Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea
 Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?
 La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis
 Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 

Za Drim 2 (The Dream 2) (2006)

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
Za Drim 2 - nota mea: 7+ din 10

Este filmat cu doar cateva luni in urma si avand in vedere cum a fost realizat - adica fara bani si punand in joc doar pasiunea - exceleaza la capitolele muzica, montaj, si mai ales la scenele de lupta care sunt unice.

Pentru mine filmul asta este in primele 5-6 filme facute in Romania dupa 1990, si sunt destul de pretentios :)

Filmul se poate descarca gratuit de aici (700MB, XviD, 720x544): http://download.barl...i...68&mirror=1 Enjoy! ;) :D

Attached Files



#2
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View Postdjlyon, on Nov 19 2006, 22:05, said:

Za Drim 2 - nota mea: 7+ din 10

Este filmat cu doar cateva luni in urma si avand in vedere cum a fost realizat - adica fara bani si punand in joc doar pasiunea - exceleaza la capitolele muzica, montaj, si mai ales la scenele de lupta care sunt unice.

Pentru mine filmul asta este in primele 5-6 filme facute in Romania dupa 1990, si sunt destul de pretentios :)

Filmul se poate descarca gratuit de aici (700MB, XviD, 720x544): http://download.barl...i...68&mirror=1 Enjoy! ;) :D

ce film penal =)) =)) =))
se vede ca ii facut la noi :)

#3
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
L-am văzut. E un film făinuț, chiar dacă se mai vede pe ici-colo faptul că e făcut fără bani. Merită să îți rezervi o oră pentru a-l urmări (depinde și de dispoziție).

#4
tokyoboy

tokyoboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007
Mi-a placut partea a doua, mult peste prima: imagine, scenariu, montaj, jocul actorilor....
Asteptam partea a treia....

#5
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Facut si filmat in iasi de catre ieseni fara experienta in domeniu, creca s-a putut observa destul de bine asta...
Pentru cine stie, a fost facut in mare de niste baieti din cartierul Dacia, pe malul Bahluilui...
In mare, un film foarte prost, dar pana si cei care l-au facut recunosc asta la un moment dat punand personajul principal sa citeasca ceva de genu: "joci intr-un film prost"
Poate fi luat ca parodie, ca film independent, ca o comedie sau cum vrei altcumva...

Eu unu nu il recomand.

#6
bilder

bilder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 17.06.2007
bine, si cum il vad? linkul acela nu mai merge

#7
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Si eu ti-am zis ca nu il recomand, nu merita vazut, e o porcarie...
Dar daca nu ma crezi, cauta-l pe odc, asta daca esti din Iasi, daca nu...nu cred ca ai sa-l gasesti.

#8
tokyoboy

tokyoboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007
Il gasesti aici:

http://download.b-o....de=pro&pro=2468  , apesi "download mirror" si il salvezi in PC-ul tau.

#9
tokyoboy

tokyoboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007
Sau il poti viziona aici:

http://www.archive.org/details/ZaDrim2

#10
MassimoBoy

MassimoBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 16.07.2007

View PostM0n0, on Jan 28 2008, 23:12, said:

Facut si filmat in iasi de catre ieseni fara experienta in domeniu, creca s-a putut observa destul de bine asta...
Pentru cine stie, a fost facut in mare de niste baieti din cartierul Dacia, pe malul Bahluilui...
In mare, un film foarte prost, dar pana si cei care l-au facut recunosc asta la un moment dat punand personajul principal sa citeasca ceva de genu: "joci intr-un film prost"
Poate fi luat ca parodie, ca film independent, ca o comedie sau cum vrei altcumva...

Eu unu nu il recomand.
Fa si tu un film,macar ca asta sau mai bun,si dupa aia sa vedem cum critici chestia asta...Cand o sa faci un film fara bani,fara nimic, doar improvizat, atunci sa ni-l arati si noua , celor care nu ni-l recomanzi!

OT: E mai bun ca primul,normal :lol: in primul nici nu vorbeau personajele...

Edited by MassimoBoy, 04 February 2008 - 00:26.


#11
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
l-am vazut si eu...

e un fel de parodie...nu stiu daca merita sa l vedeti dar eu ii felicit pe baieti ca au incercat...intr'adevar e greu fara bani sa faci ceva...dar consider ca nu au facut asta pentru bani asa ca ...felicitari

Edited by jamalex2000, 04 February 2008 - 00:31.


#12
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Bă, da te nerecomandatul ăsta că acum îl downloadez și nu-mi merge prea bine netul (50KBps) și până se termină o să-mi piară cheful  :angry:

#13
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
ze horror... ze horror...

#14
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Hehehe... tocmai l-am văzut și eu în cele din urmă. Ce să spun... Mi-a plăcut; nu mă așteptam să fie chiar așa de fain.
Felicitări realizatorilor :coolspeak: :first:

Edited by 4nDr3i, 04 February 2008 - 19:17.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate