Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Polipi colon - cancer

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Phoenixxx

Phoenixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 24.03.2018

View PostJurasikMan, on 24 iulie 2018 - 22:18, said:

La 71 de ani ? Faceti-va niste poze cu omul si nu-l mai chinuiti . Eu nu stiu pe ce lume traiesc unii. La 71 de ani un om obisnuit este o epava. Are o multime de alte afectiuni ...probabil diabet , probabil probleme de inima . Nu mai rezista la nici o interventie medicala invaziva , indiferent ca este chirurgicala sau tine doar de iradiere . LA 71 de ani are metabolismul lent. Asta este un avantaj. Se prea poate sa o mai duca cativa ani asa . Operati-l , radiati-l si il omorati aproape sigur. Gizaz ....ma oripileaza ipocrizia asta umana. E batran ! E slabit , e bolnav ! Ce mai vreti de la el ? Sa va laudati in fata rudelor si cunoscutilor ca ati facut tot ce se putea. Lasati-l in pace ! Daca as fi in situatia omului si copiii / nepotii m-ar duce sa ma opereze i-as dezmosteni !

Ai sa-ti schimbi opinia cand o sa ai 71 de ani.
Altminteri este usor sa vorbesti despre altii.

#20
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View PostJurasikMan, on 24 iulie 2018 - 22:18, said:

La 71 de ani un om obisnuit este o epava.
Tu esti invitatul meu sa crapi la 71 de ani, chiar te rog. Eu am de gand sa traiesc pana la 100 cel putin.

View PostJurasikMan, on 25 iulie 2018 - 09:08, said:

Voi ati vazut vreun om care a facut citostatice si a fost supus unui tratament de iradiere ? Indiferent de varsta.
Da .. am vazut ... Il cunosc foarte bine chiar. Probabil ca o sa traiasca mai mult ca tine.

View PostJurasikMan, on 25 iulie 2018 - 11:56, said:

Exista tampiti ...
Asa e, exista, asta e singura chestie pe care ai nimerit-o in toata diareea aia de mesaj (de fapt in toate 3 nulitatile pe care le-ai scris pe aici).

View Postciprianned, on 24 iulie 2018 - 20:39, said:

Buna seara,
Care sunt etapele pentru vindecare in cazul unor polipi pe colon cu diagnosticul de cancer?
Pacientul e la primul citostatic.
Varsta 71 ani
Multumesc.

Salut. Daca polipii au fost descoperiti inainte de a prolifera si a invada tesuturile din abdomen o anastomoza a colonului cu sau fara colonostomie rezolva problema fara probleme ulterioare. Acum depinde de starea generala de sanatate, evident.
Ideea e ca atunci cand ajungi pe masa de operatie mereu exista un risc ca ceva sa mearga rau.

Bafta multa si sanatate. Va tin pumnii.

Edited by ro_explorer, 26 July 2018 - 21:07.


#21
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 16.04.2007
Diagnosticul este tumora pe colon.

#22
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Asta e clar. Dar cat de mare e tumora cu pricina? A iesit din colon? A invadat tesuturile adiacente? Sistemul limfatic e afectat?
Toate sunt intrebari extrem de importante care fac diferenta.

Edited by ro_explorer, 01 August 2018 - 21:38.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate