Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Za Drim 2 (The Dream 2) (2006)

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
Za Drim 2 - nota mea: 7+ din 10

Este filmat cu doar cateva luni in urma si avand in vedere cum a fost realizat - adica fara bani si punand in joc doar pasiunea - exceleaza la capitolele muzica, montaj, si mai ales la scenele de lupta care sunt unice.

Pentru mine filmul asta este in primele 5-6 filme facute in Romania dupa 1990, si sunt destul de pretentios :)

Filmul se poate descarca gratuit de aici (700MB, XviD, 720x544): http://download.barl...i...68&mirror=1 Enjoy! ;) :D

Attached Files



#2
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View Postdjlyon, on Nov 19 2006, 22:05, said:

Za Drim 2 - nota mea: 7+ din 10

Este filmat cu doar cateva luni in urma si avand in vedere cum a fost realizat - adica fara bani si punand in joc doar pasiunea - exceleaza la capitolele muzica, montaj, si mai ales la scenele de lupta care sunt unice.

Pentru mine filmul asta este in primele 5-6 filme facute in Romania dupa 1990, si sunt destul de pretentios :)

Filmul se poate descarca gratuit de aici (700MB, XviD, 720x544): http://download.barl...i...68&mirror=1 Enjoy! ;) :D

ce film penal =)) =)) =))
se vede ca ii facut la noi :)

#3
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
L-am văzut. E un film făinuț, chiar dacă se mai vede pe ici-colo faptul că e făcut fără bani. Merită să îți rezervi o oră pentru a-l urmări (depinde și de dispoziție).

#4
tokyoboy

tokyoboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007
Mi-a placut partea a doua, mult peste prima: imagine, scenariu, montaj, jocul actorilor....
Asteptam partea a treia....

#5
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Facut si filmat in iasi de catre ieseni fara experienta in domeniu, creca s-a putut observa destul de bine asta...
Pentru cine stie, a fost facut in mare de niste baieti din cartierul Dacia, pe malul Bahluilui...
In mare, un film foarte prost, dar pana si cei care l-au facut recunosc asta la un moment dat punand personajul principal sa citeasca ceva de genu: "joci intr-un film prost"
Poate fi luat ca parodie, ca film independent, ca o comedie sau cum vrei altcumva...

Eu unu nu il recomand.

#6
bilder

bilder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 17.06.2007
bine, si cum il vad? linkul acela nu mai merge

#7
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Si eu ti-am zis ca nu il recomand, nu merita vazut, e o porcarie...
Dar daca nu ma crezi, cauta-l pe odc, asta daca esti din Iasi, daca nu...nu cred ca ai sa-l gasesti.

#8
tokyoboy

tokyoboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007
Il gasesti aici:

http://download.b-o....de=pro&pro=2468  , apesi "download mirror" si il salvezi in PC-ul tau.

#9
tokyoboy

tokyoboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007
Sau il poti viziona aici:

http://www.archive.org/details/ZaDrim2

#10
MassimoBoy

MassimoBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 16.07.2007

View PostM0n0, on Jan 28 2008, 23:12, said:

Facut si filmat in iasi de catre ieseni fara experienta in domeniu, creca s-a putut observa destul de bine asta...
Pentru cine stie, a fost facut in mare de niste baieti din cartierul Dacia, pe malul Bahluilui...
In mare, un film foarte prost, dar pana si cei care l-au facut recunosc asta la un moment dat punand personajul principal sa citeasca ceva de genu: "joci intr-un film prost"
Poate fi luat ca parodie, ca film independent, ca o comedie sau cum vrei altcumva...

Eu unu nu il recomand.
Fa si tu un film,macar ca asta sau mai bun,si dupa aia sa vedem cum critici chestia asta...Cand o sa faci un film fara bani,fara nimic, doar improvizat, atunci sa ni-l arati si noua , celor care nu ni-l recomanzi!

OT: E mai bun ca primul,normal :lol: in primul nici nu vorbeau personajele...

Edited by MassimoBoy, 04 February 2008 - 00:26.


#11
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
l-am vazut si eu...

e un fel de parodie...nu stiu daca merita sa l vedeti dar eu ii felicit pe baieti ca au incercat...intr'adevar e greu fara bani sa faci ceva...dar consider ca nu au facut asta pentru bani asa ca ...felicitari

Edited by jamalex2000, 04 February 2008 - 00:31.


#12
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Bă, da te nerecomandatul ăsta că acum îl downloadez și nu-mi merge prea bine netul (50KBps) și până se termină o să-mi piară cheful  :angry:

#13
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
ze horror... ze horror...

#14
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Hehehe... tocmai l-am văzut și eu în cele din urmă. Ce să spun... Mi-a plăcut; nu mă așteptam să fie chiar așa de fain.
Felicitări realizatorilor :coolspeak: :first:

Edited by 4nDr3i, 04 February 2008 - 19:17.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate