Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

2014 Audi A6 Avant - Upgrade la sistem audio?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
zalmoxis91

zalmoxis91

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.09.2022
Am versiunea de baza care mi se pare ca suna de parca ar fi venit de pe o Dacie. Voi ce sisteme ati recomanda? Si cat v-a luat un service ca sa faca manopera daca ati apelat la ei.

Mersi mult!

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu cred ca o sa primesti raspuns aici. Depinde ce asteptari ai, nu are cum sa sune rau si sistemul entry de fabrica, tot ai vreo 8 boxe. Intra pe forumul Audi si intreaba acolo sau intreaba la baietii ce se ocupa cu upgradeuri audio la masini.

#3
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,076
  • Înscris: 02.09.2009

View PostTruculMagic, on 22 septembrie 2022 - 21:51, said:

Nu cred ca o sa primesti raspuns aici. Depinde ce asteptari ai, nu are cum sa sune rau si sistemul entry de fabrica, tot ai vreo 8 boxe. Intra pe forumul Audi si intreaba acolo sau intreaba la baietii ce se ocupa cu upgradeuri audio la masini.
Omu" nu are ce face cu banii sau se plictiseste.
Eu am pe masina 9+1 din fabrica,se gaseste unul sa imi zica ca el ar putea sa faca ceva mult mai tare,stai cuminte pustiule ca nu ma intereseazaPosted Image

#4
zalmoxis91

zalmoxis91

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.09.2022

View PostTruculMagic, on 22 septembrie 2022 - 21:51, said:

Nu cred ca o sa primesti raspuns aici. Depinde ce asteptari ai, nu are cum sa sune rau si sistemul entry de fabrica, tot ai vreo 8 boxe. Intra pe forumul Audi si intreaba acolo sau intreaba la baietii ce se ocupa cu upgradeuri audio la masini.
Sincer nici eu nu ma asteptam, nu stiu ce are. Poate am noroc si aflu un raspuns de aici, daca nu merg unde ai sugerat. Mersi!

View Postflorinellll, on 23 septembrie 2022 - 06:49, said:

Omu" nu are ce face cu banii sau se plictiseste.
Eu am pe masina 9+1 din fabrica,se gaseste unul sa imi zica ca el ar putea sa faca ceva mult mai tare,stai cuminte pustiule ca nu ma intereseazaPosted Image
Tu vii aici sa spui ca nu ti-ai schimba sistemu de parca te-a bagat cineva in seama insistand ca sa faci asta. Daca nu te intereseaza poate era mai bine sa stai in banca ta :)

#5
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007
Abia ai luat masina sh si nu esti multumit de sunet? Sau o ai de noua si sunetul a sunat prost de prima data?

#6
zalmoxis91

zalmoxis91

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.09.2022

View Postxew, on 24 septembrie 2022 - 08:04, said:

Abia ai luat masina sh si nu esti multumit de sunet? Sau o ai de noua si sunetul a sunat prost de prima data?
Abia am luat-o SH si suna la fel daca nu mai prost decat un Seria 3 din 2004 (cu Harman Kardon).

#7
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,215
  • Înscris: 24.07.2022
umbla pe la setari, o fi setat prost. si incearca cu un cd cumparat pt calitatea sunetului si efecte..

#8
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007
Umbla la setari, poate a avut probleme cu bateria si s-au resetat setarile. Daca e ok si tot se aude naspa, mergi la un atelier cu montaj alarme/boxe sau umbla tu daca te pricepi, poate masina a avut interventii in service cu panouri usi date jos, deconectat conectori oem, sau poate a suferit interventii pe parte de audio si meseriasii au pus firele de + la -. Cu panourile date jos vezi daca ai difuzoare oem, ar trebui sa fie prinse in nituri. Vezi daca se aude bine pe bucati, stinga fata, apoi dreapta fata, apoi stinga spate, apoi dreapta spate. daca e ok pe bucati si per total se aude naspa, ai cel putin un + la - si trebuiesc refacute legaturile.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate