Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

Parazitii - Degeneratia urmatoare (Remix 2018)

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Pe parazitii ii descrii perfect cu melodia asta si in rest sunt niste personaje care nu mai merita nici un alt comentariu , insignifianti fata de 5gang sau altii
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0w6ZXf9CCss?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

altii fac bani ei aleg sa bea cat pot

#20
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Chiar crezi ca astia de la Parazitii vor face vreodata muzica pt toata lumea?Pt toata lumea = bani.Iar astia niciodata nu vor face muzica pt top 10 radio.

Daca vroiau sa abandoneze niste principii, sa faca muzica de consum, o faceu pana acum, isi puneau flocicele pe sapca si scoteau muzica de consum de prosta calitate.

Ex, cazuta din top, era si normal, o melodie  de consum cum sunt multe altele vechi de un an pe care nici nimeni nu le mai asculta.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iPGgnzc34tY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Iar asta e doar o parodie, e cam singura.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MFQtHYhLFc8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Aia de la Bug chiar mi se par expirati.Mai exact mai  tot ce e hip-hop  romanesc mi se pare expirat.  Parazitii ascult cand e vb de hip-hop romanesc, restul , mai putin Subcarpati, mi se par slabi rau.

Edited by ionutz_joe2009, 10 January 2019 - 20:25.


#21
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Parodia de mai sus e doar un raspuns.Pe vremea aia, in randul pustoaicelor, era la moda taiatul de vene de la maini.Iar melodia condamna consumul, exista chiar o replica "cu copii" "se creste marihoana-n fata blocului - cu copiii".Si condamna  "Tu nu tragi Gogule/Sa nu ma minti".

Edited by ionutz_joe2009, 10 January 2019 - 20:46.


#22
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
ce muzica e aia numai despre  parazitism  , betivaneli si  droguri? atat au  inteles din viata asta ca ce bine e sa fii  un  salbatic? ce sa zic cica esti mai liber asa ...

#23
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4NShHTzyXlA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Trebuie sa intelegi melodia, munca ,  costumul plus versurile, am pus si o poza(pont)


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-98SH4YwUSI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Acum poti intelege mai multe, am pus iar poza(pont 1:10)


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7c77z26T3K8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asculta acum la min 2, special 2:05 si vei intelege sarcasmul si din primele melodii.

Attached Files


Edited by ionutz_joe2009, 11 January 2019 - 16:07.


#24
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
ce sa zic...si pentru ca Romania e naspa, ca  are politicieni de rahat, parazitii au descoperit super solutia: sa  te imbeti in ultimul hal? Pai asta e solutia? Se pare ca ne  place sa disperam si sa ajungem din ce in ce mai rau....
Sa fii liber, ca bei si etc? Ca sa ce? Sa ajungi intr-un sant  beat turta in timp ce altii stau la caldura si petrec cu vreuna? Cu ce ne incalzeste ca ne imbatam , ar fi intrebarea intrebarilor? Daca  ne  imbatam ,  pierdem  vremea, ajungem mai rau si ne obisnuim sa fim asa niste rusi fatalisti ,care merg din drama in drama , fara sa ajunga la ceva concret , la ceva bun. Pai mai bine am  pune osul  la munca si facem  naiba ceea ce n-am facut de zeci de ani: sa ajungem departe in tehnica. Uite e fuziunea nucleara care  trebuie realizata, sunt chestii care tin de cercetare, n-am scoli si etc....astea nu se rezolva cu o betivaneala. Ca daca devenim  niste betivi la fel de bine ne putem face frati cu rusii si gata. Zici ca nu iti place la munca ca e prea restrictiv? Ghici ce ,  nimic pe lumea asta nu s-a ridicat de unul singur, nici scoli, nici spitale , nimic. Ori alegem sa ne ofticam de fiecare data cand cineva ne cere ceva , traind asa cu impresia ca suntem cei mai buni cand de fapt nu suntem si suntem doar  niste amatori ori daca nu intelegem linistiti care ne e capacitatea si ce trebuie sa facem saiesim din  probleme.

#25
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Nu ai fost prea atent, " beau si conduc, vreau s-ajung acasa".Dar n-au murit pana acum.De ce?Pt ca sunt  doar sarcastici, iar rolurile pe care le joaca sunt inspirate din realitate.Dementul ala de Cheloo face versuri cu dublu sens,  foarte rar e direct.


Am inceput in viata cu stangu si n-am facut dreptu - nu se refera la persoana lui.Pt ca apoi spune ca s-a nascut cu 1000 de ani prea tarziu.Pt ca e repetitiv .

Edited by ionutz_joe2009, 11 January 2019 - 17:40.


#26
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Interesant remixul, dar tot mai bine sună originalul.
Paraziţii au şi piese deprimante, dar şi piese care te binedispun.
Nu ştiu cum te poţi distra pe 5 Gang, la cât de cretine sunt versurile de la piesele lor. Oare chiar îi dau femeile târcoare lui Selly?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate