Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Samsung Galaxy Tab S7 & S7+ (11" și 12.4")

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#19
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
A venit tableta. Nu am ce să zic, totul este la superlativ pe ea.
Dezamăgitor încărcătorul de doar 15w și cu port USB normal pe încărcător. Cred că merita măcar un încărcător de 25w cu port USB-C. Tableta suportă până la 45w pe încărcare.
Este super ok, se mișcă doar în modul rachetă. Este și firesc la cei 5200 de lei pe care îi cer cei de la Samsung.

#20
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Ce varianta ai luat? Încărcătorul(45w) din păcate te pune sa îl cumperi separat, neserioși.

Se pare ca Tab S6 și 7 o sa aibă 3 ani de update-urile la versiuni de Android

Samsung promises Galaxy owners three generations of Android updates
https://www.techspot...id-updates.html

#21
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Am luat varianta de top. Cu 5G 12,4 display,etc.

#22
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Ai ocazia sa faci niste teste Snapdragon 865 vs Exynos 990 ...

Nu prea inteleg de unde diferenta de 1000 lei intre vers. WiFi si 5G ... a da Apple.

#23
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
Ma gandeam si eu sa-mi iau un s7 sau s7 plus. Pe langa, ca mi se par prea scumpe ambele, merita 1000 lei diferenta pt s7 plus? inafara de ecran un pic mai mare si amoled nu sunt diferente,  performanta e la fel. Bine, normal ca as vrea sa i-au varianta cea mai buna smechera dar nu cred ca merita diferenta de bani.
Sau in loc de s7 mai bine us s6? ecran mai bun dar procesorul un pic mai lent. Mai astept sa apara review-uri si comparatii, poate mai scad si preturile.

#24
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Depinde și ce nevoi ai.

#25
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
Pt nevoile mele probabil s6 lite ar fi suficient dar as vrea sa ma tina mult timp. Cine astie cand/daca mai cupar alta tableta. Si nici nu as vrea dupa cateva luni sa inceapa sa sacadeze. Stiu ca la samsung se intampla asta decat daca cumperi modelul cel mai scump.

#26
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
S7+ este cu Snapdragon. Nu ar trebui să fie probleme.

#27
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Forjată la maxim abia se simte puțin cald în zona procesorului. Nu îmi dau seama exact, dar cred că datorita dimensiunilor foarte mari căldura este disipată foarte bine și procesorul pur și simplu zburdă.
Bateria ține la greu. Este o sculă cu adevărat orientată spre zona de utilizare intensivă/profesională.
Efectiv o consider tableta/device-ul, perfect. Pur și simplu androidul și aplicațiile ar trebui să se ridice la nivelul ei.

#28
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
Un DEX sau un DOOM costa impreuna sub 200 de lei, asa ca eu i-as recomanda cu caldura si asa ceva, poate nu va mai mutila in halul asta limba romana!

#29
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Ca si 2in1 si inlocuitor de laptop eu unu prefer un Surface Pro sau Surface Book nu improvizatii de OS indiferent cu sunt de la Apple sau de la Google (Samsung).
S7+ este clar de departe cea mai buna tableta cu Android problema la Samsung este OS  si implicit aplicatiile care sunt departe de ce ofera Apple pe un ipad Pro. Preturile au ajuns deja in gama ipad Pro.
@Smarty In ce priveste pretul asa cum am scris mai sus imi scapa si mie cum au ajuns la 1000 lei in plus pentru modulul de date 5G. Poti linistit daca ai banii si vrei o tableta mai mare orientata spre consum sa mergi pe S7+ cu Wifi . Daca ti-se pare mare pretul/tableta cauta un S6 modelul fiind EOL ma astept sa mai vedem reduceri la el. Datorita displayului AMOLED S6-le e o varianta de preferat vs S7 mai ales daca o gasesti si la un pret sensibil mai mic decat S7-le.

Edited by MD, 22 August 2020 - 17:39.


#30
alex_rom

alex_rom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 17.02.2019
Pe langa ecran AMOLED mai mare si baterie mai mare, am observat din review-uri ca S7+ este putin mai subtire si sunetul este ceva mai bun fata de varianta S7. Si inca ceva: doar S7+ beneficiaza de HDR in Netflix. Cam asta reprezinta diferenta de 1000 de RON (poate mai sunt si alte mici detalii). Daca merita sau nu, este discutabil.
Asteptam sa le vedem in magazine si atunci le vom putea compara si alege unul din ele. Sau S6, de ce nu...?

#31
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Eu zic că ori iei Tab S6 ori Tab S7+, S7 nu merita.
Windows-ul e bun pe desktop sau laptop pe tableta nu e bun.
Am iPad Air 3 de 256 și nu merita pe partea de multimedia cu toate aplicațiile si optimizările..



Am vrut să returnez iPad-ul  și să revin la Tab S6 dar nu am mai putut pentru că am activat-o.
Cum am ajuns la iPad ? Am vrut să vad cum e iOS-ul și tot hype-ul Apple fiind utilizator de Windows și Android.

Apple are produse bune dar plătești prea mult marca.

Edited by Papillon_, 22 August 2020 - 21:57.


#32
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Diferenta de 1000 lei este intre S7+ Wifi si S7+ 5G (SM-T970, SM-T976B) . Cele 2 modele sunt identice in specificatii singura diferenta este prezenta modulului 5G.

Da Win e bun pe laptop asta ziceam si eu, cine vrea un inlocuitor de laptop si ocazional tableta ... Surface. Cine vrea tableta pentru consum media si ocazional/rar inlocuitor de laptop poate lua si ipad Pro si un Samsung S, S7+ chiar.Ideal ar fi un Surface Pro, un ipad Pro si un tab S doar sa ai timp sa stai cu nasul in toate 3 (ignoram sigur aspectul financiar).
Husa cu tasta pentru S7+ este si ea ... doar 1100 lei deci din nou la pret Apple - Smart Keyboard Folio pentru ipad Pro de 12.9".

La Apple pe langa aplicatii stiu ca OS-ul va fi tot timpul actualizat la zi cativa ani buni , Samsung desi se lauda ca va actualiza S6 si S7 3 ani update-urile dupa cum bine stim sunt putine, nici macar actualizarile de securitate nu le-au mentinut lunar asa cum au facut la telefonale de top, la tab S6 au facut un update la 4-5 luni.

Edited by MD, 22 August 2020 - 23:46.


#33
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Nu exista înlocuitor adevărat hardware/software pe aplicații profesionale la laptop cu Windows sau Mac OS. De jocurile numai vorbesc aici Windows-ul si consolele fac legea.
Tabletele sunt o alternativa dar au limitări hardware/software. Pe partea de multimedia/notite/office un tab S6/S7+ e super.

Surface nu merita hardware slab la pret umflat.

#34
FilipBv

FilipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 18.11.2013
A primit cineva tableta la precomenzi de la.eMag?


precomenzile

scuze

#35
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Eu am luat-o de la samsungmobilestore.ro. Am comandat-o și am primit-o a doua zi.

#36
FilipBv

FilipBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 18.11.2013
Dacă știam luam și eu asa...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate