Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Formular ANAF pentru stabilirea rezidenței fiscale a persoanei fizice la plecarea din România

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
unique2

unique2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 15.07.2006

View PostKarhu, on 26 noiembrie 2018 - 15:03, said:

Nu...
Doar de niste cazuri din Norvegia am mai auzit, deci la fel, tara extracomunitara.
Stii cumva cand au plecat din tara acele persoane, daca au plecat inainte sau dupa 2012?

#38
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
sunt destul de ingaduitori astia de la ANAF ! ...
ar trebui marcati cu fierul inrosit in foc toti romanii care vor sa supravietuiasca ! ...

#39
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 04.09.2008

View Postunique2, on 03 decembrie 2018 - 10:34, said:

Din ce am aflat de pe un blog de consultant fiscal, obligația de a depune formularul ar reveni doar persoanelor plecate din țară după intrarea în vigoare a legii (2012).

Sursa: http://www.luizadane...dentei-fiscale/

Așasar, pentru cei care ați fost nevoiți să depuneți acel formular, puteți confirma, vă rog, data plecării definitive? (Înainte 2012 / după 2012).

Eu am plecat în 2007 și nu am primit nicio înștiințare.

Eu am depus dosarul inainte sa plec (~2016) cu toate actele - chirie, munca, numar fiscal etc + unele traduse in romana... siii dupa 2 luni raspunsul... mi-au respins dosarul... asa ca mi-am bagat picioarele Posted Image)) ...

Edited by greywolfact, 05 December 2018 - 23:53.


#40
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
In 2016 am fost si eu la ANAF sa intreb ce si cum si raspunsul a fost : Stai linistit ca nu avem inca bazele de date sa le putem pune cap in cap si sa facem verificarile....

#41
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007

View Postunique2, on 05 decembrie 2018 - 00:57, said:

Stii cumva cand au plecat din tara acele persoane, daca au plecat inainte sau dupa 2012?
Din cate retin, inainte...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate