Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Parazitii - Degeneratia urmatoare (Remix 2018)

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Pe parazitii ii descrii perfect cu melodia asta si in rest sunt niste personaje care nu mai merita nici un alt comentariu , insignifianti fata de 5gang sau altii
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0w6ZXf9CCss?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

altii fac bani ei aleg sa bea cat pot

#20
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Chiar crezi ca astia de la Parazitii vor face vreodata muzica pt toata lumea?Pt toata lumea = bani.Iar astia niciodata nu vor face muzica pt top 10 radio.

Daca vroiau sa abandoneze niste principii, sa faca muzica de consum, o faceu pana acum, isi puneau flocicele pe sapca si scoteau muzica de consum de prosta calitate.

Ex, cazuta din top, era si normal, o melodie  de consum cum sunt multe altele vechi de un an pe care nici nimeni nu le mai asculta.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iPGgnzc34tY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Iar asta e doar o parodie, e cam singura.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MFQtHYhLFc8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Aia de la Bug chiar mi se par expirati.Mai exact mai  tot ce e hip-hop  romanesc mi se pare expirat.  Parazitii ascult cand e vb de hip-hop romanesc, restul , mai putin Subcarpati, mi se par slabi rau.

Edited by ionutz_joe2009, 10 January 2019 - 20:25.


#21
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Parodia de mai sus e doar un raspuns.Pe vremea aia, in randul pustoaicelor, era la moda taiatul de vene de la maini.Iar melodia condamna consumul, exista chiar o replica "cu copii" "se creste marihoana-n fata blocului - cu copiii".Si condamna  "Tu nu tragi Gogule/Sa nu ma minti".

Edited by ionutz_joe2009, 10 January 2019 - 20:46.


#22
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
ce muzica e aia numai despre  parazitism  , betivaneli si  droguri? atat au  inteles din viata asta ca ce bine e sa fii  un  salbatic? ce sa zic cica esti mai liber asa ...

#23
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4NShHTzyXlA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Trebuie sa intelegi melodia, munca ,  costumul plus versurile, am pus si o poza(pont)


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-98SH4YwUSI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Acum poti intelege mai multe, am pus iar poza(pont 1:10)


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7c77z26T3K8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asculta acum la min 2, special 2:05 si vei intelege sarcasmul si din primele melodii.

Attached Files


Edited by ionutz_joe2009, 11 January 2019 - 16:07.


#24
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
ce sa zic...si pentru ca Romania e naspa, ca  are politicieni de rahat, parazitii au descoperit super solutia: sa  te imbeti in ultimul hal? Pai asta e solutia? Se pare ca ne  place sa disperam si sa ajungem din ce in ce mai rau....
Sa fii liber, ca bei si etc? Ca sa ce? Sa ajungi intr-un sant  beat turta in timp ce altii stau la caldura si petrec cu vreuna? Cu ce ne incalzeste ca ne imbatam , ar fi intrebarea intrebarilor? Daca  ne  imbatam ,  pierdem  vremea, ajungem mai rau si ne obisnuim sa fim asa niste rusi fatalisti ,care merg din drama in drama , fara sa ajunga la ceva concret , la ceva bun. Pai mai bine am  pune osul  la munca si facem  naiba ceea ce n-am facut de zeci de ani: sa ajungem departe in tehnica. Uite e fuziunea nucleara care  trebuie realizata, sunt chestii care tin de cercetare, n-am scoli si etc....astea nu se rezolva cu o betivaneala. Ca daca devenim  niste betivi la fel de bine ne putem face frati cu rusii si gata. Zici ca nu iti place la munca ca e prea restrictiv? Ghici ce ,  nimic pe lumea asta nu s-a ridicat de unul singur, nici scoli, nici spitale , nimic. Ori alegem sa ne ofticam de fiecare data cand cineva ne cere ceva , traind asa cu impresia ca suntem cei mai buni cand de fapt nu suntem si suntem doar  niste amatori ori daca nu intelegem linistiti care ne e capacitatea si ce trebuie sa facem saiesim din  probleme.

#25
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Nu ai fost prea atent, " beau si conduc, vreau s-ajung acasa".Dar n-au murit pana acum.De ce?Pt ca sunt  doar sarcastici, iar rolurile pe care le joaca sunt inspirate din realitate.Dementul ala de Cheloo face versuri cu dublu sens,  foarte rar e direct.


Am inceput in viata cu stangu si n-am facut dreptu - nu se refera la persoana lui.Pt ca apoi spune ca s-a nascut cu 1000 de ani prea tarziu.Pt ca e repetitiv .

Edited by ionutz_joe2009, 11 January 2019 - 17:40.


#26
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Interesant remixul, dar tot mai bine sună originalul.
Paraziţii au şi piese deprimante, dar şi piese care te binedispun.
Nu ştiu cum te poţi distra pe 5 Gang, la cât de cretine sunt versurile de la piesele lor. Oare chiar îi dau femeile târcoare lui Selly?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate