Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Lac pentru lavabila ?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
larahau

larahau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 18.11.2009
Am zugravit un perete cu vopsea lavabila StoColor System (cod culoare 35442 ) . Culoarea este mai inchisa se usuca mat si are un aspect catifelat. Arata foarte bine dar in momentul cand dau cu degetul pe perete ramane o urma albicioasa. Am sunat la STO si am intrebat daca exista ceva lac sau o solutie de impermeabilizare sau de protectie - mi-au spus ca nu exista asa ceva si ca este normal ca la nuantele inchise sa apara aceste urme la atingere. Mi-au recomandat sa sterg usor cu o carpa umeda...:(

Stiti cumva daca exista vreun lac/lazura/amorsa/e.t.c. pentru a proteja aceasta vopsea sa nu mai apara aceste urme?

Merci.

#2
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Păi odată ce aia ți au spus că nu există în condițiile în care interesul lor e sa și vândă marfa....

#3
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Chiar daca exista, s-ar putea sa nu fie compatibil cu vopseaua ta.
Cred ca, cauti ceva in genul asta http://polifarbero.r...de-perete_79853

Edited by bobocul, 06 May 2019 - 14:20.


#4
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

 larahau, on 06 mai 2019 - 13:19, said:

Am zugravit un perete cu vopsea lavabila StoColor System (cod culoare 35442 ) . Culoarea este mai inchisa se usuca mat si are un aspect catifelat. Arata foarte bine dar in momentul cand dau cu degetul pe perete ramane o urma albicioasa. Am sunat la STO si am intrebat daca exista

Merci.

    Nu exista ! Data viitoare cumpara vopsea de calitate care nu se ia pe maini.


#5
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

 larahau, on 06 mai 2019 - 13:19, said:

... Culoarea este mai inchisa se usuca mat si are un aspect catifelat. Arata foarte bine dar in momentul cand dau cu degetul pe perete ramane o urma albicioasa. ...
E corect. Exact ca la un material de catifea!

#6
larahau

larahau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 18.11.2009

 cspot, on 06 mai 2019 - 18:22, said:

Nu exista ! Data viitoare cumpara vopsea de calitate care nu se ia pe maini.

Pai daca STO nu e de calitate atunci care e? Kober?

Si apropo...ai inteles gresit - vopseaua nu se ia pe maini, e invers, raman urme de degete pe vopsea pentru ca e mata cred.

Edited by larahau, 06 May 2019 - 21:26.


#7
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Se vede calitatea , tocmai ce se văita !
Savana cu teflon , bate la cur multe vopsele , dar nu este de fițe ...ci doar pt cunoscători !

#8
larahau

larahau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 18.11.2009
Propun sa ramanem pe subiect. Singurul care a dat un raspuns concret a fost Bobocul restul raspunsurilor sunt "balast". No offence!

#9
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Subiectul este că acest tip de " finisaj " este o porcărie .Dar puteți să vă bateți joc de casele voastre

#10
LeoEu

LeoEu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 04.09.2015

View Postlarahau, on 06 mai 2019 - 13:19, said:

Am zugravit un perete cu vopsea lavabila StoColor System (cod culoare 35442 ) . Culoarea este mai inchisa se usuca mat si are un aspect catifelat. Arata foarte bine dar in momentul cand dau cu degetul pe perete ramane o urma albicioasa. Am sunat la STO si am intrebat daca exista ceva lac sau o solutie de impermeabilizare sau de protectie - mi-au spus ca nu exista asa ceva si ca este normal ca la nuantele inchise sa apara aceste urme la atingere. Mi-au recomandat sa sterg usor cu o carpa umeda...Posted Image

Stiti cumva daca exista vreun lac/lazura/amorsa/e.t.c. pentru a proteja aceasta vopsea sa nu mai apara aceste urme?

Merci.
Pe Vopseaua mata nu raman urme sau pete Eu am dat cu Aeria Gold all-inclusive a iesit perfect culoarea, peretele  e matasos  si nu se pateaza cand ating.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate