Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Mouse hama tilt scrol

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
dutzulica

dutzulica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 20.12.2007
Sal, de cateva luni am Hama MW-900
https://www.emag.ro/...a/pd/DT01XYMBM/
El are functie de tilt scroll/tilt click la rotita de scroll, dar nu reusesc sa-l fzc sa mearga. I-am instalat softul de pe site, dar e foarte basic, are o singura optiune pt activarea celor 2 butoane forward back de pe laterala. L-am testat doar pe desktop win10.  Este primul meu mouse cu functia asta, stie cnv cum trebuie sa mearga? Ori m-am pricopsit eu cu unul defect?

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Merge doar cand ai afisata bara de derulare pe orizontala a unei pagini web sau aplicatii. Asa e la orice mouse cu functia asta.
Micsoreaza fereastra browserului pana cand iti apare bara de derulare pe orizontala si o sa vezi ca merge functia.

Edited by Hider141, 28 September 2021 - 08:06.


#3
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020
Functia tilt scroll este activa doar cand fereastra permite scroll stanga-dreapta si sus-jos

Daca esti in chrome, deshide o pagine, si pe aceasta daca vrei => apasa F12, iti deschide inspect element => dupa aceea apasa CTRL + Shift + M, selectezi resposive in loc de telefonul care apare acolo, si incearca cateva rezolutii, unde ai scroll sus-jos stanga dreapta iti testezi scroll tiltul

#4
dutzulica

dutzulica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 20.12.2007
Am incercat doar in word si Notepad, dar nimic. Ce ma face pe mine sa cred ca e defect e faptul ca am incercat sa fac remap la butoanele mouseului in Xmouse si desi are optiune inclusiv pt tilt wheel, tot n-a mers. Nici forward & back n-au mers pana nu le-am activat din softul lui. Si am verificat sa fiu sigur ca am downloadat versiunea pt modelul meu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate