe patinoarele capitalei, jos palaria pentru ei, fie ca sunt incepatori sau nu. Pericolul exista......e ca in trafic, intotdeauna e de vina altul. Si pana la urma care sport nu are gradul lui de pericol ?!. Sahul poate nu e periculos, dar asta se incadreaza cu greu la categoria sport. Nu ar trebui sa-ti fie frica, este un sport extraordinar de frumos. Mai insista la parinti, dar cati ani ai pana la urma........???  Bafta !

#118
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,483
  • Înscris: 20.10.2006
Stiu ca la cam toate sporturile pericolul exista (mai practic si drumetiile din cand in cand la nivel de amator, insa pot merge destul de repede multi km pe munti, am urcat si pe varfuri/creste), insa intrebarea mea era daca e foarte periculos, gen daca incerc fara sa stiu bine ce fac risc sa ma aleg cu fracuri sau sa dau coltu ? Iar cu parintii ma refeream la trecut, acum am 24 de ani. Daca ma lasau cel mai probabil incercam cand eram mai tanar.

#119
chamonix

chamonix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 03.02.2007
Nu e tarziu niciodata sa te apuci de patinaj. Dar trebuie sa ai curaj si sa fii pregatit de acumulat vanatai.  Daca esti atent e greu sa ajungi sa iti rupi oasele :)

#120
BXBOX1979

BXBOX1979

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.11.2007
Am cumparat o pereche de patine Bauer 500 impact ,parca sunt de lemn cand le incalt(pe covor,inca nu sunt date  la gheatza) intrebarea este unde pot in Bucuresti sa le modelez pe piciorul meu si sa le ascut (undeva unde chiar fac bine treaba asta)

#121
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006

View PostBXBOX1979, on 24th December 2010, 18:07, said:

Am cumparat o pereche de patine Bauer 500 impact ,parca sunt de lemn cand le incalt(pe covor,inca nu sunt date  la gheatza) intrebarea este unde pot in Bucuresti sa le modelez pe piciorul meu si sa le ascut (undeva unde chiar fac bine treaba asta)


Mergi la Flamaropol si intreaba de Teo de la ascutit patine, sus la inchirieri, se pare ca are cineva din patinoar un cuptor de termoformatare. Dar cel mai bine vorbeste cu el. De ascutit tot la Teo. Eu le-am termoformatat la Ciuc, dupa aceea am aflat de la Teo ca este cineva si-n Bucuresti care are cuptor. Bafta !

#122
andreiro86

andreiro86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.01.2011

View PostAxelRo, on 28th December 2010, 13:22, said:

Mergi la Flamaropol si intreaba de Teo de la ascutit patine, sus la inchirieri, se pare ca are cineva din patinoar un cuptor de termoformatare. Dar cel mai bine vorbeste cu el. De ascutit tot la Teo. Eu le-am termoformatat la Ciuc, dupa aceea am aflat de la Teo ca este cineva si-n Bucuresti care are cuptor. Bafta !

Salut, imi poti zice te rog cat costa "termoformarea" ? Am vazut ca tot se vorbeste de cum se face ea, dar cat se cere pe ea?

Mersi anticipat

#123
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006

View Postandreiro86, on 10th January 2011, 09:12, said:

Salut, imi poti zice te rog cat costa "termoformarea" ? Am vazut ca tot se vorbeste de cum se face ea, dar cat se cere pe ea?

Mersi anticipat

La Ciuc era 40 lei din cate imi aduc aminte, eu am avut-o gratis pentru ca am luat patinele de la ei. La Flama nu stiu cat este, trebuie sa-l cauti pe tipul care detine cuptorul. Bafta !

#124
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009

View PostAxelRo, on 13th January 2011, 12:51, said:

La Ciuc era 40 lei din cate imi aduc aminte, eu am avut-o gratis pentru ca am luat patinele de la ei. La Flama nu stiu cat este, trebuie sa-l cauti pe tipul care detine cuptorul. Bafta !


Poti sa imi dai mai multe detalii de rog despre magazinul respectiv, cat te-au costat patinele, model?Eu am vandut patinele vechi si cand sa imi cumpar altele, stocuri goale, sezon terminat. Poate am un noroc si mai gasesc in Ciuc. Un site nu are magazinul? Ms mult!

#125
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Vezi mai sus postul #113.

#126
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Merci!O greseala de incepator, am omis sa mai caut pe pagina...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate