Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Predator(Prey) 2022

- - - - -
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#1
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
De data asta Predator a decis sa vaneze o luptatoare nativ-americana in perioada revolutiei americane.  

In mod normal daca indienii intalneau un Predator l-ar fi considerat un spirit malefic si fugeau de mancau pamantul. Dar in plina pandemie woke conflictul dintre civilizatia de  vanatori-culegatori si civilizatia spatiala mai mult ca sigur se va incheia cu victoria primitivilor. Se pare ca indienii se descurca cu Predators dar nu si cu colonistii americani.

#2
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Nu ramasese povestea cu hibridul ala de predator-alien?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7HGqcifonvs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,763
  • Înscris: 01.10.2002
Cred ca va fi un film fain, la fel ca si celelalte filme din serie.

#4
adds

adds

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 08.10.2007
Seria a fost distrusa din 2018, odata cu filmul scos atunci(The Predator). Sincer, n-as fi crezut ca vor mai face unul.

#5
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Shit, nici nu am stiut ca exista asta din 2018. Ala din 2010 Predators a fost acceptabil.

#6
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.09.2021
Puteți să mă ostracizați dar mie mi-au plăcut toate filmele din seria Predator, chiar și ultimul... bine, al doilea e preferatul meu, dar m-am bucurat și de celelalte...

#7
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
scena mea preferata din Predator (nu stiu cate serii sunt, eu vorbesc de originalul cu Arnold) e asta cu indianul
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TU7CDejp6Lw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Vom vedea ce iasa. Nu ma deranjeaza ca personaju' principal bad-ass ii o femeie, nu cred ca are cineva comentarii vis-a-vis de Ripley de exemplu. Si nu-i prima oara cand in universu' "Predator" actiunea are loc 100+ ani in urma. Tineti minte sfarsitu' din "Predator 2" cand predatoru' ii da personajului lu' Danny Glover un pistol vechi? Pe ala ii gravat "Raphael Andolini 1715", si Raphael Andolini ii un personaj din niste benzi desenate, un pirat care lupta impreuna cu un predator impotriva propriului echipaj.
Astea fiind spuse, nu cred ca filmu' o sa fie prea reusit. Sper din tot sufletu' sa ma insel si universu' "Predator" sa se relanseze, da' nu asta pare sa fie trendu'.

#9
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Problema este ca oricat de naspa a fost ala 2018 a avut o idee buna - Armura predator killer.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/U_Nj_wUb6Sw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ala din 2004 avea o faza la final cu un predator/alien hibrid.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oh4GYHtq2hY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Deci idei bune au fost cateva.

#10
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016

View Postadds, on 18 mai 2022 - 10:15, said:

Seria a fost distrusa din 2018, odata cu filmul scos atunci(The Predator). Sincer, n-as fi crezut ca vor mai face unul.

Eu le/am cumparat pa toate si uneori le urmaresc in reluare la reluare pa DVD.
Uneori mai privesc la îmbârligătura aceea numita AVP, Alien vs. Predator deoarece am ramas mare fan Sanaa Lathan/Alexa Woods.
Uneori si in nemernicia mea mai privesc la primele doua (1987 si 1990) cand mai sunt difuzate la TV, ma uit asa cu reclame cu tot, o bere fara alcool si ceva popcorn, parca ma intorc inapoi, inapoi in timp.
Nici NU! vreau sa ma gandesc cum ar exista o situatiune prin care sa poti merge la mall? sa bage o cinemateca Predator!
Daca ma uit asa mai atent la carcase: la si pe prapadenia aceea din 2018 cam se depune praful deoarece nu am desigilat cutia.La acela din 2010 privesc mereu ... Brody, prapaditul acela din 70's Show, Thoper Grace, Goggins dar mai ales: Fishburne, Trejo si Ozawa, peste tot si toate insa la Isabelle/Alice Braga.
Royce are un AA-12, Nikolai are o M134 Minigun, Cuchillo dispune de un Heckler & Koch MP5K iar Isabelle, ah Isabelle manuieste magistral o Blaser R93!
Este si se prezinta o situatiune exemplara: Isabelle mai detine si un Heckler & Koch HK45C iar Hanzo un Beretta 92FS Inox iar cand apare Berserker Predator, AKA Mr. Black pa tema lui Alan Sivestri si muzica lui John Debney! este spectacol total.
Da si desigur exista o seama destul de mare de stimabili care nu consimte la aceasta productie/serie (2010) din franciza insa noi o consideram sublima.Daca se opreau acilea ? Da! asta este ...

Asa: 20th Century Studios a anunțat astăzi (16.05.2022) că thrillerul său de acțiune Prey, care marchează cea mai nouă intrare în franciza Predator, va debuta exclusiv pe Hulu în S.U.A. pe 5 august, urmând ca Star+ Original în America Latină și ca Star Original pe Disney+ în toate celelalte teritorii.

#11
adds

adds

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 08.10.2007

View Postedy_wheazel, on 18 mai 2022 - 15:44, said:

Vom vedea ce iasa. Nu ma deranjeaza ca personaju' principal bad-ass ii o femeie, nu cred ca are cineva comentarii vis-a-vis de Ripley de exemplu. .

Nu poti compara caracterul Ripley cu eroinele actuale. Tu ai vazut ce constructie fina a personajului a avut Ripley? Sau Sarah Conner? Probabil acum e considerat obsolete modul acesta de empatizare cu personajul principal, acum nu ne mai pasa de nici unul prezentat in filmele actuale. Un robot ar putea inlocui actorii fara mari probleme.

View Postadisluc, on 18 mai 2022 - 22:59, said:

Eu le/am cumparat pa toate si uneori le urmaresc in reluare la reluare pa DVD.
Uneori mai privesc la îmbârligătura aceea numita AVP, Alien vs. Predator deoarece am ramas mare fan Sanaa Lathan/Alexa Woods.
Uneori si in nemernicia mea mai privesc la primele doua (1987 si 1990) cand mai sunt difuzate la TV, ma uit asa cu reclame cu tot, o bere fara alcool si ceva popcorn, parca ma intorc inapoi, inapoi in timp.
Nici NU! vreau sa ma gandesc cum ar exista o situatiune prin care sa poti merge la mall? sa bage o cinemateca Predator!
Daca ma uit asa mai atent la carcase: la si pe prapadenia aceea din 2018 cam se depune praful deoarece nu am desigilat cutia.La acela din 2010 privesc mereu ... Brody, prapaditul acela din 70's Show, Thoper Grace, Goggins dar mai ales: Fishburne, Trejo si Ozawa, peste tot si toate insa la Isabelle/Alice Braga.
Royce are un AA-12, Nikolai are o M134 Minigun, Cuchillo dispune de un Heckler & Koch MP5K iar Isabelle, ah Isabelle manuieste magistral o Blaser R93!
Este si se prezinta o situatiune exemplara: Isabelle mai detine si un Heckler & Koch HK45C iar Hanzo un Beretta 92FS Inox iar cand apare Berserker Predator, AKA Mr. Black pa tema lui Alan Sivestri si muzica lui John Debney! este spectacol total.
Da si desigur exista o seama destul de mare de stimabili care nu consimte la aceasta productie/serie (2010) din franciza insa noi o consideram sublima.Daca se opreau acilea ? Da! asta este ...

Asa: 20th Century Studios a anunțat astăzi (16.05.2022) că thrillerul său de acțiune Prey, care marchează cea mai nouă intrare în franciza Predator, va debuta exclusiv pe Hulu în S.U.A. pe 5 august, urmând ca Star+ Original în America Latină și ca Star Original pe Disney+ în toate celelalte teritorii.

Mi-a placut maxim Brody in rol, nu am crezut ca ma va face sa-l compar cu Arnold, dar a reusit. Bine, am si o slabiciune pentru Adrien Brody...

#12
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View Postadds, on 19 mai 2022 - 11:10, said:

Nu poti compara caracterul Ripley cu eroinele actuale. Tu ai vazut ce constructie fina a personajului a avut Ripley? Sau Sarah Conner? Probabil acum e considerat obsolete modul acesta de empatizare cu personajul principal, acum nu ne mai pasa de nici unul prezentat in filmele actuale. Un robot ar putea inlocui actorii fara mari probleme.

Tocmai de aia presimt ca asta o sa fie fail. Scenariu' a fost scris in perioada de "glorie" a personajelor ce voiau sa intruchipeze femei puternice insa nu era nici o miza acolo, practic orice obstacol era depasit cu usurinta din start, evolutie zero.
Oare de ce nu pot sa faca astia femeile puternice ca-n "The Expanse" de exemplu? Ii drept, vorbim de un serial unde ai mai mult timp sa le dezvolti, da' acolo sunt cat se poate de naturale, fara a fi nimic fortat. Castiga, pierd, invata, evolueza. Femeie puternica politician? Avasarala era miez! Femeie puternica la propriu? Pai punem o actrita de 1.80 originala din Samoa care cu pregatirea militara din rol n-ai dubii ca te rupe pe genunchi. Femeie pirat puternica? Nu cred ca era cineva cine nu tinea cu Drummer!

Si mie mi-a placut Predators din 2010, mi se pare ca toti actorii joaca bine si sunt potriviti pentru rol, desi trebuie sa recunosc ca de Brody aveam niste reticente inainte sa-l vad, nu prea imi iesea mie "Pianistul" sau personaju' din "The Jacket" pă rol de badass.

#13
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012

View PostBursul, on 18 mai 2022 - 10:31, said:

Shit, nici nu am stiut ca exista asta din 2018. Ala din 2010 Predators a fost acceptabil.


Parca nu prea mai sunt actori negri buni. Si de aceea ne vine greata cand vedem ca tot baga actori negri prin filme.

Inainte un film cu Denzel, Jamie Fox, Samuel L. Jackson, Wesley Snipes era o placere sa-l privesti. Daca actorul e bun, te doare la banana ce culoare, rasa, nationalitate are.
Giancarlo Esposito mi se pare  cel puțin la nivelul lor dacă nu peste.

Edited by iulian_k, 22 May 2022 - 21:27.


#14
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WhD3xAIZzeg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Foarte inventivi indienii aia. Ma mir ca le-au tras-o albii.

#16
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,934
  • Înscris: 11.07.2016
Din toata cultura mea generala, nu tin minte ca femeile indiene sa fie razboinice si/sau vanatorese....
Parca si pocahontas nu prea "lucra" cu armele.
Dar astia reinventeaza istoria...
Filmul va fi usurel, cu efecte speciale faine, de vazut daca nu ai ce face.
O sa incerc sa-l vad, dar o sa ma uit la el ca la un desen animat, fara pretentii.

#17
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
4 zile pana la premiera ...
Stimabili de la 20th Century Studios au lansat un Legacy Featurette pt. Predator 5.

Spoiler

Prey | Legacy Featurette | Hulu
01.08.2022
sursa: 20th Century Studios youtube.com

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/p6mihTmEuD8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by adisluc, 01 August 2022 - 23:20.


#18
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018

View Postadisluc, on 01 august 2022 - 23:18, said:

„Prey” este regizat de....

In afara de Jungle Cruise(care a avut ~10 producers) restul filmelor sunt mediocre sau slabe.

Chiar daca ar gasi producatori si regizori talentati nu prea au cu ce sa lucreze. Faceti Predator dar cu indieni. Bine, facem cu indieni, il luam pe Sitting Bull, Crazy Horse si Geronimo, ii punem in echipa ca si in primul film, ultimul supravietuitor il omoara pe Predator, o salveaza Pocahontas si scapa pe un mustang inainte sa explodeze Predatorul.  Ah, nu, nu asa, suntem in 2022, Pocahontas este eroul principal.

Acum serios vorbind, ce regizor sau producator serios ar accepta sa lucreze la asa film?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate