Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Polipi colon - cancer

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Phoenixxx

Phoenixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 24.03.2018

View PostJurasikMan, on 24 iulie 2018 - 22:18, said:

La 71 de ani ? Faceti-va niste poze cu omul si nu-l mai chinuiti . Eu nu stiu pe ce lume traiesc unii. La 71 de ani un om obisnuit este o epava. Are o multime de alte afectiuni ...probabil diabet , probabil probleme de inima . Nu mai rezista la nici o interventie medicala invaziva , indiferent ca este chirurgicala sau tine doar de iradiere . LA 71 de ani are metabolismul lent. Asta este un avantaj. Se prea poate sa o mai duca cativa ani asa . Operati-l , radiati-l si il omorati aproape sigur. Gizaz ....ma oripileaza ipocrizia asta umana. E batran ! E slabit , e bolnav ! Ce mai vreti de la el ? Sa va laudati in fata rudelor si cunoscutilor ca ati facut tot ce se putea. Lasati-l in pace ! Daca as fi in situatia omului si copiii / nepotii m-ar duce sa ma opereze i-as dezmosteni !

Ai sa-ti schimbi opinia cand o sa ai 71 de ani.
Altminteri este usor sa vorbesti despre altii.

#20
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009

View PostJurasikMan, on 24 iulie 2018 - 22:18, said:

La 71 de ani un om obisnuit este o epava.
Tu esti invitatul meu sa crapi la 71 de ani, chiar te rog. Eu am de gand sa traiesc pana la 100 cel putin.

View PostJurasikMan, on 25 iulie 2018 - 09:08, said:

Voi ati vazut vreun om care a facut citostatice si a fost supus unui tratament de iradiere ? Indiferent de varsta.
Da .. am vazut ... Il cunosc foarte bine chiar. Probabil ca o sa traiasca mai mult ca tine.

View PostJurasikMan, on 25 iulie 2018 - 11:56, said:

Exista tampiti ...
Asa e, exista, asta e singura chestie pe care ai nimerit-o in toata diareea aia de mesaj (de fapt in toate 3 nulitatile pe care le-ai scris pe aici).

View Postciprianned, on 24 iulie 2018 - 20:39, said:

Buna seara,
Care sunt etapele pentru vindecare in cazul unor polipi pe colon cu diagnosticul de cancer?
Pacientul e la primul citostatic.
Varsta 71 ani
Multumesc.

Salut. Daca polipii au fost descoperiti inainte de a prolifera si a invada tesuturile din abdomen o anastomoza a colonului cu sau fara colonostomie rezolva problema fara probleme ulterioare. Acum depinde de starea generala de sanatate, evident.
Ideea e ca atunci cand ajungi pe masa de operatie mereu exista un risc ca ceva sa mearga rau.

Bafta multa si sanatate. Va tin pumnii.

Edited by ro_explorer, 26 July 2018 - 21:07.


#21
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 16.04.2007
Diagnosticul este tumora pe colon.

#22
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Asta e clar. Dar cat de mare e tumora cu pricina? A iesit din colon? A invadat tesuturile adiacente? Sistemul limfatic e afectat?
Toate sunt intrebari extrem de importante care fac diferenta.

Edited by ro_explorer, 01 August 2018 - 21:38.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate