Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Lac pentru lavabila ?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
larahau

larahau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 18.11.2009
Am zugravit un perete cu vopsea lavabila StoColor System (cod culoare 35442 ) . Culoarea este mai inchisa se usuca mat si are un aspect catifelat. Arata foarte bine dar in momentul cand dau cu degetul pe perete ramane o urma albicioasa. Am sunat la STO si am intrebat daca exista ceva lac sau o solutie de impermeabilizare sau de protectie - mi-au spus ca nu exista asa ceva si ca este normal ca la nuantele inchise sa apara aceste urme la atingere. Mi-au recomandat sa sterg usor cu o carpa umeda...:(

Stiti cumva daca exista vreun lac/lazura/amorsa/e.t.c. pentru a proteja aceasta vopsea sa nu mai apara aceste urme?

Merci.

#2
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Păi odată ce aia ți au spus că nu există în condițiile în care interesul lor e sa și vândă marfa....

#3
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Chiar daca exista, s-ar putea sa nu fie compatibil cu vopseaua ta.
Cred ca, cauti ceva in genul asta http://polifarbero.r...de-perete_79853

Edited by bobocul, 06 May 2019 - 14:20.


#4
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

 larahau, on 06 mai 2019 - 13:19, said:

Am zugravit un perete cu vopsea lavabila StoColor System (cod culoare 35442 ) . Culoarea este mai inchisa se usuca mat si are un aspect catifelat. Arata foarte bine dar in momentul cand dau cu degetul pe perete ramane o urma albicioasa. Am sunat la STO si am intrebat daca exista

Merci.

    Nu exista ! Data viitoare cumpara vopsea de calitate care nu se ia pe maini.


#5
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

 larahau, on 06 mai 2019 - 13:19, said:

... Culoarea este mai inchisa se usuca mat si are un aspect catifelat. Arata foarte bine dar in momentul cand dau cu degetul pe perete ramane o urma albicioasa. ...
E corect. Exact ca la un material de catifea!

#6
larahau

larahau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 18.11.2009

 cspot, on 06 mai 2019 - 18:22, said:

Nu exista ! Data viitoare cumpara vopsea de calitate care nu se ia pe maini.

Pai daca STO nu e de calitate atunci care e? Kober?

Si apropo...ai inteles gresit - vopseaua nu se ia pe maini, e invers, raman urme de degete pe vopsea pentru ca e mata cred.

Edited by larahau, 06 May 2019 - 21:26.


#7
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Se vede calitatea , tocmai ce se văita !
Savana cu teflon , bate la cur multe vopsele , dar nu este de fițe ...ci doar pt cunoscători !

#8
larahau

larahau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 18.11.2009
Propun sa ramanem pe subiect. Singurul care a dat un raspuns concret a fost Bobocul restul raspunsurilor sunt "balast". No offence!

#9
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Subiectul este că acest tip de " finisaj " este o porcărie .Dar puteți să vă bateți joc de casele voastre

#10
LeoEu

LeoEu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 04.09.2015

View Postlarahau, on 06 mai 2019 - 13:19, said:

Am zugravit un perete cu vopsea lavabila StoColor System (cod culoare 35442 ) . Culoarea este mai inchisa se usuca mat si are un aspect catifelat. Arata foarte bine dar in momentul cand dau cu degetul pe perete ramane o urma albicioasa. Am sunat la STO si am intrebat daca exista ceva lac sau o solutie de impermeabilizare sau de protectie - mi-au spus ca nu exista asa ceva si ca este normal ca la nuantele inchise sa apara aceste urme la atingere. Mi-au recomandat sa sterg usor cu o carpa umeda...Posted Image

Stiti cumva daca exista vreun lac/lazura/amorsa/e.t.c. pentru a proteja aceasta vopsea sa nu mai apara aceste urme?

Merci.
Pe Vopseaua mata nu raman urme sau pete Eu am dat cu Aeria Gold all-inclusive a iesit perfect culoarea, peretele  e matasos  si nu se pateaza cand ating.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate